Yazık ettin kaptan…


Geçtiğimiz hafta Konya’da 2 puan bırakan Evkur Yeni Malatyaspor bu hafta ikinci yarının en iyi takımı Beşiktaş’ı ağırladı.
 

Dolu tribünler ve muhteşem bir atmosferde oynanan maçın önüne ne yazık ki takımın tecrübeli ismi Adem Büyük’ün ‘gereksiz’ yere yediği kırmızı kart geçti.  Bu arada muhteşem atmosfer demişken maça futbolculardan daha çok konsantre olarak çıkan, yaptıkları koreografi ve şovlarla 12. adam olmayı başaran ve taraftarlığın hakkını en iyi şekilde yerine getiren Yeni Malatyaspor taraftarına teşekkür etmeden olmaz. Hakikaten Malatya stadyumunda diğer taraftarların gıpta etiği büyüleyici bir atmosfer vardı. Hepsinin yüreğine sağlık. 

Biraz önce de belirttiğim gibi bu güzel maçın önüne Adem’in 40. dakikada yediği kırmız kart geçti. Son haftalarda etkisiz futbol oynayan ve Boutaib’in ayrılmasının ardından kendisinden çok şey beklenen kaptan Adam ne yazık ki bu beklentiyi her geçen gün aşağıya çekmeye devam ediyor. Futbol adına her şeyin mükemmel olduğu bir gecede kaptanın yaptığı kendisine yakışmadı. Hem binlerce insana hem de takımına yazık etti.

11’e 11 oynamayan maçta elbette çok fazla teknik taktik konuşulmaz hele de karşında Beşiktaş gibi büyük varsa ama mücadele yönünden biraz sınıfta kaldı bana göre Malatyalı futbolcular. Büyük takımların kabusu olmuş bir takımın kırmızı karta kadar ki futbolu da kırmızı karttan sonraki futbolu da bu olmamalıydı. Tamam, haklı nedenimiz 10 kişi kalmış olmak ama Yeni Malatyaspor bu ligin en dişli takımlarından birisi. Futbolcuların kaderine bu kadar razı olmasına aklım ermedi.

Aslında biraz daha inanabilseydik hiç değilse Beşiktaş’a bu kadar rahat bir futbol oynatmazdık ve bu kadar pozisyon vermezdik diye düşünüyorum.  

Beşiktaş tarafında eminim ikinci yarının en zorlu deplasmanlarından 2. si olarak gösteriliyordu Malatya deplasmanı. Kırmızı kart işlerini kolaylaştırdı. Aslında skor anlamında olmasa da rahat bir maç çıkarttılar. Skorun bu kadar büyümemesinde en büyük etken de kaleci Ertaç’ın müthiş performansıydı. Dillere destan bir maç çıkarttı Ertaç. Bana göre ligin en iyi yerli kalecilerinden bir tanesi. Takımda herhalde inanmış sadece o vardı. Mücadelesi ve maça arkadaşlarından daha fazla konsantre olması övgüyü hak ediyor. Onun da eline yüreğine sağlık…

İlk yarının flaş takımı Yeni Malatyaspor’da futbolcuların büyük bir rehavete kapıldığı aşikar. Son haftalardaki etkisiz futbol, alınan kötü sonuçlar ve futbolcuların sorumsuzca davranışları bunun en büyük göstergesi. Hedefleri olan bir takımın bu sıkıntılarla baş etmesi gerekiyor.  Sonuçta lig zorlu bir maraton ve iniş çıkış elbette olacak ama bu kötü havadan bir an önce kurtulamazsak ilk 10 bile sıkıntıya girebilir.
 

baristurel190376@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
01Tem
24Haz
16Nis

En büyük sebep Guılherme

18Mar

Bir galibiyetten fazlası

04Mar

İlk 10'u zor görürüz!