Yazmak için yazmayın


Değerli okuyucularıma yeni yılınız barış, huzur, mutluluk, sağlık getirsin diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Bu soğuk kış günlerinde içimizi ısıtan bir bardak çay ve birde Malatya gazetesi oldu mu değecek yok keyfimize.  Geçenlerde bir gazetede ve Malatya’nın haber sitesinde çıkan bir haberle adeta şok geçirdim. Haberin başlığına gelecek olursam;

VİCDANSIZ HIRSIZ SOSYAL MEDYAYA DÜŞÜNCE 

İçeriği ise adeta akıl tutulması;
Malatya’da sara krizi geçiren kişiye yardıma giden vatandaşların arasına karışıp, baygın vatandaşın parasını çalan şahısla ilgili görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından harekete geçen polis ekipleri, önce mağdurun kimliğini belirledi, daha sonra hırsızı belirleyerek yakaladı.
Vay beeeeee !
Güler misin?  Ağlar mısın? Ciddiye mi alırsın? Yuhalar mısın?
Malatya halkı bilemiyorum da ama bu haberin aslı doğru değil. Bu haberi yayınlayan Malatya olay haber sitesine yazıklar olsun. Habercilik bu değildir. Yazmak için yazmayın. Bir an önce çıkıp Malatya halkından ve o abimizden özür dileyin. 
Haber Yazmak için Yazılmaz!
Gerçekte olan  haberin içeriğine gelecek olursam;  Malatya’da Timur abimiz sağ olsun bu olayı bir Malatya adına araştırmış . Kendisine teşekkür ediyorum. Malatya’nın itibarını küçük düşürmemek adına.  Aynen şu cümleleri yazarak gerçeği bizlere aktarmış; 

MALATYALILAR SARA KRİZİ GEÇİREN BİRİNİN PARASINI ÇALMAZ

Malatya’da doğmuş, büyümüş, yaşayan biri olarak bu olayın anlatıldığı gibi olmayacağını, Malatyalılar ne olursa olsun çaresiz, düşkün birinin parasını cebinden çıkarıp almayacakları, bırakın parasını almayı üstelik yardım edecekleri konusunda emindim. 

Araştırdım ve o hastayı buldum. Bakırcılar Pazarı ile Dörtyol arası Kiltepe minibüslerin kalktığı yerde gofret satan 33 yaşında Şevket kardeşimize ulaştım. O gün meydana gelen olayın kahramanı. Yani sara krizi geçirdiği esnada parası alınan kişi. Sordum, kendi ağzından aktardığına göre, olayın medyaya yansıdığı gibi olmadığını belirtti. Para alındı doğru fakat hırsızlık maksadıyla değilde beraber gofret sattığımız ortağım tarafından o gün için yaptığımız iş hasılatı kaybolmasın, kazandığımız para zayi olmasın diye cebimden almış. Çünkü bir keresinde daha sara krizi geçirmiş cüzdanımı düşürmüştüm, onu düşünerek parayı alma gereği duymuş olmalı. Olay nasıl olduysa medyaya yanlış nüksetti. Kimse parayı cebimden çalmadı, üstelik haberin o şekilde medyaya yansımasından ötürü çok üzgünüm ve Malatyalılar bu konu için hakkını helal etsin dedi. 
 # TİMUR İNCE 

Şöyle  bir düşünün; iş arkadaşınıza iftira atılacak, polis ekipleri  iş arkadaşınızı alıp herhangi bir suçu olmadığı  halde karakola alıp sorguya çekecek, iş arkadaşınızın başına  bir ton olay geldiği halde Malatya halkı hakkını helal etsin diyeceksiniz. İşte Malatyalı olmak budur. 
Şevket bey sizlere helal olsun.  Bir Malatya basınının yapamadığını yaptınız. Malatya’mızın itibarını kurtardığınız için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Ne olmuş kardeşim bir haber niye bu kadar  üsteledin diye soran olursa;  bu haberin yayınlandığı haber sitelerinden ve gazetelerinden ve attıkları başlıklardan bahsetmek istiyorum. 

“ Yeni Akit, Bu Sabah, Sözcü, Yeni Şafak, Haber7, A3  “
Malatya’da insanlığın bittiği an.!
Sara krizi geçiren kişinin cebinden parasını çaldılar.!
Vicdansızlık! Sara krizi geçirenin parasını çaldı.!
Bir Türkiye bu haberi gördü. Malatyalı olarak bu haber başlıklarından bir Malatya’lı olarak ben utandıysam bir Malatya’lı olarak basın harekete geçmiyorsa şayet 
Malatya basını acizliğinden utansın.
Bu yazımdan sonra harekete geçecek olan Malatya basın ekibinin tarafsız, değerli, usta kalemlerine şimdiden kucak dolusu sevgilerimle. 
Malatya demek Türkiye demektir.
Malatya medeniyetin doğduğu,  Anadolu’yu Anadolu yapan destan şehridir.
Malatya basını şehrine,  insanına sahip çık.
Malatya basını, Malatya halkını yalan haberlerle  ezdirmez.!
En delimiz papayı dize getirdi. En akıllımız Cumhurbaşkanı oldu.!
4-4’ lük güzel şehrimin güzel insanlarına selam olsun.

yasin442018@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Oca

Tütünüme dokunma!

02Oca

Yazmak için yazmayın

30Ara

Malatya'nın Ablasına Helal Olsun

20Ara
12Ara