Şimdi işler daha zor


İlk iki maçta izlediklerimizin üzerine pek bir şey koyamayan bir Malatya vardı sahada. Bek-kanat uyumsuzluğu devam ediyor, orta alanda yeterli yaratıcılık hala oluşturulamamıştı. Orta alandaki kreatifliğin eksikliğinden zaten bahsediyorduk, bu eksikliğin temel sebeplerinden biri de Murat’ın öyle özelliklere sahip bir oyuncu olmamasıydı. Yeni transfer Chaaleli’nin bu maça ilk 11’de başlaması, beni bu sorunun çözüleceği konusunda umutlandırsa da beklediğimi alamadım.

Savunma ise alarm vermeye devam ediyor. Stoperlerimizin ve beklerimizin arkasına atılan toplar, Olimpija maçında olduğu gibi problem yaşattı. Farnolle için bir şeyler yazabilmek çok kolay gelmiyor artık bana. Maçın daha 4. dakikasında Mustafa ile birlikte çok büyük bir hataya imza atan bir isim, bu arkaya atılan toplarda 3 kritik kurtarışla farkın açılmasını önleyerek hatasını büyük oranda affettirmiş oldu. 

Olimpija maçlarında olduğu gibi adeta çöpe atılan bir ilk yarı yaşadık, Robin’in uzaktan bir şutu dışında Stojkovic’in zorlandığını hatırlamıyorum bile. Yine Gökhan ve Guilherme’nin oyuna dahil olmasıyla birlikte biraz olsun kıpırdansak da, istediğimiz golü bulamadık. Gökhan’ın direkten dönen, ardından da Guilherme’nin tamamlayamadığı top maçın kırılma anı oldu diyebiliriz. Her ne kadar o pozisyondan sonra Chabake ile golü bulmuş olsak da ne yazık ki ilk maçtan avantajlı bir skor almamız için yeterli olmadı.

Şimdi bir üst tur için işler gerçekten çok zor. Üç maçtır oyuna sonradan girerek hareket kazandıran isimlerin artık 11’e girebilmesi, basit hataları minimuma indirmek zorundayız. Listeye eklenemiyor fakat sezonun geri kalanı için bu takımın bir stoper ve bir sol beke hala ihtiyacı var. Tabii bunu sağ bek Chabake’nin bu formsuz günlerini atlatacağını tahmin ederek söylüyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
09Ağs

Şimdi işler daha zor

03Ağs

Partizan için yeterli olmayabilir

26Tem

Elenmeyecek bir rakip değil