Melekbaba Gençlik Merkezi, spor kompleksine dönüştürülecek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Melekbaba Mahallesinde 58 dönümlük alan üzerinde inşaatı devam etmekte olan ve spor kompleksine dönüştürülmesi planalanan Gençlik Merkezi'nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Melekbaba Mahallesinde 58 dönümlük alan üzerinde inşaatı devam etmekte olan ve spor kompleksine dönüştürülmesi planalanan Gençlik Merkezi’nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Başkan Gürkan’a yapmış olduğu ziyarette, Büyükşehir Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert ve Melekbaba Mahalle Muhtarı Ali Demir de eşlik etti. Melekbaba Mahalle Muhtarı Ali Demir, mahallelerine yapılan gençlik merkeziyle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Gençlik Merkezimiz bizim 100 yıllık bir özlemimiz idi. Emeği geçen başta Spor Bakanımız ile Gençlik Spor İl Müdürü ve yetkililere teşekkür ediyorum. Bu bölgede gençler için spor alanları yoktu. Bu bölge için epey uğraştık. Gençlik Merkezinin temeli atıldı. Gençler burada spor yapabilecek. Çim saha, halı saha ve yüzme havuzu gibi gençlerin bizlerden talepleri oluyor. Bu özlemimizi gideren herkese çok teşekkür ediyoruz. Melekbaba mahallemiz ve bölgemiz için hayırlı olsun” dedi.

"Yoğun bir çalışma içerisindeyiz"

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da mahalleye yapılan hizmetle ilgili yaptığı açıklamada, “Buranın temelinin atılması noktasında Gençlik Spor Bakanlığımız ile görüşmeleri yakından takip ettik. Arsanın incelenmesi noktasında da o dönemdeki ve şu anki Valimiz ile birlikte buranın incelenmesi ve temelinin atılması noktasında Gençlik Spor Bakanımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Gençlik Merkezi çalışmaları başlatıldı. Dün akşam Gençlik Spor Bakanımız ve Bakan Yardımcımız ile yapmış olduğumuz görüşmede, devam eden inşaatın eksiklikleri ile ilgili Sayın Bakanımız bir inceleme yapmamızı ifade ettiler. Bizlerde bugün buradaki inşaatın yerinde görülüp incelenmesi ve yapılan çalışmaları takip etme noktasında buradaki proje yöneticileri ile temaslarda bulunduk. Yapılan çalışmalar hakkında bizlere bilgiler verdiler” ifadelerini kullandı.

Gençlik Merkezi’nin toplam 58 dönüm arazi üzerinde ilk bina, bu alan içerisinde 2 bin 500 kişilik spor salonu, tam kapasiteli yaklaşık 2 bin 500 seyircili tam olimpik açık çim saha ile kapalı halı sahalar olacağına dikkat çeken Başkan Gürkan, “Spor Kompleksi olma noktasındaki çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu konudaki bölgenin ihtiyaç duyacağı spor alanlarının oluşturulması ve spor branşlarının rahatlıkla kendilerini ifade edeceği alanların oluşturulması noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Buranın yolunun yapılması için ilçe belediyesi ile görüşüp, eksik kaldığı takdirde ekiplerimizin takviye etmesi noktasında gerekli talimatları verdik” şeklinde konuştu.

Diğer yandan, Başkan Gürkan Gençlik Merkezi inceleme gezisinin ardından bölgedeki vatandaşlarla da bir süre sohbet ederek, Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti.

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 5

 • Ömer | 29 Nisan 2020 01:38

  Bu haberlerdekiler merkezi hükümet işi değil herhalde https://kayisihaber.com/cinar-yapimi-devam-eden-genclik-merkezi-ni-inceledi/53684/ https://kayisihaber.com/baskan-guder-okullardaki-calismalari-inceledi/59130/

 • Büyük müdür | 29 Nisan 2020 01:26

  Haberi okumadan ön yargılı yorum yapmak mübarek günde hoş değil. Bakan beyle görüşme sonucu istek üzerine yapılan bir ziyaret. Buraları gezen ilçe belediyelerine yorum yapmayanlar ne hikmetse yoruma koşuyorlar. Zaten ilçelerde projeden yıkılıyor.

 • Büyük Başkan | 28 Nisan 2020 20:04

  Başkanım merkezi hükümetin projelerini illerde il müdürlükleri takip eder,kontrol eder..Siz bunu hep yapıyorsunuz,çevre yolu,hastane inşaatları vb..Sizden ricamız Malatya’ya büyük projelerle haber konusu okun.Şehri geriye götürüyorsunuz.Bir yıldan fazladır görevdesiniz.Proje yok,ekip yok.Toparlanın lütfen!

 • Ömer | 28 Nisan 2020 00:38

  Haberin tümü ve anlayarak okununca bakan beyle görüşme sonucunda inceleme yapın demiş. Büyükşehir Belediye başkanının her şeye katkısı büyük olmuştur. Battalgazide yaptıkları tesisler gözönünde.aynı tesisi İlçe belediyeleri gezince sıkıntı yokta büyükşehir gezince noluyor hakikatı konuşun mübarek günde

 • Utandık yine | 27 Nisan 2020 23:46

  Belediyenin hiç katkısı yok ama Selahattin bey emeğin üstüne yatmak için yine algı operasyonuna başlamış. Biz utandık yine başkan ve oy verenler utandı mı

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?