Yine Hüsran - Yasir Keskin

Yine Hüsran


Hamza Hoca ile karşılıklı olarak yolların ayrılmasının ardından, bu haftaki Gençlerbirliği karşılaşmasına Ali Ravcı yönetiminde çıkan temsilcimiz yine galibiyete ulaşamadı.

Elbette ki henüz oyunun başında 10 kişi kalarak mücadeleye devam etmemiz, bizim açımızdan çok kötü bir durum olmakla beraber maçı kazanmamıza da çok büyük bir engel oldu. Fakat yine elimizdeki oyuncuları kullanamamamız bizim en büyük problemlerimizden bir tanesi oldu. Hamza Hoca'nın da kullanmayı bir türlü başaramadığı yetenekli oyuncularımız, Ali Ravcı tarafından da beklenildiği gibi kullanılamadı.

Peki Bu Hafta Yapılan Doğrular ve Yanlışlar Neydi?

Henüz ikinci yarının başında  10 kişilik bir takım olmamız hasebiyle, Umut Bulut'un oyuna dahil edilmesi yerinde bir hamle oldu. Takım içerisinde pres yapabilme özelliği ve defansif anlamda takıma daha fazla katkı sunabilmesi açısından Umut doğru bir hamleydi. Fakat Umut'un bu hafta, bu saydığımız özelliklerini saha içerisine yansıttığını söylemek açıkçası yalan olur. Umut'un biraz daha pasif kalması Ali Ravcı'nın planlarını altüst etti. Saha içerisinde, rakibe 10 kişi görüntüsünden uzak olmak adına yaptığı bu değişiklik, tabiri caizse Ali Ravcı'nın elinde patladı.

Mustafa Eskihellaç'ın ilk 11'de başlatılması bu haftanın yapılmış olan en güzel hareketiydi. Yetenekli ve istekli yapısıyla oyuna renk katan Mustafa, hem bir asist yaptı hem de yapmış olduğu koşularla rakip defansı ziyadesiyle zorladı. 2. yarıda bu güzel oyununu golle süslemesine ramak kalmıştı ki son vuruşu buna izin vermedi. Fakat buna rağmen, Yeni Malatyaspor cephesi tarafından baktığımızda maçın yıldızı Mustafa'ydı diyebiliriz.

İkinci yarıda yapılan değişikliklerin geç ve yanlış yapıldığı kanısındayım. Rakibin üzerimize geldiği anlarda, kontra ataklarla etkili olabilir ve bu rakibi zorlayabilirdik. Kontra ataklarda, elimizi güçlendirebilecek olan oyuncularımızdan bir tanesi olan Lukoki oyuna alınarak bu taktik gerçekleştirilebilirdi. Fakat Lukoki değil oyuna geç alınmak, oyuna dahi alınmadı. Bence bu haftanın en büyük hatalarından birisi bu oldu. 

Gelelim Kubilay’a... Bence Kubilay kamuoyunun baskısına kurban gitmemelidir. Oynamış olduğu müsabakalarda, takıma katkı sunmuş ve gol yollarında zaman zaman etkinliğini göstermiş kaliteli bir oyuncudur. Kubilay ilk 11’de şans bulamasada, ikinci yarı elimizdeki n büyük kozlardan bir tanesi olmalıdır ve oyuna erken bir dakikada dahil edilmelidir. 

Son olarak, kadrolar açıklandığında Hadebe’nin yine sol bek olarak görev alacağını gördüğümde oyunun aleyhimizde olacağını düşünmüştüm. Fakat gel gör ki bu taktik, Semih’in kırmızı kart yemesiyle birlikte lehimize döndü. Hafez kendi mevkisi olan sol beke, Hadebe ise kendi mevkisi olan stopere geçti. Böylelikle defansif anlamda, bir sorunla karşılaşmanış olduk. Her ne kadar Semih’in oyundan atılmasının zararlarını görsekte, en azından bunu stoperde değilde sadece ileri hatta gördük.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • Suat Canbazoğlu | 28 Şubat 2021 20:09

    Umut'un yerine orta sahaya bir oyuncu (mesela Zuqui) alınsa hem pres hem de ileriye top atma adına daha iyi olabilirdi.

YAZARIN SON 5 YAZISI
20Şub

Uzatma Dünya Sürgünümü

23Oca

Tehlike Çanları!

24Ara
20Ara

Çayın Yanına Çerez

07Ara

Zamanlama Hatası