Jandarmadan, 'şeker' tadında droneli denetim

Tüm yurtta olduğu gibi Malatya'da da başlayan 10 günlük bayram tatili nedeniyle trafikte denetimleri sıklaştıran jandarma, drone yardımı ile ihlalleri tespit ederken, kurallara uymayan sürücüleri hem uyarıyor hem de bayram şekeri veriyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tüm yurtta olduğu gibi Malatya’da da başlayan 10 günlük bayram tatili nedeniyle trafikte denetimleri sıklaştıran jandarma, drone yardımı ile ihlalleri tespit ederken, kurallara uymayan sürücüleri hem uyarıyor hem de bayram şekeri veriyor.

Malatya İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma trafik timleri Kurban Bayramı öncesi yoğun trafik akışının yaşandığı noktalarda trafik kontrollerini drone adı verilen insansız hava aracından yararlanarak yapıyor. Malatya - Sivas Devlet Karayolu üzerinde bulunan jandarma uygulama noktasında trafik akışını takip eden jandarma trafik timleri kural ihlali yapan sürücüleri havadan tespit ederek cezai işlem uyguluyor. Sürücülere kurallara riayet etmeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Trafik Tim Komutanı Astsubay Murat Dilek, “Frene Değil, Kurala Güven” sloganını hatırlattı. Dilek, yorgun ve uykusuz araç kullanmamalarını, araçta bulunan herkesin emniyet kemeri takmasını konusunda da uyarılarını sürdürerek, emniyet kemerinin hayata bağladığını kaydetti. Bayram sevincinin hüzne dönüştürülmemesini isteyen Dilek, ikram edilen şekerlerin afiyet olmasını dileyerek, tüm sürücü ve yolcuların bayramını da kutladı.

Zırhlı araçları ve jandarma komando ekiplerinin de destek verdiği uygulamalarda, sürücü ve yolculara şeker ve kolonya ikramının yanı sıra trafik kuralları ile ilgili broşürler dağıtıldı.

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?