Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Yazıhan'da tekstil atölyesi açıldı

Malatya'nın Yazıhan ilçesinde yeni açılan tekstil atölyesi ile halıcılık kursunda halı üretilmesi ilçenin tekstil alanında gelişmesini sağlıyor.

Elektrik Faturaları Yüzde 200 arttı!

Elektrik tarifelerine yapılan zamların işletmeleri zorladığını belirten Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, ticari işletmelerin kullandığı

Sadıkoğlu: 'TOBB'un 70. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun'

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, TOBB'un 70. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yavru Kedi Mamaları İhtiyaç Setleri, Köpek Kaka Poşetleri Kuryemama.com İndirimli

Bizimle beraber yaşayan hayvan dostlarımızın sağlık ve barınma ihtiyaçlarını karşılamak, hayvan sahiplerinin öncelikli görevi olarak karşımıza çıkıyor...

Otomobil fiyatına güvercin

Malatya'da Kernek Kuşçular Derneği tarafından düzenlenen 'En İyi Güvercin' yarışmasında birinci olan güvercin sahibine 30 bin TL kazandırdı.

Arapgir Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 5 bin 150 TL oldu

Malatya'nın Arapgir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine göre en düşük işçi maaşı 3 bin 400 TL 'den 5 bin 150 TL'ye yükseltildi.

Balık fiyatları düştü

Malatya'da balıkçı pazarındaki fiyatlar hem esnafı hem de vatandaşı memnun ediyor. Bir önceki yılın aynı dönemine göre, fiyatları yüzde 30 dolayında düşen hamsi ve istavrit yüz güldürüyor.

Başkan Sadıkoğlu: İhracat grafiğimiz yükseliyor

Malatya'dan 2022 Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14 artışla 29 milyon 889 bin dolar ihracat gerçekleştirildiğini belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası TSO Başkanı Sadıkoğlu, '2021'i tarihi rekorla kapattık. Yeni yıla da iyi başladık, daha iyi devam etmesini temenni ediyorum. İhracat grafiğimiz yükseliyor' dedi.

Kömürün ateşi düştü

Malatya'da ithal kömürün ton fiyatı 3 bin 500 liraya kadar düştü.

Malatya TSO'nun üye sayısı üç yılda yüzde 42 arttı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO) şehirde gündem belirleyen, sorunları gündeme taşıyan ve talep önerileri sunan bir konuma geldiğini ifade eden MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Üç yılda üye sayımızı yüzde 42 arttırdık. Odamızın şuanda üye sayısı 9 bin 465. 2022'de hedefimiz 10 bini geçmek' dedi.

Kuyumcular odası başkanından altın uyarısı

Malatya Kuyumcular Odası Başkanı Murat Özhüsrev, altın fiyatlarında bir istikrarın oluştuğunu belirterek, vatandaşların altına yatırım yapabileceklerini söyledi.

3 bin 770 dekar tarım alanı suya kavuştu

Malatya'da toplamda 3 bin 770 dekar tarım alanına can suyu olacak Yaygın Sulaması tamamlandı.

Oto tamircilerinde kar yoğunluğu

Uzun süredir etkisini sürdüren kar yağışı, beraberinde çok sayıda kazayı da getirdi. Kar yağışı ve buzlama sebebiyle kayganlaşan yollarda kaza yapan araç sahipleri, soluğu tamircilerde aldı.

FKA, kadın ve gençlerin istihdamının desteklenmesi için çaba harcıyor

Fırat Kalkınma Ajansı, faaliyet bölgesi olan Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli'deki kadın ve gençlerin istihdamının desteklenmesi amacıyla İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı kapsamında hayata geçirilen TRB1 Bölgesindeki Dezavantajlı Kişilerin İş Gücüne Sürdürülebilir Entegrasyonu Operasyonu' nu başlatıyor.

OSB'lerdeki enerji sorunu istişare edildi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, OSB'lerde yaşanan enerji sorunu gündemiyle düzenlenen Sanayi ve Enerji Bakanlarının da bulunduğu toplantıya katıldı.

Sadıkoğlu: 'Kısıtlama OSB'lerden başlamamalı'

MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) yaşanan elektrik kesintileri hakkında değerlendirme yaptı.

Sigorta sektörünün sorunları Bakan Nebati'ye iletildi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından düzenlenen 'TARSİM Poliçe Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı'nda konuşan MTSO Başkanı Sadıkoğlu, komisyon oranları başta olmak üzere sigorta sektörünün sorunlarını Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye ilettiklerini belirterek, konunun takipçisi olduklarını söyledi.

Çalık: Yeni adliye binasının maliyeti yaklaşık 1 milyar TL

Ak Parti Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Yeni Adliye binasının 2022 yatırım programına alındığı ve maliyetin yaklaşık 1 milyarlık yatırım olduğunu söyledi.

Malatya'da dut üretimi yaygınlaşıyor

Malatya'da dut üretimi yaygınlaşıyor. Kayısının yetişmediği don çukuru olan alanlara farklı türden meyve ve diğer tarım ürünlerini denenmesi kapsamında dut bahçeleri tesis edilmeye başladı. Malatya'dan 2020 yılında 44 ülkeye 5 milyon dolarlık kuru dut ihracatı yapıldı.

Toplam 1456 haber.