Polat, bakanlara projelerle ilgili dosya sundu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, hafta sonu çeşitli ziyaretler ve programlara katılmak üzere ilimize gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı, Milli Eğitim Bakanı ve Gençlik ve Spor Bakanını ağırladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeşilyurt İlçesinde planlanan, devam eden proje ve yatırımlara ilişkin bilgilendirme yaparak taleplerini iletti. 

“Bakanlarımıza projelerimizi ileterek desteklerini istedik”

Malatya’da misafir ettikleri bakanlarla bire bir görüşerek tamamlanan ve devam eden projeleri kapsayan önemli görüşmeler yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Polat, “Yeşilyurt İlçemizi önce bölgemizde daha sonra da Türkiye’de örnek alınacak ilçe hüviyetine ulaştırmak adına başlattığımız hizmet atağı sırasında bakanlarımıza çalışmalarımızı anlatma imkanımız oldu. Bugüne kadar yaptığımız ve yapmayı planladığımız çalışmalarla ilgili sunumumuzu yaptık. Yeşilyurt İlçesinde 2,5 yıl içerisinde gerçekleşen önemli projelerimizi ve geleceğe yönelik hazırladığımız çalışmaları dosya halinde bakanlarımıza takdim ettik. İlçemize yapılan ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili destek istedik. Gerek Ankara’da yaptığımız görüşmelerde gerekse de ilimizi ziyaretler sırasında destek sözü aldık. Yeşilyurt İlçesinin projeler ve yatırımlar açısından hareketli bir dönem geçirmesi nedeniyle Bakanlarımızın büyük ilgisini ve desteğini alıyoruz” dedi.

“Bakanlarımızın destek sözü çalışma azmimizi artırıyor”

Vizyon projeleri tam bir katılımcı yönetim anlayışla hayata geçirdiklerini ifade eden Polat, “Yeşilyurt İlçesini, doğa ve kültürel zenginliklerini ortaya çıkararak cazibe merkezi haline dönüştürmek için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Hizmetlerimizi halka ulaştırırken toplumun tüm kesimleriyle çok güzel bir diyaloga sahibiz. İlimizi ziyaret eden başta Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkçi, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ile Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a çalışmalarımız ve projelerimiz ile ilgili sunum yapma imkanımız oldu. Bakanlarımızın verdiği destekler, bizim milletimize olan hizmet sevdamızın artmasına neden oluyor. Milletimizin en güzel hizmetleri alması için çalışma azmimizi daha da artıracağız. Yeşilyurt İlçesini geleceğe taşıyacak vizyonel projeleri milletimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz, kısa sürede hayat geçmesi için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Polat ayrıca Yeşilyurt İlçesindeki projeler ve yatırımlara her türlü desteği veren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’ye, Malatya Milletvekillerine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı’ya teşekkür etti.

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?