Eğitim

Masayı ders tahtası yaptı Masayı ders tahtası yaptı
Uzmanlardan açıklanan sınav takviminin fırsata dönüşmesi için öneriler Uzmanlardan açıklanan sınav takviminin fırsata dönüşmesi için öneriler
Online sınava giremeyenler için mazeret sınav hakkı Online sınava giremeyenler için mazeret sınav hakkı
Uzaktan eğitimde çevrimiçi seminer Uzaktan eğitimde çevrimiçi seminer
Rektör Karabulut'tan Kızılay'a bağış Rektör Karabulut'tan Kızılay'a bağış
Sümer İlkokulu yıkım çalışmaları başladı Sümer İlkokulu yıkım çalışmaları başladı
MTÜ'den online eğitim rehberi MTÜ'den online eğitim rehberi
MTÜ öğrencileri kayıt dondurabilecek MTÜ öğrencileri kayıt dondurabilecek
Müdür Tatlı,  telekonferans toplantısı yaptı Müdür Tatlı, telekonferans toplantısı yaptı
Sümer İlkokulu inşaatı protokolü imzalandı Sümer İlkokulu inşaatı protokolü imzalandı
Uygulamalı eğitimler korona mücadelesi tamamlandıktan sonra yapılacak Uygulamalı eğitimler korona mücadelesi tamamlandıktan sonra yapılacak
MTÜ'de yeni yükseokul MTÜ'de yeni yükseokul
MTÜ korona virüse karşı yerli ve kurumsal imkanları kullanıyor MTÜ korona virüse karşı yerli ve kurumsal imkanları kullanıyor
Rektör Karabulut ilk dersi verdi Rektör Karabulut ilk dersi verdi
Malatya'da 3 hastane korona virüs için donatıldı Malatya'da 3 hastane korona virüs için donatıldı
Öğrenciler ders başı yapıp, 'Evden çıkmayın' mesajı verdi Öğrenciler ders başı yapıp, 'Evden çıkmayın' mesajı verdi
Malatya'da 2 üniversitede uzaktan eğitim 23 Mart'ta başlayacak Malatya'da 2 üniversitede uzaktan eğitim 23 Mart'ta başlayacak
Baraj ve göletten üniversite kampüsünün de yararlanması istendi Baraj ve göletten üniversite kampüsünün de yararlanması istendi
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kuruldu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kuruldu
Eğitim Haberleri

Masayı ders tahtası yaptı

Malatya'da bir ilkokul öğretmeni, virüs salgını süresince evden öğrencilerine İnternet üzerinden ders anlatırken masa ve dolabı ders tahtası olarak kullandı.

Uzmanlardan açıklanan sınav takviminin fırsata dönüşmesi için öneriler

Liselere Giriş Sınavı (LGS) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihlerinin açıklanması ile öğrencilerde heyecan başlarken, uzmanlar öğrencilerin kriz gibi görünen bu durumu fırsata çevirmeleri için önemli önerilerde bulundu.

Online sınava giremeyenler için mazeret sınav hakkı

Malatya İnönü Üniversitesi'nde (İ.Ü) eğitim görüp de, yeni tip koronavirüs salgını önlemleri nedeniyle online sınava giremeyenler için mazeret sınav hakkı getirildi.

Uzaktan eğitimde çevrimiçi seminer

Malatya İnönü Üniversitesi'nde uzaktan eğitim mesleki gelişim çalışmaları kapsamında 'Uzaktan eğitimde öğrenme ortamı tasarımı' başlıklı bir çevrimiçi seminer verilecek.

Rektör Karabulut'tan Kızılay'a bağış

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, ülke olarak zor bir süreçten geçilen bugünlerde ihtiyaç sahiplerine dağıtılması adına Türk Kızılay Malatya Şubesine bireysel olarak bağışta bulundu.

Sümer İlkokulu yıkım çalışmaları başladı

24 Ocak'taki Sivrice depremi sonrası yıkım kararı verilen 29 okuldan biri olan Sümer İlkokulunda yıkım öncesi hazırlıklar tamamlandı. Vatandaşlar, İnönü Caddesi üzerinde bulunan Sümer Parkı'nda yer alan okul binasının yerinin parka dahil edilmesini istiyor.

MTÜ'den online eğitim rehberi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından korona virüs kapsamında alınan tedbirler nedeniyle başlatılan Uzaktan Eğitimin daha verimli geçmesine katkı için 'Online Eğitimde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar' başlıklı rehber hazırlandı.

MTÜ öğrencileri kayıt dondurabilecek

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) tarafından yapılan açıklamada korona virüs salgını nedeniyle öğrencilerin kayıtlarını dondurabileceklerini duyuruldu.

Müdür Tatlı, telekonferans toplantısı yaptı

Korona virüs (Covid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması kapsamında Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, okul müdürleri ve öğretmenler ile yapılan değerlendirme toplantılarını telekonferans üzerinden gerçekleştirdi.

Sümer İlkokulu inşaatı protokolü imzalandı

Malatya'da, Sümer İlkokulu inşaatı protokolü imzalandı.

Uygulamalı eğitimler korona mücadelesi tamamlandıktan sonra yapılacak

Malatya İnönü Üniversitesi'nde, bahar yarıyılında uzaktan eğitim yapılacağı belirtilip, uygulamalı eğitimlerin ise korona virüs salgını sonrası yoğunlaştırılmış şekilde yapılacağı vurgulandı.

MTÜ'de yeni yükseokul

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) bünyesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksekokulu kuruldu.

MTÜ korona virüse karşı yerli ve kurumsal imkanları kullanıyor

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ), korona virüse karşı mücadele ve tedbirler konusunda bütçe kullanılmadan kurumsal imkanları ile yerli yerel imkanları bir araya getirerek kullanıyor.

Rektör Karabulut ilk dersi verdi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, 'Korona virüs geçici bir süreç, ama lütfen bu süreci de iyi bir şekilde değerlendirelim' dedi.

Malatya'da 3 hastane korona virüs için donatıldı

Korona virüs testlerinin yapıldığı Malatya'da 3 hastane korona virüs hastaları için donatıldı.

Öğrenciler ders başı yapıp, 'Evden çıkmayın' mesajı verdi

Okullara korona virüs nedeniyle ara verilmesiyle evlerinde EBA üzerinden ders başı yapan öğrenciler, büyüklerine seslenip, 'Evden çıkmayın' mesajı verdi.

Toplam 558 haber.