Kaldırım Mı Survivor Parkuru Mu Belli Değil - Yasir Keskin

Kaldırım Mı Survivor Parkuru Mu Belli Değil


Siz hiç Battalgazi-Hanımınçiftliği yolundan, yürüyerek eve gittiniz mi?.. 

Akşam karanlığında, adeta bir survivor parkurunu aratmayan kaldırımlardan haberiniz var mı?..

Akşam, saat 22:00 civarlarında eve gitmek için, birkaç arkadaşla yürümek üzere sözleştik.

Akpınar Meydanı’ndan başlayan yürüyüşümüz zevkli bir şekilde devam ediyordu.Sohbet,muhabbet derken yolu yarılamıştık bile.

Çatyol/Kantar olarak adlandırılan mezraya gelmemiz ile birlikte, herkeste bir rehavet havası oluştu.

Karanlık bir yol, heryeri çukur,tümsek olan kaldırımlar, bizi adeta bir survivor parkurunda yarışırmışcasına bir hava içerisine koydu. Ayrıca kaldırım üzerine, sözde bir hava katmak amacı ile dikilen fakat yanlızlığa terkedilen bakımsız ağaçlardan sarkan dallarsa, zorlu parkuru daha da zor bir hale getiriyor. Bu parkurdan bir yerinize zarar gelmeden yürümeyi başarabilirseniz eğer; eve sağ salim dönebilirsiniz.Şayet; kaldırımda yürürken düşer veya sarkan ağaç dallarından birisi gözünüze girerse; soluğu hastahanede almak zorunda kalabilirsiniz. 

Yolda bir ışıklandırma olmaması ise başlı başına büyük bir sorun.

Bölgeye ıssız, tenha ve bir gayrimeşru havası katan bu yol, yanında boş arazilerin de olması hasebiyle, hapçıların, sarhoşların da vazgeçilmez mabedleri arasında yerini almakta. Allah korusun bu yolda gece geç saatlerde, tek başına yürümek düşüncesiyle yola çıkan bir insan, her an başına bir kötülük geleceği korkusuyla yürüyüşünü bir an önce bitirme çabasına giriyor.Hızlı olup gideyim derken de, kaldırımlarda ki derin çukurlarla, ağaçlardan aşağıya doğru sarkan dallarla mücadele etmek zorunda kalıyor.

Bizler de buradan yetkililere sesleniyoruz!

Sizlerden naçizane ricamız; buradaki ve Malatya genelindeki tüm kaldırımlara, caddelere ve sokaklara el atmanız. Umarım bu talebimiz geri çevrilmez, gereken ilgi ve alaka en hızlı şekilde gösterilir.

Vesselam...

yasinss127@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Kas

3 Puan Tadında

22Kas

Boynu Bükükler

17Ekm

Son demir bükücü

05Ekm

Kaplan Değil Kedi

19Eyl

Şaka Gibi