Yeniden ayağa! 


Son haftalarda ligde aldığı kötü sonuçlarla bizleri üzen Yeni Malatyaspor kupada yarı finale çıkarak koca bir şehri yeniden ayağa kaldırdı. 

Dün akşam son penaltıdan sonra çocuklar gibi sevindim dersem yeridir herhalde. 

Eminim benim gibi sevinen binlerce insan vardı. Nasıl sevinmeyelim ki; rüya gibi geçen bir ilk yarının ardından 2. yarı düşüşe geçen ve beklentileri karşılayamayan takımımız Türkiye’nin 2. büyük kupasında yarı finale çıktı… 

Hem de bu kadar olumsuzluklara rağmen. 

Gerçekten büyük bir gurur.

Şimdi yarı finalde rakibimiz kupanın gediklisi Galatasaray. Dün Hatay’da hezimet yaşayan  Galatasaray’la aslında ‘çok da zor olmayan’ iki maç yapacağız. Ben şahsen iyi bir taraftar desteğiyle turu geçecek tarafın Yeni Malatyaspor olacağını düşünüyorum. Galatasaray’ı evimizde oynadığımız 2 lig maçında da eli boş gönderdiğimizi hatırlatmaya gerek yok herhalde. 

Takımdaki sakatlıkların düzeleceğini ve oyuncuların yeniden form tutacağını da buna eklersek final oynamak hiç de hayal değil. 

Hatta ben bir adım daha ileri gidiyorum, nedense kupanın bu yıl bizim olacağını düşünüyorum.  

Hadi inşallah.  

Tabi kupada yarı final gerçekten çok önemli ama bunun yanında takımın kesinlikle böyle bir zafere de ihtiyacı vardı.

Eminim ki bu zafer hem lig maçlarına olumlu yansıyacak, hem de takımdaki kötü gidişatı bir anda tersine çevirecek.

Özlediğimiz, arzuladığımız futbol ve iyi sonuçlar artık yakındır diye düşünüyorum.

Dün akşam ki müsabakanın analizine gelecek olursak…

İzmir’de oynanan maçta teknik direktörlerin taktik savaşlarını izledik.

Bir kere şunu en başta söyleyeyim Yeni Malatyaspor oynanması gereken futbolu oynadı. Her ne kadar 73. dakikada golü yesek de savunmadaki konsantrasyonumuzun yüksek olması ve eksiklere rağmen sahada ne yaptığını bilen futbolcu grubunun varlığı umut verdi bana. Bölüm bölüm oyunu üstünlüğünü de ele geçirdiğimiz karşılaşmada maçı penaltılara taşıyarak turu geçen taraf olduk. 

Penaltılarda aslında bu usta vuruşlar beklemiyordum ama futbolcular şaşırttı beni.   Çok güzel penaltılar izledik. Sonuç itibariyle hak eden taraf biz olduk ve turu geçtik. 

Bütün futbolcuları tebrik ediyorum. Gerçekten çok önemli bir zafer oldu.
 

Şimdi önümüzde zorlu Başakşehir maçı var. Sakatlar yavaş yavaş takıma dönüyor. İyi de bir hava yakaladık, bu fırsatı değerlendirebilirsek hedeflerimize rahatça ulaşabiliriz. 
 

baristurel190376@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
01Tem
24Haz
16Nis

En büyük sebep Guılherme

18Mar

Bir galibiyetten fazlası

04Mar

İlk 10'u zor görürüz!