Ekonomi

Prim desteği 1 yıl daha uzatıldı Prim desteği 1 yıl daha uzatıldı
1.OSB'ye yol süpürme aracı alındı 1.OSB'ye yol süpürme aracı alındı
Gürkan: 'Tarımın önemi bir kez daha öne çıktı' Gürkan: 'Tarımın önemi bir kez daha öne çıktı'
Şeker Fabrikası'nda 68 bin ton üretim Şeker Fabrikası'nda 68 bin ton üretim
Akçadağ'a karma OSB kuruluyor Akçadağ'a karma OSB kuruluyor
Esnaf 1 Mart'ı bekliyor Esnaf 1 Mart'ı bekliyor
Malatya'da Vergi Haftası Malatya'da Vergi Haftası
Esnafın pandemi sorunları masaya yatırıldı Esnafın pandemi sorunları masaya yatırıldı
Sadıkoğlu: İşveren mahrum kaldı Sadıkoğlu: İşveren mahrum kaldı
2 bin lira destek veriliyor 2 bin lira destek veriliyor
Kitap ve kırtasiye sektörünün talepleri bakanlığa gönderildi Kitap ve kırtasiye sektörünün talepleri bakanlığa gönderildi
TSO üyeleri yüzde 19 indirimli elektirik tüketiyor TSO üyeleri yüzde 19 indirimli elektirik tüketiyor
Malatya Şeker Fabrikası sezonu rekorla kapadı Malatya Şeker Fabrikası sezonu rekorla kapadı
İnşaat sektörü zor günler geçiriyor İnşaat sektörü zor günler geçiriyor
IPARD 10'uncu çağrı ile Malatya'ya 200 milyon TL'lik destek sağlanacak IPARD 10'uncu çağrı ile Malatya'ya 200 milyon TL'lik destek sağlanacak
Lisanslı depo inşaatında son aşamaya gelindi Lisanslı depo inşaatında son aşamaya gelindi
Malatya TSO'da yapılandırma devam ediyor Malatya TSO'da yapılandırma devam ediyor
Battalgazi'de 13 bin 210 mükellef yapılandırmadan yararlandı Battalgazi'de 13 bin 210 mükellef yapılandırmadan yararlandı
15 büyükşehir belediyesi hal sorunları için toplandı 15 büyükşehir belediyesi hal sorunları için toplandı
Esenlik büyümeye devam ediyor Esenlik büyümeye devam ediyor
Ekonomi Haberleri

Prim desteği 1 yıl daha uzatıldı

Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu, Malatya'nın da yer aldığı 51 il ve 2 ilçede uygulanan ilave 6 puanlık sigorta primi teşvikinin süresinin 1 yıl daha uzatıldığını belirterek, 'Bu önemli karar için üyelerimiz adına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz' dedi.

1.OSB'ye yol süpürme aracı alındı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), 1.Organize Sanayi Bölgesine (OSB) ve faaliyet gösteren firmalara daha kaliteli hizmet verilmesi amacıyla araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, 1.OSB Bölge Müdürlüğüne bir adet vakumlu yol süpürme aracı kazandırıldı.

Gürkan: 'Tarımın önemi bir kez daha öne çıktı'

Tarım Platformu İstişare toplantısına katılan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 'Hayvancılığın ve tarımın önemi bir kez daha öne çıktı' dedi.

Şeker Fabrikası'nda 68 bin ton üretim

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Şeker Fabrikası'nın üretim rekoruna imza atmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye'yi üreterek büyütmemiz lazım. Bu anlamda hükümetimiz üretime teşvik verme, üretimi arttırmaya yönelik stratejiler izliyor. Fabrikamız bu kampanya döneminde 160 günlük bir sürede rekor çalışmaya imza attı ve yaklaşık 68 bin ton üretimi gerçekleştirdi. Emeği geçenleri tebrik ediyorum dedi.

