Teknoloji

ERDAL CAN ALKOÇLAR: TEKNİK NFT KONUSUNDA ÖNCÜ ÜLKELERDEN OLABİLİRİZ ERDAL CAN ALKOÇLAR: TEKNİK NFT KONUSUNDA ÖNCÜ ÜLKELERDEN OLABİLİRİZ
Yangın İhbar Sistemi Nedir? Yangın İhbar Sistemi Nedir?
Bilim insanlarının geliştirdiği kayısı kükürtleme odası tam not aldı Bilim insanlarının geliştirdiği kayısı kükürtleme odası tam not aldı
MASKİ aboneleri, E-Devlet üzerinden işlemlerini yürütebilecekler MASKİ aboneleri, E-Devlet üzerinden işlemlerini yürütebilecekler
Malatya'da, pandemi dönemi için yerli ve milli ateş ölçer geliştirildi Malatya'da, pandemi dönemi için yerli ve milli ateş ölçer geliştirildi
Malatya, Dünya birincisi genciyle gurur duyuyor Malatya, Dünya birincisi genciyle gurur duyuyor
İnönü Üniversitesi'nin AB projesinden pay alma çabası İnönü Üniversitesi'nin AB projesinden pay alma çabası
Aktif karbona Covid-19 nedeniyle talep arttı Aktif karbona Covid-19 nedeniyle talep arttı
Bingöl Teknokent için istişare toplantısı yapıldı Bingöl Teknokent için istişare toplantısı yapıldı
Malatya'dan 5 proje bölge birincisi Malatya'dan 5 proje bölge birincisi
İnönü'de, batarya geliştirme çalışmaları İnönü'de, batarya geliştirme çalışmaları
Pandemi sürecinde teknolojiye ilgi arttı Pandemi sürecinde teknolojiye ilgi arttı
Elektrikli araçlar için büyük proje Elektrikli araçlar için büyük proje
Uzaktan eğitime internet engeli Uzaktan eğitime internet engeli
Pandemi sürecinde dijitalleşmeye önem veren firmalar rakiplerine fark attı Pandemi sürecinde dijitalleşmeye önem veren firmalar rakiplerine fark attı
Kayısının çekirdeği da şifa deposu Kayısının çekirdeği da şifa deposu
Malatya Teknokent ailesi genişliyor Malatya Teknokent ailesi genişliyor
Gıda ve yem analizleri artık Malatya'da yapılabiliyor Gıda ve yem analizleri artık Malatya'da yapılabiliyor
Sanayide dönüşüm programı dijitalde Sanayide dönüşüm programı dijitalde
Teknofest birincilerinden Teknokent'e ziyaret Teknofest birincilerinden Teknokent'e ziyaret
Teknoloji Haberleri

ERDAL CAN ALKOÇLAR: TEKNİK NFT KONUSUNDA ÖNCÜ ÜLKELERDEN OLABİLİRİZ

Dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birim türü olan NFT’ ler

Yangın İhbar Sistemi Nedir?

Önlenmesi oldukça zor, şiddetli, çok fazla can ve mal kayıplarına neden olan büyük afetlerden birisi de yangındır. Rüzgar ve çevresel faktörler göz önünde bulundurulduğunda yangının yayılma hızı da daha çabuk oluyor. Bundan dolayı ilk müdahalenin kısa sürede yapılması oldukça önem arz ediyor.

Bilim insanlarının geliştirdiği kayısı kükürtleme odası tam not aldı

Dünya kayısı başkenti Malatya'da kayısı üreticilerinin işlerini kolaylaştırmak için 2 bilim insanı geliştirilen kükürtleme odası, çiftçilerden tam not aldı.

MASKİ aboneleri, E-Devlet üzerinden işlemlerini yürütebilecekler

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, aboneleri bundan sonra E-Devlet üzerinden işlemlerini yürütebilecekler.

Malatya'da, pandemi dönemi için yerli ve milli ateş ölçer geliştirildi

Malatya Teknokent firması tarafından pandemi sürecinde kullanılabilmesi amacıyla yerli ve milli ateş ölçer geliştirildi.

Malatya, Dünya birincisi genciyle gurur duyuyor

Yaptığı projeyle dünya birincisi olan Malatyalı öğrenci Feridun Balaban'a sosyal medyada tebrikler yağıyor.

