Başkan Gürkan da istifa etmelidir! - Mahir Temur

Başkan Gürkan da istifa etmelidir!


Yaklaşık 15 gündür gündemi takip etmiyordum.

Biraz kafa dinledim.

Fakat 15 gün önce “Bence Vali Bey istifa etmelidir!” başlıklı yazımda çok açık ifadeler kullanmıştım.

Malatya Valiliğinden bir ses çıkmayacağını biliyordum ama Büyükşehir Belediyesi’nden bir ses çıkacağını ümit ediyordum.

15 gün bekledim!

Koltuğa oturduğu ilk günden sonra Ahmet Çakır ve Hacı Uğur Polat dönemindeki verilen “huzur haklarını” kafaya takan, işçilerin mesaisinden yemeğine, SSK’sından her hangi bir odadaki lambanın boşa yanmasına kadar “devletçi” gözüken Selahattin Gürkan, katılmadığı 1.OSB Yönetim Kurulu Toplantılarından 18 ayda 60 bin lira alınması ile ilgili bi şeyler diyeceğini düşünüyordum.

Büyükşehir Belediyesi’nden alınan huzur haklarını kaldıran “Malatya’nın Başkanı” bırakın katılmadığı toplantıları, katıldığı toplantılardan dahi “huzur hakkı” almaması gerekir diye düşünürdüm!

15 gün önce yazdığım yazıdan hemen sonra Büyükşehir Belediyesi’nden iki yetkili farklı saatlerde aradı beni.

Biri yalanladı diğeri “Başkan hesaplarına bakacak. Haberi yok” tarzında bir cevap verdi.

Ben de bekledim.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan 15 gündür herhalde kişisel “hesaplarına” ulaşmıştır diye düşünüyorum.

Herhangi bir yurttaşın hesaplarından habersiz olması dahi çok garip gelir bana...

Ya Başkan Gürkan’ın hesabında milyon dolarlar var.

60 bin lira gibi “küçük” bir rakamı göremedi.

Ya da gerçekten Başkan Gürkan kendi kişisel hesaplarına yatırılan paradan bihaber…

İki seçenek de çok vahim.

Hayatında ticaret yapmamış emekli bir öğretmenin hesabında milyon dolarların olma ihtimali de vahimdir.

Bir siyasetçinin kişisel hesaplarından haberdar olmaması da vahimdir.

Kendi kişisel hesabından haberi olmayan bir belediye başkanı Malatya’yı nasıl yönetecek demezler mi?

Hadi şöyle düşünelim…

Kötü niyetli birileri Başkan’ın hesabına 1 milyon TL yatırdı diyelim.

Ve ertesi gün bu kötü niyetli birileri “Biz Başkan’a 1 milyon rüşvet verdik” dese…

Ne olur?

Ben kusura bakmayın ama iki olasılığa da inanmıyorum.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan 18 ay katılmadığı toplantılardan 60 bin lira huzur hakkı almıştır!

Nokta.

15 gündür konuşmaması bundandır.

Sayın Gürkan’dan ricamız bu “hukuksuz” elde edilen parayı geri iade etmesidir.

Ama hukukun üstün olduğu bir ülkede 3 kez üst üste katılmadığı toplantılarda yönetim kurulu üyelikleri düşer maddesi ortadayken ve bu 18 ay sonra açığa çıkmışken bir belediye başkanının yapacağı tek şey vardır.

Gürkan’ın yapacağı tek şey yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmesidir.

Bırakın istifayı mevcut yönetime dahi operasyon çekildi, diyebilirsiniz!

İstifa edeceğini düşünmüyorum.

En azından Büyükşehir Belediyesi’ndeki şirketlerde olduğu gibi 1.OSB Yönetim Kurulu Toplantısı için belirlenen “huzur hakkı” limitini 1 lira gibi göstermelik bir rakama indirtmesini bekliyoruz.

Ve acilen hesabındaki hakkı olmayan 60 bin lirayı iade etmesini…


ÖZNUR ÇALIK 100 LİRALIK AYAKKABI MI GİYECEKTİ!

