İtfaiyeden boğulmalara karşı uyarı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar, serinlemek için göl ve göletlere girmenin tehlikeli olduğunu belirterek, uyarılarda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar, serinlemek için göl ve göletlere girmenin tehlikeli olduğunu belirterek, uyarılarda bulundu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar, havaların ısınması, okulların iki hafta tatile girmesi gibi nedenlerle göl, gölet ve baraja kıyısı olan Malatya’da vatandaşların bu sulara serinlemek amaçlı girmelerinin geri dönüşü olmayan sonuçlar doğuracağını ifade etti. Acar, "Yaz aylarının başlaması ile ilimiz ve ülkemizde boğulma vakaları artış gösteremeye başlamış olup bu yıl iki vatandaşımız boğularak hayatını kaybetmiştir. İlimizde göl, gölet ve akarsu bakımında zengin olup bu suların tip yapıları bilinmemekle beraber yüzmeye elverişli yerler değildir” diye konuştu. 7 yılda 242 boğulma vakasına müdahale ettiklerini belirten Acar,” İtfaiye daire başkanlığı olarak 17 yıldır bünyemizde hizmet veren sualtı araba kurtarma ekibimizle 7-24 göreve hazır beklemekteyiz.17 yılda 242 boğulma vakasına müdahale edilmiştir. İlimizde yıllık boğulma ortalaması 14 kişidir “şeklinde konuştu. Ailelerde uyarıda bulunan Acar,”Özelikle ailelerde isteğimiz çocuklarına Gençlik spor il müdürlüğünün yüzme havuzlarına yanı sıra büyükşehir belediyemize ait havuzlara ve özel havuzlara yönlendirmelerini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Acar, ayrıca sualtı ekibi olarak okullarda boğulmalara karşı semine verdiklerini belirtti.

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?