Ömerler, Ayşeler Malatya AK Teşkilata uğrar mı?


2002’den bu yanı iktidarda bulunan  Ak Parti ne yazık ki bu günlerde kendi içerisinde ki dağılmaları artık önleyemez hâle geldi. Bu dağılmaların en büyük sebebi  2019 yerel seçimlerinde alınan büyük bir yenilgi gibi görülse de; asıl olan Ak Parti içerisindeki çekişmelerle beraber, herkesin bir koltuk arayışı içerisinde  olması ve dava şuurunu kaybetmesinden kaynaklanmaktadır. Halkla iç içe, halktan yana bir  politika izleyen Ak Parti son 5 yıldır zenginlerin tekelinde bir siyaset politikası izler hale gelmiştir. Bununla beraber  bir yandan Ali Babacan diğer yandan  Ahmet Davutoğlu’nun Ak Parti’den  ayrılarak yeni bir Parti kuracağını beyan etmeleri üzerine  Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan Ömerleri, Hamzaları , Ayşeleri bulun getirin diye teşkilatına çağrıda bulunmuştur.
Ne yazık ki Hz.  Hamza’nın kılıcı yeryüzüne hakim   olmadan yani  bir yerde zulüm kesilmeden; Ömerler bulunsa dahi  adalet dağıtılamayacağıdır.
 

“Hz. Hamza’nın kılıcının tek nişanesi olan devlet liderimiz  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ; yeryüzünde zulümlerin önüne kısmen  geçebildiğin gibi Malatya’da zulümlerin önüne geç “ demek istiyorum.
Geçen gurup toplantısında Sayın Erdoğan:
“Makamının gücüne ,imkanlarına güvenerek gönül kıran , insanları rencide eden, vatandaşa tepeden bakan kibir abidelerinin bu davada yeri olmaz. “ 
“İnsanların gönlünü kıranların bizde partideki görevleriyle ilgili kalemini kırarız .” Sözlerini hepiniz işitmişsinizdir.

Gel gelelim bu sözler Malatya Ak Parti İl binası Teşkilatında geçerli olacak mı ? Bunu ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz. 
Halkını parti binasından kovan, dışlayan,  halkın sorunlarıyla ilgilenmeyen  bazı vekillerine ,il başkanına,  belediye başkanına yönelik girişimleri olur mu? Hep beraber seyredip göreceğiz.

Bir il başkanı kendisine hırsız diyen bir gence ; 
“ ŞEREFSİZSİN, NAMUSSUZSUN, ALÇAKSIN ,NAMERTSİN DEFOL GİT SERSERİ “ Diye biliyorsa ve  hâla o İl Başkanlığı koltuğunda oturabiliyorsa ; Ömerler Malatya Ak Parti İl binasına  uğramaz.

Yıllardır hep aynı isimler vekil il başkanı kadın kolları başkanı oluyorsa ;
Ömerlerin, Hamzaların, Ayşe’lerine teşkilatta ne işi var ?
Gelseler dahi kendilerini nasıl kanıtlayabilirler?

Malatya’daki teşkilatlanmış eş dost yakın akrabaların içerisinde ne yapabilirler ?
Sorular bir yana dursun Afiş, broşür çanta bavul taşıyıcısı olarak teşkilatta kanaatimce  kalmazlar.
Öncelikle mevcut olan yönetime el atılmalı metal yorgunluğu olan ,  halk nezdinde karşılığı olmayanların parti ile ilişkisi kesilmelidir.

Bügün bir il başkanı haklı olsa dahi, halkına bu şekilde bir üslupla yaklaşamaz. Siyaset adamı olmak zor iştir. Yeri gelir en ağır hakaretlere , iftiralara maruz kalsan dahi sakinliğini korumak zorundasındır. 
Dövene elsiz, sövene dilsiz bir yaklaşımla halkına yaklaşman gerekir. Kendine dürüstlüğü, merhameti , vicdanı rehber edinmen gerekir. 

O gün şayet Ömer’ler olsa İhsan Koca’nın yerinde  varsa bir hırsızlığım adalet orda, mahkeme orda kardeşim! Git şikayette bulun derdi. Şayet benimle bir sorunun var ise; bekle kardeşim gel bir çay ısmarlayayım. Benimle sorunun neymiş derdi. Velhasıl kelam seviyesiz bir üslupla yaklaşana Ömer’ler  seviyesiyle en güzel yaklaşımı sergilerdi.
Şair der ki; 
Başın olsa da yüksek,
Gözün enginde gerek,
Kibirle yürüyerek 
Yolu incitme gönül.

Dava yolunda halkına gönül kapılarını açmayanlar ,  başı yükseklerde , gözü ufuklarda kibirle yürüyenler; halkını hiçbir zaman kucaklayıp bağrına basamazlar. Dava yolunda baş olamazlar. Gönül belediyeciliği , Yeni Türkiye yolunda  “Yeniden Diriliş“ için  halkın sesi olmak gerekir. Bugün %75 oranında Cumhurbaşkanımıza oy veren Malatya şehrimizin; ne  yazık ki Ihsan Koca’nın Malatya’da Ak Parti  İl Başkanı olmasını hak etmiyor.

Anladım ki insan, bu dünyaya bir dava için değil bir sevgi için gelebilir diyen 
 İskender Pala 
Ne güzel söylemiş.
“İnsana  her şeyden önce kendi  davalarımız için değil  sevgiyle yaklaşmalıyız ” der.  Sevdikçe etrafımızda güzelliklerin  çoğalacağını hepimiz bilmeliyiz.   Ömerler , Hamzalar ,Ayşeler sevgi, umut, gelecek dolu yarınlara kendileri koşarlar.  

Adaletin, sevginin, merhametin, vicdanın koltuklarda yok olduğu, sorgulanmadığı sadece ben diyenlerin bulunduğu hangi parti olursa olsun asla uğramazlar.

Malatya’mın Ömerlerine Hamzalarına, Ayşelerine selam olsun.

yasin442018@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Oca

Tütünüme dokunma!

02Oca

Yazmak için yazmayın

30Ara

Malatya'nın Ablasına Helal Olsun

20Ara
12Ara