Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Çeyrek altın 215 lira oldu!

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 130,75 lira oldu.

Kamu ihalelerinde Türk lirası zorunluluğu geldi

Kamu kurum ve kuruluşları, mal ve hizmet alımları ile yapım işleri ihalelerinde, yabancı para birimi yerine Türk lirası üzerinden teklif alıp sözleşme yapacağı açıklandı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu haftaya toplanıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısını haftaya salı günü yapacağını söyledi.

Abdullah Polat: 2017 yılı için kaygılıyız

Derme Sulama Birliği Başkanı Abdullah Polat, 'Malatya’ya 2 yıldır sonbaharda yağış almıyor. 2017 yılı için kaygılıyız' dedi.

Fiyatına rağmen ıhlamur rağbet görüyor

Soğuk kış aylarında vatandaşların gribe karşı en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alan ıhlamur kilo fiyatı neredeyse altınla yarışır hale geldi.

Bakan Tüfenkci, MTSO Meclis toplantısına katıldı

Bakan Bülent Tüfenkci, tüm politikaları büyüme üzerine kurduklarını belirterek, '2017'yi inşallah yüzde 5 büyümeyle kapatmayı düşünüyoruz' dedi.

Malatya Galericiler Sitesinde son durum

ÖTV zammının 24 Kasım’da Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından gözler otomobil piyasasına çevrildi.

Akçadağlı çiftçilere bilgilendirme

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Malatya İl Koordinatörlüğü işbirliğinde düzenlenen programla TKDK hibelerden yararlanan üreticiler bilgilendirildi.

Bakan Ağbal’dan ÖTV zammı açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, otomobilde ÖTV artışına ilişkin, çıplak satış fiyatında 40 bin liranın altında olanlarda hiçbir vergi artışı olmayacağını belirterek, fiyatı 40 bin-70 bin arası olan araçlarda ise yaklaşık 2 bin 360 ile 4 bin 130 lira arasında vergi artışı olacağını bildirdi.

Vali Toprak İŞGEM'de incelemelerde bulundu

Vali Mustafa Toprak Göztepe mahallesinde bulunan Yeşilyurt İŞGEM'de (İş Geliştirme Merkezi) incelemelerde bulundu.

Vali Toprak ve Bakan Tüfenkci, iş adamlarıyla buluştu

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin Malatyalı iş adamları ile bir araya geldiği toplantıya katıldı.

TKDK Ziraat Fakültesi öğrencileriyle buluştu

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İl Koordinatörü Murat Tunç, İnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğrencilerine TKDK ve destekleri hakkında bilgi verdi.

Doğanşehir Mezbahanesi hizmete girdi

Malatya’nın en önemli geçim kaynaklarından biri olan hayvancılık sektörünün önemli eksiklerinden biri olan mezbahana sorununa Malatya Büyükşehir Belediyesi neşter vuruyor.

TOKİ'den Malatyalılara müjde

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, idarenin 2016 yılı için koyduğu 60 bin konut hedefini geçtiğini belirterek, 2017 yılı içinde 65 bin konutu ihale edeceklerini söyledi.

Kayısı Malatya'ya 85 milyon dolar kazandırdı

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Gürsel Özbey, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında 85 Milyon 287 bin Amerikan doları gelir elde edildiğini söyledi.

Maski’den Yazıhan’a 9.5 milyonluk dev yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerde kanalizasyon ve içmesuyu alt yapı yatırımlarına devam ediyor.

6736 sayılı yapılandırma hakkında bilgilendirme toplantısı

Malatya Vergi Dairesi Başkanlığı ve Eczacılar Odası İşbirliği ile “6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin Kanun” hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Malatya'ya 4 yılda 100 milyon lira hibe desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İl Koordinatörü Murat Tunç, 2012 ile 2016 yılları arasında IPARD 1 kapsamında Malatya’ya 100 milyon TL hibe kazandırdıklarını söyledi.

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 130,60 lira oldu.

Toplam 1456 haber.