En büyük sebep Guılherme


Futbol dengelerin çok çabuk değiştiği, bırakın dakikaları saliselerin bile öneminin çok büyük olduğu, milimlik hesapların konuştuğu garip bir oyun.
Yeni Malatyaspor-Alanya maçının bitiş düdüğü ile beraber aklıma hemen bu geldi. 

Çok enteresan bir maç izledik. 

Kamara kaleciyi çalımladıktan sonra 1 saniye daha erken vursa topa 2. golü bulup belki de maçı koparacaktık. Keza hemen ardından kazanılan penaltıda kaleci Haydar 1 saniye geç atlasa 3-0 bile bulacaktık.   

Devam edeyim…

Alanya’nın en yetenekli oyuncusu ve adı büyük takımlarla anılan Efecan son dakikalarda çok önemli bir pozisyonu kaçırdı. Hepiniz yüreklerimizin ağzımıza geldiği o pozisyonu hatırlayacaksınızdır. Efecan 1 saniye erken, sola değil de 1-2 santim sağa vursa stattaki herkese soğuk bir duş aldıracaktı.  

Bunun gibi örnekler çok. 

Futbol biraz önce de belirttiğim gibi garip bir oyun. Zaten milyarlarca insanı peşinden sürüklemesinin asıl sebebi de bu olsa gerek. 

Neyse biz asıl konumuza geçelim… 

Ne olacak bu takımın hali? 

Bir türlü anlayamadığımız bir gariplik bizim takımda da var aslında. İlk yarı rakiplerine kök söktüren o takım gitmiş yerine bambaşka bir takım gelmiş. Kupadaki Galatasaray maçı hariç bilinçli oynayamıyoruz maalesef. 

Takım üretemiyor! 

Bu kısırlığımızdaki en büyük etken de bana göre takımın beyni olan Guılherme’deki düşüş.  

İlk yarı 4 gol 7 asistlik performansının yanı sıra takımın liderli olan hemen hemen bütün atakların içerisinde yer alan ve takımını ileriye çıkaran Guılherme ikinci yarı sadece 1 gol atabilmiş. Guılherme skora katkı veremediği gibi oyun anlamında da ilk yarıya oranla takımına katkı sağlayamıyor. İkinci yarı görev yaptığı ve 11’de başladığı maçların birçoğunda oyundan alınması bunun en büyük göstergesidir sanırım. 

Her futbolcuda bunlar olabilecek şeyler. Ama takımın üretken ayağının uzun süreli formsuzluk yaşaması bu tabloyla karşılaşmamızdaki en büyük nedenlerden birisi diye düşünüyorum.

Önümüzde çok kritik süreçler var, artık final maçlarına çıkacağız ‘telafi imkanı olmayan maçlara’. Erol Hoca’nın başta Guılherme olmak üzere futbolcularla yakından ilgilenmesi ve problemlerini çözmesi lazım. 

Yoksa başta Erol Hoca olmak üzere bütün futbolcular ve yönetim ayaklarının dibine kadar gelen bu tarihi fırsatı tepmiş olacak!

baristurel190376@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
01Tem
24Haz
16Nis

En büyük sebep Guılherme

18Mar

Bir galibiyetten fazlası

04Mar

İlk 10'u zor görürüz!