Ekonomi

Bölgede en fazla ihracat Malatya'dan gerçekleşti Bölgede en fazla ihracat Malatya'dan gerçekleşti
Virüs düğün sektörünü vurdu Virüs düğün sektörünü vurdu
Kayısıda don riski üreticiyi endişelendiriyor Kayısıda don riski üreticiyi endişelendiriyor
Fırsatçılara indirimli tepki Fırsatçılara indirimli tepki
'Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız' 'Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız'
Yabancı uyruklu öğrenciler sanayi tesislerinde staj görebilecek Yabancı uyruklu öğrenciler sanayi tesislerinde staj görebilecek
Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa günü yükselişle tamamladı
Malatya'nın Ocak ayı ihracatı 32 milyon dolar Malatya'nın Ocak ayı ihracatı 32 milyon dolar
Kayısıda ihracat hızla artıyor Kayısıda ihracat hızla artıyor
Borsa ilk yarıda yükseldi Borsa ilk yarıda yükseldi
Malatya'da esnaf kamu bankalarına olan borçların ertelenmesini istiyor Malatya'da esnaf kamu bankalarına olan borçların ertelenmesini istiyor
Çin'e kayısı ihracatı durdu Çin'e kayısı ihracatı durdu
Deprem bölgesindeki çiftçiler borçların ertelenmesini istiyor Deprem bölgesindeki çiftçiler borçların ertelenmesini istiyor
Deprem bölgesinde kira artıranın evi ilana çıkmayacak Deprem bölgesinde kira artıranın evi ilana çıkmayacak
Deprem kredisinde limit isteği Deprem kredisinde limit isteği
Deprem bölgesi vergide 3 ay süreyle mücbir sebep hali ilan edidi Deprem bölgesi vergide 3 ay süreyle mücbir sebep hali ilan edidi
Esnafa 50 bin lira faizsiz kredi Esnafa 50 bin lira faizsiz kredi
Evren esnafa sicil affı istedi Evren esnafa sicil affı istedi
'SSK ve Bağ-Kur primlerini 6 ay ödemelidir' 'SSK ve Bağ-Kur primlerini 6 ay ödemelidir'
Ispanağın fiyatı cep yakıyor Ispanağın fiyatı cep yakıyor
Ekonomi Haberleri

Bölgede en fazla ihracat Malatya'dan gerçekleşti

Bölgede en fazla ihracat ve ithalat Malatya'dan gerçekleşti.

Virüs düğün sektörünü vurdu

Korona virüs, birçok sektörde olduğu gibi düğün sektörünü de olumsuz etkiledi. Ertelenen düğünler nedeniyle çiçekçi ve fotoğrafçılar da sıkıntıya girdi. Mağduriyet yaşadığını belirten sektör çalışanları krizin geçici olduğuna inandıklarını belirterek, gelecekten umutlu olduklarını dile getirdi.

Kayısıda don riski üreticiyi endişelendiriyor

Malatya'da etkili olan kar yağışı ve soğuk hava, kayısı üreticileri kar yağışının ardından don endişesi yaşıyor. Malatya Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Fevzi Çiçek, şuan için kayısıda don riskinin bulunmadığını 2 gün sonra hava sıcaklığının-2 derecelere kadar düşmesinin beklendiğini söyleyerek, üreticileri uyardı.

Fırsatçılara indirimli tepki

Korona virüsü salgını nedeniyle Türkiye'nin bir çok yerinde hijyen ve gıda maddelerinde fahiş oranlarda fiyat artışı yaşanırken Malatya'daki Esenlik Süper Marketler zincirine bağlı 38 markette bu ürünlerde indirime gidildi.

'Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız'

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Korona virüsü sonrası artan fiyatlar konusunda konunun yakın takipçisi olduklarını belirterek, Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız dedi.

Yabancı uyruklu öğrenciler sanayi tesislerinde staj görebilecek

İnönü Üniversitesi, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile Fırat Kalkınma Ajansı arasında imzalanan protokol ile birlikte üniversite eğitimi alan yabancı uyruklu öğrenciler, Malatya'daki sanayi kuruluşlarında staj görecek.

Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa, günü yüzde 3,63'lük yükselişle tamamladı.

Malatya'nın Ocak ayı ihracatı 32 milyon dolar

Türkiye İhracatçıları Meclisi (TİM) verilerine göre 2020 yılının ilk ayında Malatya'dan toplamda 32 milyon 37 bin 38 dolar ihracat gerçekleştirildiği açıklandı.

Kayısıda ihracat hızla artıyor

Türkiye'de Avrupa Coğrafi İşaret Belgesi alan üçüncü ürün olan Malatya kayısısında ihracat her geçen gün artıyor. Özellikle Çin'de ortaya çıkan korona virüsünün birçok ürünü etkilediğini ifade eden Borsa Başkanı Ramazan Özcan, 'Kayısı ihracatımızda herhangi bir düşüş yok, aksine yeni rekorlar kıracağımıza inanıyorum' dedi.

Borsa ilk yarıda yükseldi

Borsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 0,12 değer kazandı.

Malatya'da esnaf kamu bankalarına olan borçların ertelenmesini istiyor

Malatya'da yaşanan deprem sonrası esnafın zor durumda olduğunu ifade eden Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, kamu bankalarının esnafın borçlarını 1 yıl ertelemesini istedi.

Çin'e kayısı ihracatı durdu

Çin'de binlerce kişiyi etkileyen ve her geçen gün birçok insanın ölümüne yol açan Corona Virüsü (Covid-19), Malatya'nın en önemli ihracat ürünü olan kayısıyı da etkiledi. Geçen yol 3 bin 200 ton kayısının ihraç edildiği Çin ile virüs nedeniyle ihracat nerdeyse durma noktasına geldi.

Deprem bölgesindeki çiftçiler borçların ertelenmesini istiyor

Elazığ Sivrice'de yaşanan ve Malatya'da da ciddi yıkımlara neden olan 6.8 şiddetindeki depremin ardından Malatyalı çiftçiler, tarım kredi kooperatifleri ve Ziraat Bankasına olan borçlarının ertelenmesi talebinde bulundu.

Deprem bölgesinde kira artıranın evi ilana çıkmayacak

Elazığ'in Sivrice ilçe merkezli depremin ardından kira fiyatların fırladığı Malatya'da konuya Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı ve Çevre ve Şehircilik bakanlığı konuya müdahil oldu. Yeni alınan tedbirler çerçevesinde Elazığ ve Malatya'da fiyat arttıran evi ilana çıkartılmayacak.

Deprem kredisinde limit isteği

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ata Sadıkoğlu, deprem sonrası verileceği açıklanan kredi desteğinin 400 bin TL'ye çıkarılmasını istediklerini bildirdi.

Deprem bölgesi vergide 3 ay süreyle mücbir sebep hali ilan edidi

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, 'Deprem bölgesi Elazığ ve Malatya vergide 3 ay süreyle mücbir sebep hali ilan edilmiştir' dedi.

Toplam 740 haber.