Şehrin ruhu ve Adem Büyük!


Malatyaspor’un kaptanı Adem Büyük için Hıncal Uluç’un yaptığı açıklama bütün Malatya’yı teslim aldı adeta. 

Maçı izlemedim ve dolayısıyla Adem Büyük ’ün emek hırsızlığı yapıp yapmadığına dair bir yorum yapabilmem de pek mümkün değil. 

Hoş, yapılan yorum ve tespitin doğru olması ile yanlış olması arasında zerre kadar da fark yok benim için. Zira gerek doğru ve gerekse yanlış arasında ki bütün kayıp ve kazancın tamamı bir üç puana denk geliyor…!

Benim meselem üç puana sığamayacak kadar büyük ve benim meselem ‘’ cambaza bak cambaza ‘’ dedirten bir garip durumu izah etmektir. 

Malatya eski Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır, Hıncal Uluç’u özür dilemeye davet etmiş  !

Az evvel de söylediğim gibi, incir çekirdeğini dahi doldurmayacak bir mevzu için kalem oynatmayı da kendime zül addederim. 

Ben, Malatya’nın ruhu katledilmiş, Malatya’nın geleceği katledilmiş, Malatya’nın emeği, göz nuru katledilmiş işte bunun üzerinde durmak istiyorum. 

Yıllardan beridir bu şehri yöneten Başkan, milletvekilleri ve türevlerinin Malatya’yı ne hale getirdikleri üzerine kafa yormak istiyorum. Şehrin dokusu ile oynanmış, sıfırların kifayetsiz kaldığı bir borç stoğu ile kendi kaderine terk edilmiş, kuzey batısında bir takım yerler kimilerine rant merkezi kılınmış ama memleketin derdi Adem Büyükmüş…!

Cambaza bak cambaza…

Şehrin en güzel, en verimli, en sulak ve avuç içi gibi dümdüz olan yeri imara açılarak kimlerin ne gibi imkanlara kavuşturulduğu üzerinde kafa yormak istiyorum.

Hoş, imara açılan yerin bu denli önemli özellikleri olmasına rağmen, kıvrık kıvrık yolları, ara sokaklarda ki berbat ve daracık yollar, 10 yıl sonra bir başka devasa sorunla karşı karşıya kalacağımız bambaşka sorunlara kaynaklık edecektir. 

Yani, nereye ellerini atmışlarsa orayı helak etmiş, bırakın taş üstüne taş koymayı, mevcut süliete bile ihanet edilmiştir. 
Malatya, bu kadar zulüm görmemiştir. Sıfırların kifayetsiz kaldığı bunca borç ve bunca para nereye ve kimlere harcanmıştır bunu dahi bildiğimiz yoktur. 

Heyhat!

Malatya’ya adeta ihanet edenler, Malatya’nın her türlü değer ve imkanlarını berbat edenler, Malatya’nın tüm kaynaklarını heba (…) edenler, Adem Büyük savunucusu olmuşlar ve Hıncal Uluç’u da özre davet etmişler…!

Velev ki Hıncal bunağı bir an için gitmiş aklının geri gelmesi sonucunda bir özür dilemiş olsun, bundan Malatyalının kazancı nedir !?

Bundan Malatya’nın garip gureba kesiminin çıkarı nedir !?

Bundan Malatyalı iş adamının elde edeceği avantaj nedir !?

Bakar mısınız !

Bizimle nasıl dalga geçiyorlar değil mi !?

Malatyalı !!

Be hey Malatyalı, sende feraset var, sende basiret var, sende öngörü ve ön sezi varken, nasıl oluyor da bu kadar kandırılıyor ve bunca olup bitene karşın umarsız ve duyarsız kalabiliyorsun !?

Nasıl oluyor da bu basit manipülasyonu yutuyor ve esas kabahatliyi  (… ) pas geçiyorsun !?

Sahi Malatyalı !

Yoksa Hıncal Uluç doğruyu söyledi de adresimi yanlış ifade etti…!?

YAZIYI PAYLAŞ!

Köşe Yazısına Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • İBRAHİM Halil Gülerce | 04 Şubat 2019 12:17

    Elinize sağlık.

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Mar
12Mar
11Mar

Amerikan Sosyolojisi

10Mar
08Mar

Kandil mi?