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethederken surların gerisinde kalan din adamlarının meleklerin dişi mi yoksa erkek mi olduğunu tartıştığı söylenir.

Bırakın büyük fotoğrafı görmeyi gözünün önündeki olacakları dahi göremeyen veya görmek istemeyen çok insan var maalesef!

Olacakları bırak olan durumları dahi “analiz” edemeyen bu basın oldukça biz daha çok meleklerin dişi veya erkek olduğunu tartışırız.

Oda TV AK Parti Malatya milletvekili Öznur Çalık’ın yaklaşık 12 bin lira değerinde ayakkabı giydiğini yazdı.

Bu haberi şaşırmış gibi özelden bana çokça arkadaşım gönderdi.

Sosyal medyada bu giyilen ayakkabıların görselleri sayısız kez paylaşıldı.

Anladığım kadarıyla Malatya’da herkes Öznur Hanım’ın 12 bin lira değerinde ayakkabı giymesine çok şaşırmış!

Siz gerçekten Öznur Çalık’ın ayakkabıcılar pazarında 150 liralık etiket fiyatlı ayakkabıya pazarlık yapıp 90 liraya aldığını mı düşünüyorsunuz?

Bu vahşi kapitalist düzende ODA TV’nin 12 bin liralık ayakkabı hadisesi haber değil 100 liralık ayakkabı giymesi haberdir!

Bu ülkede hangi siyasetçinin mal varlığı şeffaf bi şekilde açıklanıyor!

Siyasette yıllarını geçirmiş bir vekilin 12 bin lira ayakkabı giymesi beni şaşırtmıyor!

Çünkü hepimiz aslında çok iyi biliyoruz ki siyaset parası olanların ve parasına para katanların mesleğidir.

İşte halkın veya basının buna şaşırması beni şaşırtıyor!

Asgari ücretin 2 bin 800 lira olduğu bir memlekette 12 bin liralık ayakkabı giyen bir siyasetçiye kızmayın arkadaş, kızmayın!

Eğer Öznur Çalık 100 liralık ayakkabı giyerse kızın bence!

Çok kızmak istiyorsanız bence Reis’e kızın!

https://twitter.com/mahirtemur

mahirtemur@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 11

 • Kemal | 29 Ağustos 2021 19:27

  Mahir bey Gerçekten Selo Başkan gitmediği toplantıdan huzur hakkı almışmı Varmı dekontu ibraz edeceğiniz Personellerin huzur hakkını mesaisini kaldıran Başkan Böyle birşey yapmaz yapmışsa Haram mı işlemiş oluyor yoksa zimmete para geçirmek mi Hangisi sizce

 • 2000LER | 29 Ağustos 2021 11:32

  Gürkan’dan öncekileri savunmak ya da onları aklamak için söylemiyorum. Gerçek şu ki idareyi ele alan kişi/grup/siyasi her ne denecekse, kendinden öncekileri olur/olmaz eleştiriyor moda ifadeyle her vesile ile kendinden öncekileri gömüyor/gömmeye çalışıyorsa biliniz ki bu arkadaşın açlıktan ağzı kokmuş ve çıkardığı bu yaygara da aç karnının gurultusıdur. Daha açık nasıl anlatılırdı bilemedim.

 • Uğur | 29 Ağustos 2021 10:12

  Ne yazarsanız yazın,eyvallah!Gürkan,Çalık,Tüfenkçi vs..Her konuda gelinen nokta koca parti kimler tarafından temsil ediliyor?Nerden nereye getirildi erdemliler hareketi?Muhafazakar ve milliyetçi seçmen ve kadroların duası ve davası yalana,reklama,algıya kurban edildi ve süreç artık misyonunu yitirdi.Gürkan’la ilgili Ankara’da yakınları adına (doğru-yanlış)aldığı gayri menkuller sokakta konuşuluyor.Hizmet değil,entrikalar ve vekillerin uçuk fiyatlı kıyafetleri,mal varlıkları,yapılan ihaleler konuşuluyor.Biz anladık ki bu iş bitmiş. Acaba halk da böyle düşünüyor mu Mahir bey?

