Biz mi otobüse biniyoruz yoksa otobüs mü…


Selahattin Gürkan’a ithafen bir de ben yazayım dedim. Gazetecilerimiz o kadar yazdı olmadı. 
MHP Malatya Milletvekilimiz Mehmet Fendoğlu dile getirdi yine olmadı. Allah’ın Hakkı sonsuzdur.  
Bende son kez dile getireyim Selahattin Gürkan’a;   keyfi yerinde ise kim bilir belki insafa gelir de otobüs biniş ücretlerinde indirime gider diye umut ediyorum.

Ey Malatya’nın kurtarıcı olarak gördüğü Selahattin Gürkan…
Daha kaç kişinin haykırması gerekiyor! 
Kulağın mı duymuyor!
Gözün mü görmüyor?
Bilerek mi yapıyorsun bilmiyorum.
Bu halkın sesini acilen duy!
Bir dahaki seçimlerde bu halk vallahi sesini sandıkta sizlere duyurmasını iyi bilir. 
Acilen yaptığın hatadan vazgeç!
Halkın sesine kulak ver!

Malatya’da üniversite öğrencileri durmadan sizi CİMER’e şikâyet ediyor. Adalet bakanlığında bu kadar şikâyet dosyası yoktur eminim. 

Malatya’da okuyan üniversite öğrencilerinin toplu bulunduğu sosyal medya hesaplarında akşama kadar otobüs biniş ücretlerine yaptığınız zam konuşuluyor.  Yaptığınız zam bir yana dursun bir de üstüne yetmemiş gibi otobüsler ve tranbüsler tıklım tıklım; insanlar adeta nefes alamıyor. Her gün üst üste biniliyor. Biz mi otobüse biniyoruz, otobüs mü bize? Belli değil...

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan bugün itibari ile Ağrı’da gençler içın otobüs biniş ücretlerini 25 kuruş yaptı. Selahattin Gürkan sen neden 25 kuruş yapmıyorsun?
Malatya halkı çok mu zengin?

Malatya’da değil de Paris’te mi yaşıyoruz acep?

Bu ülkenin gençlerine değer veriyorsanız şayet elinizi okuyan gençlerin cebinden çekin.
 Otobüse 65 yasında günde binlerce on binlerce yaşlı amcalarım, dedelerim, ninelerim, teyzelerim, halalarım biniyor. İşin garibi emekli aylığı aldığı halde otobüse bedava binmeleri. Peki buradan soruyorum yıllardır işsiz gezen hiçbir geliri olmayan genç kardeşlerimizin ne günahı var. Bunun yanında öğrenim kredisi alan; aldığı aylığın yarısını yurda veren, gurbette zor şartlar altında öğrenim gören, burs parasının çeyreğiyle gelecek ay ne yapacağını kara kara düşünen üniversiteli kardeşimin suçu ne? Sabahın erken saatlerinde evinden kalkıp işine giden asgari ücretle bir ev geçindirmeye çalışan işçi babalar çok mu? Zengin ve siz yaşlı amcalarım, teyzelerim, halalarım,  dedelerim vs. arabaya bedava biniyorsunuz? 

Sizin Ayrıcalığınız Ne?

Selahattin Gürkan’a tek değil bütün belediye başkanlarına seslenmek istiyorum buradan; 65 yaş  ve üzeri otobüse  bedava binen yaşlı uygulamasından vazgeçin biran önce. Herkese eşit şartlarda ve adaletli davranılsın. Son olarak bu ülkenin gençlerine genç yaşta bir otobüsü çok gören ve değer vermeyen Selahattin Gürkan ileri ki yaşınızda size değer vermeyen bir nesille karşılaşırsanız hiç şaşırmayan.

Değer verdiğiniz kadar değer görürsünüz
Gençler bilet fiyatlarında indirim istiyor
Artık otobüs bize binmesin biz Otobüse binelim diyor!
Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az!
Malatya’mın güzel insanlarına selam olsun.

yasin442018@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Oca

Tütünüme dokunma!

02Oca

Yazmak için yazmayın

30Ara

Malatya'nın Ablasına Helal Olsun

20Ara
12Ara