Malatya

Malatya'da restoran ve kafeler tedbirler ile birlikte açılmak istiyor Malatya'da restoran ve kafeler tedbirler ile birlikte açılmak istiyor
Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma birincisi Darende'den Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma birincisi Darende'den
Sokak hayvanları unutulmadı Sokak hayvanları unutulmadı
650 çocuğa kışlık kıyafet ve kırtasiye yardımı 650 çocuğa kışlık kıyafet ve kırtasiye yardımı
Başkan Güder iş adamlarıyla bir araya geldi Başkan Güder iş adamlarıyla bir araya geldi
Malatyalı şehidin ailesine taziye ziyareti Malatyalı şehidin ailesine taziye ziyareti
Yok Artık Projesiyle 3 bin 244 kilogram atık toplandı Yok Artık Projesiyle 3 bin 244 kilogram atık toplandı
Gençlere plaket Gençlere plaket
'En fazla yatırım yapan belediye...' 'En fazla yatırım yapan belediye...'
Malatya sanayi sitesi için ilk çalışmalar başlatıldı Malatya sanayi sitesi için ilk çalışmalar başlatıldı
MHP'li belediye meclis üyesi Celal Durak vefat etti MHP'li belediye meclis üyesi Celal Durak vefat etti
Derme Deresi'nde çevre düzenlemesi başladı Derme Deresi'nde çevre düzenlemesi başladı
Yeşilyurt'ta sağlıklı hayat için yürüyüş Yeşilyurt'ta sağlıklı hayat için yürüyüş
Malatya'da yaşlılara özel destek Malatya'da yaşlılara özel destek
Malatya'da 112 çağrı merkezi faaliyete başladı Malatya'da 112 çağrı merkezi faaliyete başladı
Başkan Çınar, kandil simidi, lokum ve gül suyu dağıttı Başkan Çınar, kandil simidi, lokum ve gül suyu dağıttı
Battalgazi Belediyesi'nde yangın tatbikatı Battalgazi Belediyesi'nde yangın tatbikatı
Donmak üzere olan serçeye polis şefkati Donmak üzere olan serçeye polis şefkati
Gürkan muhtarlarla bir araya geldi Gürkan muhtarlarla bir araya geldi
Malatya Haberleri

Malatya'da restoran ve kafeler tedbirler ile birlikte açılmak istiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vaka sayılarının azaldığı illerde bazı kısıtlamaların gevşeyeceğini açıklaması Malatya'da restoran ve kafeterya işletmecilerini de umutlandırdı. İşletme sahipleri 1 Mart'tan sonra tedbirler doğrultusunda işyerlerini açmak için yetkililerden müjde bekliyor.

Şehit Semih Özbey'in ismi yaşatılacak

Gara'da hain saldırı sonucu terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Malatyalı Şehit Astsubay Semih Özbey'in ismi, memleketinde yapılan kütüphaneye verildi.

Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma birincisi Darende'den

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması' Malatya birinciliğini Darende ilçesinden Abdulkadir Karakuş elde etti.

Sokak hayvanları unutulmadı

Malatya'da, soğuk hava ve sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kentin farklı noktalarına barınak ve mama kabı bırakıldı.

650 çocuğa kışlık kıyafet ve kırtasiye yardımı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Onlar Üşürse, Yürekler Üşür' projesi kapsamında kırsal mahallelerdeki 650 ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık kıyafet ve kırtasiye yardımında bulunarak, çocukların yüzünü güldürdü.

Başkan Güder iş adamlarıyla bir araya geldi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya'daki hayırsever iş adamları ile bir araya geldi. Battalgazi'yi hizmetleriyle, daha yaşanabilir ve modern bir ilçe haline getiren Başkan Güder, 'Hizmet aşkı ile çalışan yorulmaz. Hizmetlerimizde istişareye büyük önem veriyoruz. Bizler millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik' dedi.

Malatyalı şehidin ailesine taziye ziyareti

Diyarbakır'da HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan aileler, geçtiğimiz günlerde Gara'da şehit edilen askerlerin arasında yer alan Malatyalı Şehit Astsubay Semih Özbey'in annesi Sadiye Özbey'e taziye ziyaretinde bulundu. Birlikte 2 yıl HDP önünde evlat nöbeti tuttukları acılı şehit ailesinin yanında olan Diyarbakır aileleri, HDP'ye tepki gösterdi.

Yok Artık Projesiyle 3 bin 244 kilogram atık toplandı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 'Yok Artık' projesiyle bir yıl içerisinde 3 bin 244 kilogram atık elektrik ve elektronik eşya toplanarak çevre kirlenmesine engel olundu.

Gençlere plaket

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının yardımına koşarak beslemeye devam eden Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezi üyesi gönüllü gençlere plaket verildi.

'En fazla yatırım yapan belediye...'

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, video konferans sistemi ile Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Başkanı Yunus Akdaş ve üyeleriyle bir araya geldi.

Malatya sanayi sitesi için ilk çalışmalar başlatıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Altay Kışlası alanı içerisinde yapımına başlanacak olan Küçük Sanayi Sitesi için ilk adımın atıldığını söyledi.

MHP'li belediye meclis üyesi Celal Durak vefat etti

Malatya Doğanşehir Belediyesi MHP'li Meclis üyesi Celal Durak (66) tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Meclis Üyesi Durak'ın cenazesi, Doğanşehir ilçe mezarlığında defnedildi.

Derme Deresi'nde çevre düzenlemesi başladı

Battalgazi Belediyesi, çevreyolu altı olarak tabir edilen bölgenin gelişimi açısından büyük önem arz eden ve birinci etabında ıslah çalışmaları tamamlanan Derme Deresi Rekreasyon Alanı Projesi'nde teraslama ve zemin düzeltme çalışmalarını başlattı.

Yeşilyurt'ta sağlıklı hayat için yürüyüş

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Sosyal ve doğal zenginlikleriyle eşsiz bir güzelliğe sahip Beylerderesi ile Kadim Çırmıhtı bölgelerimizi birbirine bağlayan, Sultan Abdulhamid Han Köprüsünün olduğu bölgemiz, yeni açtığımız yollarla birlikte sporseverlerin gözdesi olacak' diye konuştu.

Malatya'da yaşlılara özel destek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Yaşlı Hizmetleri Birimi 65 yaş üzeri vatandaşlara yönelik vermiş olduğu hizmetlere ek olarak vatandaşlarla birebir irtibata geçerek pandemi sürecinde bilgilendirme ve yönlendirme desteği veriyor.

Malatya'da 112 çağrı merkezi faaliyete başladı

Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesi girişinde faaliyet vermeye başlayan ve yapımı tamamlanan 'Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezi' kısmen devreye alındı.

Başkan Çınar, kandil simidi, lokum ve gül suyu dağıttı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili dolayısıyla Mescid-i Takva Camii'nde okunan Mevlid-i Şerif programına katılan vatandaşlara kandil simidi, gül suyu ve lokum ikram etti.

Battalgazi Belediyesi'nde yangın tatbikatı

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından Fen İşleri Müdürlüğünde görevli personele yangın söndürme, kurtarma, tahliye ve ilk yardım konularını içeren tabikat yapıldı.

Donmak üzere olan serçeye polis şefkati

Malatya'da donmak üzere olan serçe, polisin şefkatli müdahalesi ile hayata tutundu.

Toplam 11091 haber.