Malatya'da bir mahalle karantinaya alındı

Malatya'da yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Kuluncak ilçesine bağlı Kaynarca Mahallesi karantina altına alındı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya’da yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Kuluncak ilçesine bağlı Kaynarca Mahallesi karantina altına alındı.

Alınan bilgilere göre, yaklaşık 10 gün önce İstanbul’dan Kuluncak ilçesi, Kaynarca Mahallesi -Zafer Sokak’ta bulunan evlerine dönüş yapan İ.D. ve eşi F.D.’den korona virüsü semptomları görülmesi üzerine sağlık kontrolünden geçirildi. Yapılan kontrollerde yeni tip korona virüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı belirlenen İ.D. Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, Kaynarca Mahallesi karantina altına alındı.

Kaynarca Mahallesi’ne giriş çıkışların jandarma denetiminde yapıldığını belirten Kaynarca Mahalle Muhtarı Tahsin Boyraz, “Mahallemizde ikamet eden ama uzun bir süredir İstanbul’da bulunan İ.B. ve eşi F.D. yaklaşık 10 gün önce ilçemize dönüş yapmıştı. Ailenin 30 yıl gibi bir süre sonra ilçeye dönüş yapması nedeniyle akrabalar ve komşular tarafından aileye yoğun bir ziyaret gerçekleşmiş. İ.D.’nin test sonuçlarının da pozitif çıkması üzerine yetkililer tarafından mahallemiz karantina altına alındı. An itibariyle Kuluncak’ta tek vakamız mevcuttur, bunun dışında başka vakamız bulunmamaktadır. Süreç devletimizin yetkileri tarafından yakından takip edilmektedir. Devlet, millet el ele bu zor günleri de atlatacağımıza inanıyorum" diye konuştu

Ajanstan gelen bu haberden sonra Malatya Valisi Aydın Baruş sosyal medyadan "İlimizde yayın yapan ER TV’de 'Hekimhan, Kuluncak ve Pütürge İlçelerinde 1’er mahallenin karantinaya alındığı' şeklinde haber yer almış olup, İlimizde karantina uygulaması yapılan mahalle bulunmamaktadır' diye tweet attı.

Haberde yer alan Kaynarca mahallesinde ikamet eden bir kaynağımızla konuştuğumuzda habere konu olan ve İstanbul'dan geldiği söylenen İ.D'nin yapılan testler sonucu pozitif çıktığı ve bu yüzden Kaynarca mahallesine giriş-çıkışların yasaklandığını belirtti. Kaynağımız, "Tedbir amaçlı köylüler dışarı çıkamıyor. Köyün giriş çıkışları kapalı. İstanbul'dan gelen köylümüzün sonuçları pozitif çıktı. Eşi negatif çıktı. Ama tedaviye cevap veriyormuş. İnşallah iyileşir" dedi.

Kayısı Haber - İHA

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?