Ekonomi

FKA, 4 projeyi başarılı buldu FKA, 4 projeyi başarılı buldu
Hanımınçiftliği - Taştepe viyadüğünde çalışmalar sürüyor Hanımınçiftliği - Taştepe viyadüğünde çalışmalar sürüyor
Kaynarca'da 4 bin dönüm araziyi suya kavuştu Kaynarca'da 4 bin dönüm araziyi suya kavuştu
Vergi Dairesi Başkanı Güleç'ten 'yapılandırma' çağrısı Vergi Dairesi Başkanı Güleç'ten 'yapılandırma' çağrısı
Meyvelerde salgın hastalık uyarısı Meyvelerde salgın hastalık uyarısı
İlk hasat toplandı İlk hasat toplandı
Malatya'da alabalık üretimi artıyor Malatya'da alabalık üretimi artıyor
Kayısı hasadında bayram sonrası yoğun mesai Kayısı hasadında bayram sonrası yoğun mesai
Berber ve kuaförlerde bayram yoğunluğu Berber ve kuaförlerde bayram yoğunluğu
Battalgazi'de kurban kesim yerleri belirlendi Battalgazi'de kurban kesim yerleri belirlendi
Esenlik kimya sektöründen çıkıyor Esenlik kimya sektöründen çıkıyor
Battalgazi'ye 25 milyonluk dev yatırım Battalgazi'ye 25 milyonluk dev yatırım
Kayısıda patik dönemi başladı Kayısıda patik dönemi başladı
Gürkan: '230 milyon liralık destekle Malatya'da altyapı sorunu kalmayacak' Gürkan: '230 milyon liralık destekle Malatya'da altyapı sorunu kalmayacak'
Sadıkoğlu: 'Yeni desteklerin devreye girmesini talep ediyoruz' Sadıkoğlu: 'Yeni desteklerin devreye girmesini talep ediyoruz'
Bülbüloğlu, İnşaat Müteahhitler Konfederasyonu yönetiminde Bülbüloğlu, İnşaat Müteahhitler Konfederasyonu yönetiminde
230 milyonluk dev destek 230 milyonluk dev destek
Sadıkoğlu, İstanbul'da Malatyalı iş insanlarıyla bir araya geldi Sadıkoğlu, İstanbul'da Malatyalı iş insanlarıyla bir araya geldi
Zorlu kayısı mesaisi başladı Zorlu kayısı mesaisi başladı
Malatya'da kayısı hasadı başladı Malatya'da kayısı hasadı başladı
Ekonomi Haberleri

FKA, 4 projeyi başarılı buldu

Fırat Kalkınma Ajansı 2021 yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı değerlendirme sonuçlarına göre Malatya, Bingöl ve Elazığ'da Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı kapsamında 4 proje başarılı bulundu.

Hanımınçiftliği - Taştepe viyadüğünde çalışmalar sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kuzey Kuşak Yolu projesi kapsamında yapılan ve yıl sonunda tamamlanacak olan Hanımınçiftliği-Taştepe Viyadüğünde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Kaynarca'da 4 bin dönüm araziyi suya kavuştu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kaynarca Mahallesini ziyaret etti. Başkan Gürkan, '4 bin dönüm arazinin sulanması ile alakalı olarak yaşanan sıkıntının çözülmesi mahalle sakinlerini olduğu gibi bizleri de mutlu etmiştir' dedi.

Vergi Dairesi Başkanı Güleç'ten 'yapılandırma' çağrısı

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Fatih Güleç 7326 sayılı 'Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun' kapsamında hayata geçirilen yapılandırmayla ilgili 'fırsatı kaçırmayın' çağrısı yaptı.

Meyvelerde salgın hastalık uyarısı

Malatya'da kayısı, şeftali, trabzon hurması, incir nar, üzüm, kiraz elma gibi bazı meyve ağaçlarının meyve sineğinin saldırısına uğradığını belirterek, salgın hastalıklara karşı çiftçileri uyardı.

