Bir galibiyetten fazlası


Yeni Malatyaspor haftalardır beklediğimiz galibiyeti nihayet aldı. 

Rüya gibi geçen bir ilk yarının ardından ikinci yarı peş peşe yapılan puan kayıpları, sakatlıklar, takım içinde bazı dengelerin bozulması bir kaos ortamını beraberinde getirmişti. 

Olası bir Ankaragücü mağlubiyeti ile işler tamamen sarpa saracaktı ama çok şükür korktuğumuz olmadı ve uzun süredir hasretini çektiğimiz galibiyete sonunda kavuştuk.

Her ne kadar oynanan oyun pek tatmin etmese de böyle bir durumda oyuna değil skora bakmamız gerekir. 
Futbolun kaosu sevmediği su götürmez bir gerçek.

Alınan bu önemli galibiyet takım üzerindeki baskıyı kaldırdığı ve olumsuz havayı dağıttığı gibi futbolcuların motivasyonunun yeniden artmasını da sağlayacaktır diye düşünüyorum 

 Şimdi sırada milli maç arası var.

Teknik Direktör Erol Bulut’un da söylediği gibi bu ara bize çok iyi gelecek. Mental açıdan daha rahatlamış olan futbolcular performanslarındaki düşüşü artırmak için daha çok çalışacaklardır. Bunun yanına bir de sakatlıkların döneceğini eklersek işlerin kısa sürede yoluna gireceğine olan inancımız daha artıyor. 

Alınan galibiyet ve milli maç arası eminim Erol Bulut’u da kuş gibi hafifletti.
 

Keza maç sonu açıklamalarında “Kazandığımız için mutluyuz. 37 puandayız. Milli maç arası bize çok iyi gelecek, sakatlarımız geri dönecek. Milli maç arasından sonra daha iyi bir takım izlettireceğiz” dedi 
 

Tamam, galibiyetin ayrı bir sevinci var ama aylar sonra ilk kez Erol Bulut’u bu kadar rahat görüyorum. En çok baskı onun üzerindeydi.  Futbolda ilk günah keçisi her zaman teknik direktörler olmuştur bunu hepimiz biliyoruz. 

Zira Ankaragücü’ne puan kaybedilseydi kesinlikle Erol Bulut’un gönderilme senaryoları konuşulacaktı. İşte bu sebeple galibiyete en çok sevinenlerin başında Erol Hoca geliyor.

Kısacası bu galibiyet hem Erol Bulut  açısından hem Kulüp açısından hem de taraftar açısından bir 3 puandan daha fazlasıydı.

 

Hedef kupa olmalı

Milli maç arasında Galatasaray ile kupa maçlarını oynayacağız. 

Artık yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Ortaya illa bir hedef koyulacaksa kupa hedefi koymalı ve bu yönde ilerlemeliyiz.

Çünkü kupa ve Avrupa’ya gitmek için önümüzde sadece 4 maç kaldı. Eğer hedef Avrupa ise buyurun size kestirme yolu. 

Tamam, karşımızda Galatasaray gibi bir rakip olabilir ama inanmanın başarmanın yarısı olduğunu unutmamalıyız.  

Hayalle değil gerçeklerle konuş diyorsanız. Gerçeklerle de konuşalım. 

Bundan önceki yazılarımda da yazdım biz Galatasaray ile evimizde oynadığımız iki maçı da kazandık.  Demek ki kupada oynayacağımız 2 maçta 1 galibiyet o kadar imkânsız değil.

Ligde alınan bu galibiyet ile iyi bir rüzgarı arkamıza alabilirsek ve sakatlıkların da takıma döneceğini düşünürsek ben şansımızın daha da yüksek olduğunu düşünüyorum. 

Şimdi kenetlenme zamanı.

Hem ligin hem de kupanın yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Şehir olarak kenetlenmemiz lazım. En ufak bir olumsuzluğun domino taşı etkisi yaratacağını ve kötü şeylere sebep olacağını unutmadan takıma olan desteğimizi arttırmalıyız. 

Unutmayalım ki bir tarih yazılacaksa bunu hep birlikte yazacağız.
 

baristurel190376@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
01Tem
24Haz
16Nis

En büyük sebep Guılherme

18Mar

Bir galibiyetten fazlası

04Mar

İlk 10'u zor görürüz!