Malatya'nın Ablasına Helal Olsun


İsmini yazmasam bile Abla  demem yeterli.  Kimden bahsettiğimi anlamışsınızdır eminim. Malatya’nın siyasetinde yıllardır koşturan gecesini gündüzüne katan isim Öznur Çalık’tan söz etmek istiyorum. Birçok kalemin en keskin ifadesiyle eleştirilen, halkın içinde ve toplumda övgüyle sahiplenilen, kendinden her gün söz ettiren vekilimiz. En ağır iftiralara,  hakaretlere, tahammül edilemez eleştirilere rağmen daima ayakta dimdik durmayı başaran bir kadın. Azminden dolayı kendisine hayran olduğumu belirtmek istiyorum. Malatya’da en çok vekilimizi eleştiren biri olarak söylüyorum bu sözlerimi.

Malatya siyasetinde kadın olmak zor iştir.  Hele ki okuma oranının düşük seviyelerde olduğu bir toplumda. Bir kadın çıkacak ve 4 yıl vekillik yapacak. Sadece bu bile yeterli bir kadının cesaretini tebrik etmek için.  Halkın çoğunluğunun çiftçi, köylü, esnaf olduğu bir toplumda bundan 20 yıl öncesine gidecek olursak genç kızların erken yaşta evlendirildiğini hepimiz adımız gibi biliyoruz. Böyle bir memlekette bir kadın çıkıp hem okuyacak eczacılık bölümünü bitirecek ve aynı zamanda mikrofonu eline alıp siyasette çığır açacak 

Olacak iş değil!

Evet bugün Malatya’da Ak Parti vekili böyle bir kadın var. Söylediklerimin tamamını başardı. Bir yandan eşiyle, çocuklarıyla diğer yandan Memleketin geleceği için çalışan bir kadın. Sosyal medya görsel medyada isminden söz ettiren gururumuz bir kadın vekilimiz var. Tuttuğunu koparan, birçok projede imzası olan,  Malatya’ya her gün bir bakan getirebilen bir kadın var. Bugün Devlet Hastahanesi, Stadyum, 13 tane  baraj birçok Sosyal Tesis, Müzeler  Malatya’da yapılmışsa ve  bugünlerde Toprak mahsulleri ofisi Malatya’nın kaysısına sahip çıkmak için ayağa kalkmışsa eğer hiç kuşkusuz en büyük emeği veren   Öznur Çalık’tır.
 

Malatya’mızda ilk defa kadın muhtarlar var ise bilin ki buda Öznur Çalık sayesindedir.
Ne alaka diye soran olursa bugün Öznur Çalık’ın siyasi  cesareti olmasaydı kadınların muhtarlar olabilme cesareti olmayacaktı. Vekilimize bakıp o bir kadın bende bir kadınım diyenler bugün birçok mahallemizde muhtar oldular. Şu anda görevinin başındalar. Her gün güzel hizmetlerle adından söz ettiriyorlar. Memleketim için çalışan kadın Muhtarlarımıza da ayrıca  teşekkür ediyorum.
Kadınlara siyasetin her alanında destek verilmesi kanaatindeyim. Dilerim bir dahaki seçimde ayrıca kadın belediye başkanı görürüz.
 

Bugün Malatya’da kimin ağzını açsam Malatya’yı Öznur Çalık yönetiyor algısı var. Bırakın vallahi yönetsin Arkadaş!

Bir erkek olarak sende o cesaret yok ise varsın bir kadın bütün ülkeyi yönetsin. Gurur duyacağın yerde hasetlikten, kıskançlıktan,  kininden çatlayacaksınız.  Kedi ulaşamadığı ciğere mırdar der hesabı.

Ciğere ulaşamayan en kolay yolu karalamada buluyor. 

Varsa bir deliliniz mahkeme orda demek istiyorum. Şu dedikoduyu çalıp çırptı yalanlarını bırakın. 
Yaptığınız karalamalar ayıptır, günahtır. Ben o kadar eleştirdim ama iftira atmadım. Gözünüzle görmediğiniz hiçbir şeye inanma Malatya halkı demek istiyorum. Ayrıca vekilimize Malatya’yı Öznur Çalık yönetiyor algısı sorusunu yönelten Mahir Temur’a;

Tebessüm ederek. Böyle bir şey söz konusu değildir. Allah’a sığınırım mütevazi cevabını vererek bizler sadece bu halkın hizmetkârı olabiliriz demiştir.  Eleştirilerimiz yıkıcı değil Memleketimizin değerli siyasetçilerine yapıcı olsun diyerekten; Malatya’mın güzel insanlarına selam olsun.

yasin442018@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Oca

Tütünüme dokunma!

02Oca

Yazmak için yazmayın

30Ara

Malatya'nın Ablasına Helal Olsun

20Ara
12Ara