Arkasında 1 milletvekili olan dernek hangisi?

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, hükümetin konut satışlarının artması için başlattığı konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine karşın, müteahhitlerin konut fiyatlarını arttırdığını belirtti. Keskin, 'Arkasında bir milletvekili, 3-5 üyesi olan vakıf, dernek ve çok gereksiz olan cemaat gruplarını hisseden kurum müdürleri ne denetim yapıyor, ne de adam gibi işlerini takip ediyorlar.' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MESOB Başkanı Keskin yine sert ifadelerde bulundu. Daha önce Meşale derneğine "Şelale" diye hitap eden Keskin, bu kez hangi derneği kast etti. Arkasında bir milletvekili olan dernek hangisi? Keskin, arkasında bir milletvekili olan dernek üyelerini kast ederek "denetim" yapılmadığını vurgularken biz de soruyoruz Şevket Keskin'e:

Bahsettiğiniz dernek hangisi?

Bu dernek üyeleri kimler?

MESOB'tan gönderilen bülten şu şekilde:

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, hükümetin konut satışlarının artması için başlattığı konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine karşın, müteahhitlerin konut fiyatlarını arttırdığını belirtti. Keskin, “Arkasında bir milletvekili, 3-5 üyesi olan vakıf, dernek ve çok gereksiz olan cemaat gruplarını hisseden kurum müdürleri ne denetim yapıyor, ne de adam gibi işlerini takip ediyorlar.” dedi.
 
Keskin;  “Konut kredi faizleri düşürüldü, ancak her şeyleri denetim dışı olan müteahhitler konut fiyatlarını aşırı derece de arttırdı. Türkiye’de gıda sektörü gibi inşaat ve konut sektörü de maalesef denetim ve kontrol dışı yürütülüyor.  Konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine karşın Malatya’da ne yazık ki müteahhitler konut fiyatlarını aşırı derecede arttırdılar. Kağıt üzerinde gösterilen fiyatlar ile pazarlıkta ortaya çıkan fiyatlar bir birini tutmuyor. Malatya’da en çok konut yapan aile firmaları, en fazla konut satan büyük firmaları ne yazıkkı vergi rekortmenleri listesinde yoktur.  Piyasayı elinde tutan şirketler, hiçbir zaman vergi rekortmeni listesinde olmadılar. Devletin bir bakkal dükkanı, bir manav dükkanı, hatta kayıtlı seyyar satıcıya yönelik denetim ve kontrol mekanizması gıda ve konut sektörü üzerinde yoktur. Malatya’da inşaat ve konut sektöründeki hırsızlıklar belediyelerce ve vergi dairelerince göz ardı ediliyor. Vatandaşa çıkartılan emlak vergileri ile aynı bölgedeki konut satış bedelleri bir birini tutmuyor.  Arkasında bir milletvekili, 3-5 üyesi olan vakıf, dernek ve çok gereksiz olan cemaat gruplarını hisseden kurum müdürleri ne denetim yapıyor, ne de adam gibi işlerini takip ediyorlar. Malatya; çalışmayan, tembel tembel oturdukları koltuk eskiden silik müdürler için nerede ise cennet oldu. Malatya’ya yapılacak en büyük iyilik, en büyük yatırım belediyelerin imar ve emlak dairelerinin, tapu dairelerinin, Şehircilik ve Çevre Müdürlüğünün ve vergi dairelerinin tüm yöneticilerini Malatya’dan takdirname vererek göndermektir.  Gerektiğinde koltuğunu ve kişisel istikbalini kaybetmeyi göze alacak ama tüyü bitmemiş yetimin 1 kuruş hakkını hırsızlara yedirmeyecek adam gibi adam kurum yöneticilerini özlemle bekliyoruz.”  ifadelerini kaydetti.
 
MESOB Başkanı Keskin;  “Malatya’da son günlerde yaşanan gelişmelerin kamuoyunda karşılık bulmamasını üzüntüyle gözlemliyoruz. Bazı kesimler neredeyse, ‘Bizim adamımız hırsızlık yapmışsa helaldir’ şeklinde fetva verecek bir çizgiye de hayat bulmaya başladılar. Yazıklar olsun.  Yaşanılanları ibretle izliyoruz, kaydediyoruz.  Malatya’da yaşayan ve yaşayacak olan bizimde söyleyecek sözlerimiz, göstereceğimiz durumlar var.  Durun; öyle laf kalabalığı yaparak işten sıyrılamazsınız.” dedi.


Kayısı Haber- Bülten

Mahir Temur

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Cenk | 19 Ağustos 2019 10:45

    Bence yakında senin arkanda olan çetede faş olacak yakındır. Bu kadar bağırmandan belli

  • Mert | 19 Ağustos 2019 00:25

    Bu adamı ciddiye alan ciddi mantıklı bir adam varmı dolmuşçumu taksicimi ne iş yapar. Berberleride geçti

  • Bırakın konuşsun | 18 Ağustos 2019 18:18

    Şevket Keskin konuştu.çok ses çıkar artık ????en çok kimin sesi çıkar en çok neyden çok ses çıkar. ????Ahilik edep zerafet dürüstlük ne bilmeyen bir adam esnaf odası başkanı olunca çok ses çıkar boş tenekeden. Tıptan anlar üniversiteden akademiden anlar(ilkokul mezunu kendi ama) bankacılık uzmanı inşaat yüksek mühendisi, belediyeden anlar tarımdan anlar sanattan anlar sosyoloji uzmanı din uzmanı güzellik uzmanı ne ararsan var.Ne alırsan 1 tl ucuzcu dükkanı. Kıskanmış garibim Selahattin bey Çakır bey gündemde yoğun olunca gündeme gelmek istemiş garip.Kamyonların arkasına yazılan güzel sözlerden keşke anlayıp istifade etse idi. Bu kadar ses çıkmazdı. Keşke kamyon şöförlerinin alınteri emek dürüstlük özelliğini alsa idi. Ustası iyi yetiştireymiş.Neyse Bırakın konuşsun

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?