 • Adalet istiyoruz | 29 Ağustos 2021 01:58

  Selahattin Başkan Büyükşehir belediyesine geldi huzur hakkını kimseye vermeyecem dedi öğrendiğimiz kadarıyla kendi huzur hakkı alıyormuş çevresindeki kodaman insanların yakınlarına özel kalemden kadro vermeler Yaşar Karataş’ın yakınına sözleşme vermesi daire başkanlarının yakınlarına yüksek maaş vermeleri gibi gibi… Personele gelince personelin SSK’sını keser maaşını keser yaptığı mesaiye göz diker mesai vermez ama zenginlerin yakınlarına gelince bu adalet tersine işler herkes Malatya Lifede daire almak ister yaşantısının iyi olmasını ister ama ne yazık ki insanlar aldıkları maaşlar ile ay sonunu getiremez çok merak ediyoruz adalet mi bu…

 • Hayret ediyorum | 28 Ağustos 2021 22:58

  Yav mahir bey anlatıklarınızı okuyorum, dogrumu değilmi araştırıyorun, saygı değer başkanımız kendinden önceki başkanın yaptıklarını anlatarak övünüyor hepsini kendi üstüne alıyor, ulaşıma, ekmeğe, suya zam yapıyor, kendi yaptığı hizmeti gören var mı ( bugünkü kilese açılışı vardı. Oda hangi zamanda projesi çizildi) belli değil. Ama vatandaş sankim bunlardan memnun bazen düşünüyorum sizde mi ben de mi yoksa diğer vatandaşlarda mı sıkıntı var. Merak ediyorum acep hakmı ediyoruz.

 • gizli servis | 28 Ağustos 2021 22:34

  Selahattin Gürkan o paraları almasaydı nasıl alabilecekti Avm'nin yanında bulunan girişim gurubundan 5+1 ultra lüks daireyi? Sır gibi sakladığı bu bilgi için lütfen tapu kayıtlarına bakınız! Akşama kadar yüksek kat olması hasebiyle eleştirdiği girişim gurubu evlerinden neden ev almış? 2,5 milyon liralık bir evi belediye başkanı maaşıyla mı alabilecekti?

 • Vatandaş | 28 Ağustos 2021 20:20

  Yine yazmışsın mahir kardeş. Kalemine saplık. Fazla beklentiye girme biz okuyucular da girmiyoruz. Ne vali ne selo ikiside yerinde.. Geçenlerde bi yazı yazmıştın selahattin gürkan nolur zam yap diye. Seni dinlemiş olacakki suya yüzde 17.5 zam yapıldı deniliyor. Gerçi sen ekmek için demiştin ama olsun. Onu da ilerde bi ara hallederiz. Hade eyvallah.

 • Selo | 28 Ağustos 2021 18:12

  Mahir bey selahattin Gürkan radyo 44 kurdu malatya basını ve muhalefetten çıt çıkmadı, Gürkan Anadolu'daki fethi 1071 den 400 yıl önce malatya da başladı dedi Allah aşkına bir tarihçi bir gazeteci çıkıp demez mi emir ömer battalgazi araptır araplar malatya ya hakim di, nasıl oluyor Anadolu'daki fethi türkülerle nasıl malatyada başlamış, biçim başka milletle dalga geçiyor

 • YILDIRIM | 28 Ağustos 2021 15:55

  “ Herşeyi bilen , hiçbir şey bilmez “ Ablamıza her şey yakışır nokta.

 • Bekir | 28 Ağustos 2021 14:49

  Başkanım kurumlarınızdan bir tanesinin Müdürü ilk okul mezunu hizmetin niye olmadığını şimdi daha iyi anlıyorum

 • Seviyoruz seni | 28 Ağustos 2021 14:05

  mahir kardeşim özletme kendini bu kadar ara verme.alıştırdın bizi. malatya neler olduğunu senden öğreniyoruz.yine çok güzel bir yazı yazmışsın.

YAZARIN SON 5 YAZISI
04Ara
02Ara

Rektörün Avukatı

29Kas
25Kas

Yılın Rektörü!

23Kas

Hastayım!