İnönü Üniversitesi'nin AB projesinden pay alma çabası

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Avrupa Birliği projelerine katılmanın önemine değinerek, 'Ufuk Avrupa ve ERA projeleri, Avrupa Birliği ve Avrupa Birliğine üye olmayı hedefleyen 44 ülkeyi kapsayan, neredeyse 100 milyar euroya yakın bir bütçe sağlayan projedir. İnönü Üniversitesi olarak hedefimiz bu projeden pay almaktır' dedi.

Aktif karbona Covid-19 nedeniyle talep arttı

Malatya İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Önal, Aktif karbona Covid-19 pandemisi nedeniyle talep arttığını belirterek, Türkiye'de henüz üretilemeyen aktif karbona yılda yaklaşık 75 milyon dolar para verildiğini bildirdi.

Bingöl Teknokent için istişare toplantısı yapıldı

Bingöl'de kurulması planlanan Teknokent için Malatya İnönü Üniversitesi Teknokent'te istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Malatya'dan 5 proje bölge birincisi

Lise öğrencileri arasında düzenlenen ve Malatya'dan 12 branştan davet edilen 31 projeden 5 proje bölge birincisi, 1 proje bölge ikincisi, 1 proje bölge üçüncüsü oldu. Malatya bölge birincisi olan projeler, 24-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

İnönü'de, batarya geliştirme çalışmaları

Malatya İnönü Üniversitesi'nde, batarya (pil) geliştirme çalışmaları yapılıyor.

Pandemi sürecinde teknolojiye ilgi arttı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Emin Babacan, teknolojinin Covid-19 pandemi salgını ile tüm insanlığı ilgilendirecek bir düzeye ulaştığını belirtti.

Elektrikli araçlar için büyük proje

Türkiye'de ilk kez İnönü Üniversitesi Malatya OSB Meslek Yüksekokulunda uygulanan elektrikli araç çalışması için 'Elektrikli Araçlar ve Kaynak Teknolojileri Sanal Simülasyon Laboratuvarı' adlı proje törenle imzalandı.

Uzaktan eğitime internet engeli

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı 500 haneli İkizce Mahallesi'nde internet altyapısı olmadığı için öğrenciler uzaktan eğitimden faydalanamıyor. Mahalle halkı ve öğrenciler merkeze sadece 13 kilometre uzaklıkta olan mahallerine internet altyapısının kurulmasını ve sorunun çözülmesini istiyor.

Pandemi sürecinde dijitalleşmeye önem veren firmalar rakiplerine fark attı

Malatya'da Tknokent bünyesinde KOSGEB desteği ile 2 yıl önce kurduğu yazılım şirketi ile kısa sürede büyüyen firmanın kurucusu İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Öğretim Üyesi Ali Arı, korona virüs sürecinde teknolojik gelişimlere adapte olmayan ve dijitalleşmeyen firmaların büyük ölçüde olumsuz etkilendiğini söyledi.

Kayısının çekirdeği da şifa deposu

Malatya'nın altın meyvesi olarak kent ekonomisine ciddi katkı sunan kayısının kendisinin yanı sıra çekirdeği de bir o kadar değerli. Yıllardır acı kayısı çekirdeği üzerinde çalışmalar yürüten Doç. Dr. Yunus Önal, birçok ülkede acı kayısı çekirdeğinden elde edilen 'Amigdalin' maddesinin sağlık alanında kullanıldığını ancak Türkiye'de bu konunun halen yeteri düzeyde olmadığını söyledi.

Malatya Teknokent ailesi genişliyor

Malatya Teknokentin, İnönü Üniversitesi'ndeki akademik bilginin yüksek katma değerli ürünlere dönüşebilmesi için yürüttüğü faaliyetler her geçen gün artıyor.

Gıda ve yem analizleri artık Malatya'da yapılabiliyor

Tarım ve sanayi sektöründe her geçen gün gelişen Malatya'da, gıda ve yem analizleri yeni kurulan MalatyaLab Analiz Laboratuvarında yapılmaya başlandı.

Sanayide dönüşüm programı dijitalde

Sanayide Dijital Dönüşüm Programı (STEP) 2020 bu sene, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle dijitalde gerçekleştirilecek.

Toplam 90 haber.