Yeni Malatyaspor'u bekleyen tehlike!

Hürriyet yazarı Yeni Malatyaspor'u uyardı. 'Sezonu bu kadar erken açmak, üç büyükler için bile altından zor kalkılacak bir durum. Geçen sezon ligde Avrupa hedefi için oynayan Malatya, bu kulvara asılırsa yeni sezonki hedefi de ironik şekilde ligde kalmak olur!' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hürriyet yazarı Yeni Malatyaspor’u uyardı. ‘Sezonu bu kadar erken açmak, üç büyükler için bile altından zor kalkılacak bir durum. Geçen sezon ligde Avrupa hedefi için oynayan Malatya, bu kulvara asılırsa yeni sezonki hedefi de ironik şekilde ligde kalmak olur!’ dedi.

“Malatya ‘isterse’ turlar” başlıklı bir yazı kaleme alan Hürriyet köşe yazarı Kenan Başaran, “Osmanlı ve Akhisar örneklerine bakın... Hatta Konya’ya... Aykut Kocaman, potansiyelin farkında olarak Avrupa’yı düşük viteste oynamış ve buna rağmen ligde zorlanmıştı. Ligde kurumsallaşamayan takımlar için Avrupa’da hedef kovalamak çok güç” diye yazdı.

Bu Malatya ile geçen sezonki Malatya bile aynı değil diye yazan Hürriyet yazarı Başaran, “Hocasından omurgasına kadar değişti... Sergen Yalçın da takımının üç kulvarda yürüyemeyeceğini biliyor. Geçenlerde verdiği bir röportajda takımını, lig başlayana kadar, bilinçli olarak yüzde 60 seviyelerine kadar hazır hale getirmeyi planladığını söyledi. Bu da onun haklı olarak, Süper Lig’i düşündüğünü gösteriyor.” diye yazdı.

 

Yazının tamamını okumak için: Malatya 'isterse' turlar

Kayısı Haber- Hürriyet

Mahir Temur

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?