Eğitim

Battalgazi Belediyesi'nden ailelere özel proje Battalgazi Belediyesi'nden ailelere özel proje
Artık soru bankası almanıza gerek yok Artık soru bankası almanıza gerek yok
Öğretmenlerin fedakarlığı Öğretmenlerin fedakarlığı
Ev hanımları kurslarla meslek sahibi oluyor Ev hanımları kurslarla meslek sahibi oluyor
Jandarma'dan eğitim semineri Jandarma'dan eğitim semineri
İzollu Vakfı'ndan eğitime 100 tablet desteği İzollu Vakfı'ndan eğitime 100 tablet desteği
Online ders ile 3D yazıcı ürettiler Online ders ile 3D yazıcı ürettiler
Öğrencilere tablet desteği Öğrencilere tablet desteği
Engellilere yönelik kurslar devam ediyor Engellilere yönelik kurslar devam ediyor
Söylemez, memurlara seyyanen zam istedi Söylemez, memurlara seyyanen zam istedi
388 yeni derslik 388 yeni derslik
55 adet tablet teslim edildi 55 adet tablet teslim edildi
Özel Mimar Sinan Meslek Lısesi öğrencilerinden yeni buluş Özel Mimar Sinan Meslek Lısesi öğrencilerinden yeni buluş
Pandemi sürecinde evde kalan çocuklara dikkat Pandemi sürecinde evde kalan çocuklara dikkat
Genç Memur Sen'in Türkiye 1'nciliği Malatya'ya Genç Memur Sen'in Türkiye 1'nciliği Malatya'ya
Fendoğlu kan verdi, tablet dağıttı Fendoğlu kan verdi, tablet dağıttı
Gürkan ve Kanbay'dan eğitim istişaresi Gürkan ve Kanbay'dan eğitim istişaresi
TOBB'dan öğrencilere tablet desteği TOBB'dan öğrencilere tablet desteği
Öğrencilerinin hazırladığı kitaplar için tanıtım düzenlendi Öğrencilerinin hazırladığı kitaplar için tanıtım düzenlendi
Eğitim-Bir-Sen, öğretmenlik meslek kanununun çıkarılmasını istiyor Eğitim-Bir-Sen, öğretmenlik meslek kanununun çıkarılmasını istiyor
Eğitim Haberleri

Battalgazi Belediyesi'nden ailelere özel proje

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, yaşam boyu eğitime ve çalışan annelere destek olmak amacıyla Göztepe Mahallesinde hayata geçireceği kreş projesi için düğmeye bastı. Kreşin inşaatına kısa sürede başlayacaklarını belirten Başkan Güder, 'Biz, sosyal projelerimizle her zaman ilçemizdeki vatandaşlarımızın yanında olacağız' dedi.

Artık soru bankası almanıza gerek yok

Türkiye’de koronavirüs yüzünden online eğitimin sürdüğü bir ortamda öğrencilere internet üzerinden ücretsiz orijinal soru yayınlayan sorufidani.com kendi alanında bir ilki başardı.

Öğretmenlerin fedakarlığı

Malatya'da köy okulunda okuyan ve ders notlarının çıktısını alamayan öğrenciler için yollara düşen öğretmenler, hazırladıkları notları ve kitapları öğrencilerine kendi imkanları ile ulaştırıyor.

Ev hanımları kurslarla meslek sahibi oluyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Kernek Külliyesi Kadın Kültür ve Spor Merkezi'nde pandemi kurallarına uygun olarak kadınlara yönelik kurslar devam ediyor.

Jandarma'dan eğitim semineri

Malatya İl jandarma Komutanlığı tarafından EBA Zoom üzerinden ilk ve ortaokul öğrencilerine trafik eğitim semineri verildi.

İzollu Vakfı'ndan eğitime 100 tablet desteği

Malatya'nın Kale ilçesinde 'Tabletimi alıyorum eğitimimi tamamlıyorum' ve 'Tablet bizden çevrimiçi eğitime devam' kampanyaları kapsamında İzollu Vakfı tarafından 100 adet tablet desteği verildi.

Online ders ile 3D yazıcı ürettiler

Malatya'da uzakten eğitim ile derslerini sürdüren öğrenciler öğretmenlerinin desteği ile üç boyutlu yazıcı ürettiler.

Öğrencilere tablet desteği

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), pandemi döneminde uzaktan eğitime katkıda bulunmak amacıyla Malatya genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ihtiyaçlı öğrencilere verilmek üzere toplam 75 adet tablet teslim etti.

Engellilere yönelik kurslar devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, bağlı Kernek Külliyesi Engelliler Merkezi'nde engellilere yönelik halı dokuma, ahşap yakma, bilgisayarlı muhasebe ve bağlama kursu eğitimlerine devam ediyor.

Söylemez, memurlara seyyanen zam istedi

Memur Sen Malatya İl Temsilcisi Hüseyin Söylemez, 'Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalı' diyerek, memurlara seyyanen zam istedi.

388 yeni derslik

Malatya'da geçen yıl 24 Ocak'ta meydana gelen depremde ağır hasar gördüğü için yıkılan okulların yerine hayırseverler ve devlet tarafından 388 yeni derslik kazandırılıyor.

55 adet tablet teslim edildi

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanlığı tarafından pandemi sürecinde online eğitim ile eğitim öğretime devam eden yardıma muhtaç öğrenciler için 55 adet tablet, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'a teslim edildi.

Özel Mimar Sinan Meslek Lısesi öğrencilerinden yeni buluş

Malatya'da Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli Öğrencileri akıllı telefonun bluetooth özelliği ile kontrol edilen oyuncak araba yaptı.

Pandemi sürecinde evde kalan çocuklara dikkat

Malatya İnönü Üniversitesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Serpil Pekdoğan, Covid-19 sürecinde okula gidemeyen ve evde kalan çocuklarla bol bol sohbet edilmesi gerektiği konusunda uyarararak, evde yapılacak çeşitli aktivitelerin çocukların kendi öz bakım ve becerilerini yerine getirebilmeleri açısından da önemli olduğunu kaydetti.

Genç Memur Sen'in Türkiye 1'nciliği Malatya'ya

Genç Memur Sen Malatya İl Başkan Yardımcısı Muhammed Karmış, Malatya ve tüm ilçelerinin sosyal medya hesaplarının Türkiye'de ilk olarak tamamlanmasından ötürü Türkiye 1'nciliği plaketi aldı.

Fendoğlu kan verdi, tablet dağıttı

Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu İyilik Kanımızda Var kan bağışı programına katılarak kan bağışında bulunurken, tablet dağıtım programlarına da katıldı.

Gürkan ve Kanbay'dan eğitim istişaresi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'ı makamında ziyaret ederek, eğitim çalışmaları hakkında istişarede bulundu.

TOBB'dan öğrencilere tablet desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 'Eğitime destek' kampanyası çerçevesinde gönderilen tabletler Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan tarafından Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'a teslim edildi.

Öğrencilerinin hazırladığı kitaplar için tanıtım düzenlendi

Malatya'da lise öğrencilerinin basımında çalıştığı derslere ve sınavlara hazırlık kitapları tanıtım töreni gerçekleştirildi.

Toplam 727 haber.