Ekonomi

Ekonomi Haberleri

'Akaryakıt zamları esnafın belini büküyor'

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Ticaret erbaplarımız ve esnafımız son günlerde maliyet artışları ile mücadele ediyor. Özellikle akaryakıta gelen zamlar ekonominin can damarı olan esnaf camiasının belini büküyor' dedi.

Malatya'nın lojistik merkezi olma potansiyeli panelde ele alındı

Üniversite Sanayi işbirliği programı çerçevesinde 'Bir Kuşak Bir Yol Projesi çerçevesinde Malatya'nın Lojistik Merkezi Olma Potansiyeli' konulu panel düzenlendi.

Savaş ve salgının ekonomiye etkisi ele alındı

Malatya'da düzenlenen bir programda, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı ve korona virüs salgını ile birlikte yaşanan ekonomik krizler, bu krizlerin vatandaşlara ve sanayicilere yansımaları el alındı.

İklim değişikliği kayısı üreticilerini korkutuyor

Malatya'da etkili olan kar yağışı ve soğuk havanın ardından kayısı üreticileri don endişesi yaşıyor. Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, hava sıcaklığının gece sıfırın altında seyretmesi nedeniyle kayısı çiçeklerinde oluşacak hasarın ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacağını belirtti.

Başkan Gürkan, 200 milyon TL'lik yatırımın yapıldığı alanda incelemede bulundu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, güçlendirme çalışmalarının devam ettiği 200 milyon TL'lik yatırımın planlandığı alanda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında ilgililerden bilgiler aldı.

Ramazan Özcan, et fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, hayvancılık ve et fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yesilyurt'ta 'et entegre tesisi' hizmete girdi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın yeni dönem vaatlerinden olan 'Et Entegre Tesisi', Yeşilyurt İŞGEM bünyesindeki Yemek Fabrikasında hizmete girdi.

Başkan Sadıkoğlu: 'Esnafımız pandemide büyük yara aldı'

Esnaf Odalarına hayırlı olsun ziyaretlerine devam eden Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Yaşanan tüm sosyal ve ekonomik sıkıntılardan anında etkilenen esnafımız özellikle pandemide büyük yara aldı' dedi.

Ekmeğe yine zam yapıldı

Malatya'da 2.5 TL'ye satılan ve tırnaklı yada pide olarak da bilinen ekmeğe son 9 ayda 3 kez zam yapıldı. Geçen yıl Haziran ayına kadar 1.5 TL'ye satılan ekmeğin fiyatı 3 TL'ye çıktı.

Çıraklıkla başladı, 27 kişiye istihdam sağladı

Malatya'da çırak olarak işe başladığı sanayide, oto bakım servisini faaliyete geçiren Muzaffer usta 27 kişiye istihdam sağlıyor.

Başkan Sadıkoğlu: 'Projeleri şehrimizin mimarları çizmeli'

Malatya Mimarlar Odası ziyaretinde konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Şehrimizde yapılacak bir projenin, şehir dışındaki bir mimara çizdirilmesinin doğru olmadığına inanıyoruz. Desteklenmesi gereken mimarlar odasındaki genç ve başarılı ekiptir' dedi.

Sorunlar ortak

Esnaf Odası başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Son zamanlarda esnaf Odası üyelerinin ve Odamız üyelerinin sorunları ortak. Maliyet artışları ve karlılık oranlarının dibe vurması tüm ticarethaneleri olumsuz etkiliyor' dedi.

Sadıkoğlu'ndan 'Reel fiyat farkı ve tasfiye hakkı' talebi

Kamuya iş yapan müteahhitlerin ciddi bir kriz yaşadığını ifade eden Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Reel fiyat farkı ve tasfiye hakkı' talebini yineledi.

İnönü Üniversitesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

İnönü Üniversitesi Rektörlüğü ile Türkiye Kooperatif, Ticaret ve Büro İşçileri Sendikası (KOOP-İŞ) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Doğu'nun ilk model fabrikası Malatya'da kurulacak

Doğu Anadolu Bölgesindeki ilk model fabrikası Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Fırat Kalkınma Ajansı projesyle Malatya'da hayata geçecek.

'Esnaf odalarını önemsiyoruz'

Göreve seçilen esnaf odası başkanlarına hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Esnaf odalarını önemsiyoruz. Sorunların gündeme taşınması ve çözümü noktasında esnaf odası üyesi veya TSO üyesi gibi bir ayrımımız hiçbir zaman olmadı' dedi.

Esenlik Müdürü Ünlü'den yağ iddialarına sert tepki

Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Süpermarketler'in halkın olduğunu ifade eden Esenlik Genel Müdürü Ata Ünlü, ' Hiçbir marketimizde yağ eksikliği yoktur. Piyasadaki uygun fiyatlar üzerinden her gün satışımız devam ediyor' dedi.

Çiftçilere mazot ve gübre desteği ödemeleri başladı

Malatya'da çiftçilere 2021 yılı mazot ve gübre desteği ödemeleri bugün başladı.

Prefabrik Villa Fiyatları Uygun Fiyatı İle Dudak Uçuklatıyor

Prefabrik alanında gelişen teknoloji ağına ayak uydurarak....

Toplam 1456 haber.