Öğrencilere diş sağlık seti dağıtıldı

'Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller Projesi' kapsamında öğrencilere diş sağlık seti dağıtıldı.

Öğrencilere diş sağlık seti dağıtıldı
Sağlık
'Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller Projesi' kapsamında öğrencilere diş sağlık seti dağıtıldı.

Haber Editörü: Kayısı Haber

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller projesi kapsamında Kılıçaslan İlkokulunda diş sağlık seti dağıtım programı düzenlendi. Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener burada yaptığı konuşmada, ağız diş sağlığı genel sağlığın en önemli göstergelerinden biri olduğunu söyleyerek, "2014 yılında verilere göre 0-6 yaş grubu çocuklarda ilk beş hastalık arasında,7-14 yaş gurubunda ise ilk sırada ağız ve diş hastalıkları yer almaktadır. Toplumda görülme sıklığının yüksekliği, genel sağlığa olan etkileri gibi nedenlerde dolayı diş çürükleri ve diş eti hastalıkları önemli bir halk sağlığı sorunudur" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise öğrencilere günde ez az iki defa dişlerini fırçalamalarını söyleyerek, "Sağlıklı yaşam için pedal” çevir etkinlikleri kapsamında Malatya genelinde 7 bin bisiklet dağıttık, bu günde sizlere diş sağlık seti dağıtıyoruz. Bütün bunların amacı farkındalık oluşturmak, toplumda önleyici sağlık hizmetlerine yani doktora gitmeden önce bizim gerekli tedbirleri almamız için yapılan faaliyetlerdir”şeklinde konuştu Konuşmaların ardından diş hekimlerince öğrencilere diş sağlığı konusunda bilgiler aktarıldı.

Tat ve beraberindeki protokol üyeleri daha sonra öğrencilere diş fırçası ve diş macunu gibi ürünlerden oluşan diş sağlık seti dağıttı.

Son Güncelleme: 05 Nisan 2017 13:18

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?