Öğrenciler Avrupa stajını tamamladı

Malatya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden İspanya'ya giden 10 öğrenci stajlarını tamamlayarak yurda döndü.

Öğrenciler Avrupa stajını tamamladı
Malatya
Malatya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden İspanya'ya giden 10 öğrenci stajlarını tamamlayarak yurda döndü.

Haber Editörü: Kayısı Haber

Malatya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden İspanya’ya giden 10 öğrenci stajlarını tamamlayarak yurda döndü.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Mesleki Eğitim Programı Erasmus Hareketlilik Projeleri kapsamında kabul edilen “Viral pazarlamadan tedarik zincirine her yönüyle e-ticaret” projesi çerçevesinde Malatya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 10 öğrenci İspanya’nın San Pedro de Alcantara ve Marbella kentine gitti.

2 hafta süreyle E-Ticaret uygulamaları ile ilgili stajlarını tamamlayan öğrenciler Malatya’ya döndü. Proje sorumlusu Müslüm Büyüköz, okulun pazarlama alanında eğitim gören öğrencilerin yurt dışındaki E-Ticaret ve bilişim teknolojileriyle tanışmalarını sağladıklarını belirterek “Projeye katılan öğrencilerimiz mesleki uygulamalı eğitimin yanı sıra meslekleriyle ilgili terimlerle tanıştılar ve bu sayede mesleki dil pratiklerini geliştirdiler. Aynı zamanda yaptığımız kültürel etkinlikler ve geziler ile öğrencilerimizin İspanya’nın ve Avrupa’nın kültürünü yakından tanımalarına olanak sağladık” diye konuştu.

Okul Müdürü Mehmet Kartal ise “Öğrencilerimiz güzel kazanımlarla döndü. Bundan sonraki süreçte bu kazanımları öğrencilerimizin meslek yaşamlarına aktaracaklarına inanıyorum” dedi.

Son Güncelleme: 29 Mayıs 2017 16:38

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?