Yurtlar hazır hale getiriliyor

Yeni tip korona virüs (Covıd-19) salgını ile mücadele kapsamında vatandaşların yurt dışından geldikten sonra ilk 14 gün kaldıkları yurtlarda dezenfekte işlemleri yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeni tip korona virüs (Covıd-19) salgını ile mücadele kapsamında vatandaşların yurt dışından geldikten sonra ilk 14 gün kaldıkları yurtlarda dezenfekte işlemleri yapıldı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da yurt dışından gelen vatandaşlar öğrenci yurtlarında 14 gün misafir edilmişti.

Malatya yurtlarında karantina sonrası yapılan hazırlıklar ile ilgili bir açıklama yapan Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, “Battalgazi ve Eşref Bitlis Yurdumuzda 14 günlük süreçlerle yurtlarımızda karantinada kalan vatandaşların misafir edilmesinin ardından kademeli olarak yeni normalleşme sürecinin başlaması ile yurtlarımız öğrencilerimiz için hazır hale getiriliyor. Bu kapsamda yeni eğitim öğretim süreci öncesi yurttaki, yatak, masa, pencere kulpları, kapı, koridor, tuvalet ve diğer tüm mekanlar baştan aşağıya en ince ayrıntısına kadar dezenfekte edilerek öğrencilerimiz için hazır hale getiriliyor’’ dedi.

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Pınar Yıldız | 13 Haziran 2020 23:42

    Uzmanlar koronavirüs aşısı bulunmadığı sürece önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini söylemektedirler. Diğer ülkeler 2. dalgadan korkmaktadırlar ülkemize 2.dalga veya önümüzdeki kış aylarında tekrarlayacak olursa Gıda ürün tedarik zinciri bozulmayacaktır. Uzun mesafe nakliyat yapanlar havayolu ekipleri ve sağlık görevlileri gerekli önlemleri alarak bizlere güzel çözüm bulacaklardır. Şehirler arası nakliyatyapanlar sebze meyve ve diğer gıda alışverişin devam etmesi için çalışmalarına devam edecektir. Her platformda bu şekilde bilgilendirme yapılması insanlarımız için önemli olduğunuz düşünmekteyim.

  • Bekir | 12 Haziran 2020 20:14

    Gençlik sporda kimler nasıl müdür yapılıyor. Neler oluyor birde dikkat edilse

  • Kasim | 12 Haziran 2020 19:57

    Yönetici nereden gelecek akçadağ dan mı Arapgir den mi yoksa lokalden mi. Gelirse lojmanda var. Beğenmezse ilçede yönetici olur yada hanımın çiftliği yada orduzu da yada emekli olanların yerine

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?