İlk hasat toplandı

'Kadınım, Kalkınırım, Kazanırım' sloganıyla hareket eden Malatya Battalgazi'nin Kalbi Kadın Kooperatifi'nin gönüllü üyeleri, Mayıs ayında toprakla buluşturdukları ata tohumlarının hasadına başladı. Gönüllü kadınlar, sebzelerde ilk hasadı kooperatif Fahri Başkanı Yıldız Güder ile birlikte yaptı.

Malatya'da alabalık üretimi artıyor

Malatya'da alabalık üretimi artarak, 56 adet olan tesis sayısı 76 adede yükseldi.

Kayısı hasadında bayram sonrası yoğun mesai

Dünya kayısı başkenti olarak bilinen Malatya'da bayram sonrasında kayısı hasadı devam ediyor. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından ise önümüzdeki günlerde kayısı alımı yapılması bekleniyor.

Berber ve kuaförlerde bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala berber ve kuaförlerde bayram yoğunluğu başladı.

Battalgazi'de kurban kesim yerleri belirlendi

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 20-23 Temmuz tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramında vatandaşların kurbanlarını rahat bir ortamda kesmeleri için ilçede 2 adet kurban kesim yerinin vatandaşların hizmetinde olacağını bildirdi.

Esenlik kimya sektöründen çıkıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Anonim Şirketi bünyesinde kurulan Kimya Fabrikası satışa çıkarıldı. Deterjan üretiminden çıkmayı kararlaştırdıklarını belirten Esenlik Genel Müdürü Ata Ünlü, 'Süper marketlerdeki temizlik ürünlerinin satışı beklediğimiz ve umduğumuz seviyede olmayınca Kimya Fabrikamızı satma kararı aldık' dedi.

Battalgazi'ye 25 milyonluk dev yatırım

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, Bulgurlu Mahallesi'nde yapımı tamamlanan ve toplam değeri 25 Milyon TL'yi bulan Güneş Enerji Santrali, Bitüm Depolama Tankı, Soğuk Asfalt Emülsiyon Üretim Tesisi ve Kombine Sathi Kaplama Aracı ve iş makinaları hizmet yatırımının toplu açılış töreni gerçekleştirildi.

Kayısıda patik dönemi başladı

Dünya kayısı ihracatının büyük bir bölümünü karşılayan ve dünyanın kayısı başkenti olarak bilinen Malatya'da Haziran ayında başlayan kayısı hasadı sona erdi. Hasat sonrası kayısıyı çekirdekten ayırma işlemi halk diliyle patik dönemi birçok yerde başladı.

Gürkan: '230 milyon liralık destekle Malatya'da altyapı sorunu kalmayacak'

Malatya Büyükşehir Belediyesi altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere 6 Temmuz 2021 Salı günü Ankara'da gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması kapsamında temin edilen 230 milyon liralık destekle Malatya'da hazırlanan onlarca projenin hayata geçmesini sağlayacak.

Sadıkoğlu: 'Yeni desteklerin devreye girmesini talep ediyoruz'

MTSO Haziran ayı olağan meclis toplantısı Malatya TSO 15 Temmuz Şehitleri Meclis Salonu'ndan Meclis Başkanı Hasan Özkan Başkanlığında gerçekleştirildi.

Bülbüloğlu, İnşaat Müteahhitler Konfederasyonu yönetiminde

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği ( MİMDER) Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, Ankara'da gerçekleştirilen İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu ( İMKON) genel kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

230 milyonluk dev destek

Belediye Hizmetleri Projesi ve Belediye Hizmetleri Geliştirme Projesi İlbank ve Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 230 milyon lira destek aldı. İçme suyu, Atık su, Katı Atık ve düzenleme gibi hizmetlerde kullanılacak Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması, Ankara'da gerçekleştirildi.

Sadıkoğlu, İstanbul'da Malatyalı iş insanlarıyla bir araya geldi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, İstanbul'da düzenlenen toplantıda Malatyalı iş insanları ile bir araya geldi.

Zorlu kayısı mesaisi başladı

Hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu Malatya'da kayısı hasadı devam ediyor.

Toplam 1149 haber.