Akçadağ'a karma OSB kuruluyor

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde faaliyete geçmesi planlanan ve çok sayıda kişiye istihdam sağlayacak olan karma Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB), bölgenin üretim üssü olması hedefleniyor.

Esnaf 1 Mart'ı bekliyor

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Malatya'da restoran, lokanta ve kafe gibi işletmeler 1 Mart'tan itibaren müşterilerini ağırlamak ve ekonomik faaliyetlerine başlamak istiyorlar' dedi.

Malatya'da Vergi Haftası

Malatya Valisi Aydın Baruş, Vergi Haftası'nda verginin önemine temas edilerek, vergi vermenin kutsal bir görev ve ihtiyaçların karşılanması için yapılan bir çalışma olduğunun iyi anlatılmasını istedi.

Esnafın pandemi sorunları masaya yatırıldı

Malatya Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı ve TESKOMB Denetim Kurulu Üyesi Ali Evren, pandemiden etkilenen esnafların sorunlarının çözülmesi için istişare toplantısı yapıldığını ifade etti.

Sadıkoğlu: İşveren mahrum kaldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 31 Aralık 2020 tarihinde son bulan 6 puanlık sigorta işveren prim teşvikinin...

2 bin lira destek veriliyor

İşletmelere 2 bin TL'lik destekte bulunacak...

Kitap ve kırtasiye sektörünün talepleri bakanlığa gönderildi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), kitap ve kırtasiye sektöründe yer alan üyelerinin talebini hazırladığı rapor ile Ticaret Bakanlığı'na gönderdi.

TSO üyeleri yüzde 19 indirimli elektirik tüketiyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından elektrik dağıtım şirketi ile yapılan protokol sayesinde TSO üyeleri yüzde 19 indirimli elektrik kullanmaya devam ediyor. Korona virüs salgını ve salgınla mücadele kapsamında uygulanan tedbirler, başta küçük esnaf olmak üzere bütün iş dünyasını derinden etkiliyor.

Malatya Şeker Fabrikası sezonu rekorla kapadı

Malatya Şeker Fabrikası'nda 1 Eylül'de başlayan pancar alım kampanyası bu yıl rekor ile tamamlandı. Fabrika tarihinde ilk kez bu yıl 545 bin 500 ton şeker pancarı işlenerek 68 bin ton şeker üretimi gerçekleştirildi.

İnşaat sektörü zor günler geçiriyor

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, pandemi sürecinde ülke olarak zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, 'Bu günlerde inşaat sektöründe de zorluklar yaşamaktayız. Bu sıkıntıların başında inşaat malzemelerine gelen zamlar ve fiyat artışı var' dedi.

IPARD 10'uncu çağrı ile Malatya'ya 200 milyon TL'lik destek sağlanacak

TKDK Malatya İl Koordinatörlüğünü ziyaret eden Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, IPARD 10'uncu çağrı ilanı ile Malatya'da yaklaşık 200 milyon TL'lik destek sağlanacağını ifade etti.

Lisanslı depo inşaatında son aşamaya gelindi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, inşası devam eden ve önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek olan Lisanslı Depoculuk alanında incelemelerde bulundu.

Malatya TSO'da yapılandırma devam ediyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Üyelerimize sunduğumuz aidat borçlarını yapılandırma imknı 28 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecek' dedi.

Battalgazi'de 13 bin 210 mükellef yapılandırmadan yararlandı

1 Şubat 2021 tarihiyle son bulan 7256 Sayılı Kanun kapsamında Malatya'nın Battalgazi Belediyesi'ne borcu olan 13 bin 210 vergi mükellefi, bu yapılandırmadan faydalanmak için başvuruda bulundu.

15 büyükşehir belediyesi hal sorunları için toplandı

Toptancı Hallerinde yapılan iş ve işlemlerle ilgili olarak Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ve 15 Büyükşehir Belediyesi'nden yetkililerin katıldığı video konferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplam 1027 haber.