Etiketler

“Gayrı Resmi Hürrem” oyunu tam not aldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, MABESEM Tiyatro Kursiyerlerinin de rol aldığı Gayrı Resmi Hürrem oyunuyla tiyatro severlerden tam not aldı.

MBŞT geleneksel sanatları canlandırıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu (MBŞT) Ramazan'da geleneksel sanatları sahneliyor.

Büyükşehir’in çocuk tiyatrosu göz doldurdu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MBŞT) Çocuk Grubu, Keloğlan Keleşoğlan adlı çocuk oyununu sahneledi. 25 çocuk oyuncunun rol aldığı oyunda, oyuncular yüksek performans gösterdi.

“Kuaförde Bir Gün” adlı tiyatro sahnelendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MBŞT) tarafından Kuaförde Bir Gün adlı tiyatro oyunu seyirciyle buluşturuldu.

Çanakkale tiyatrosuna yoğun ilgi

Çanakkale zaferinin 103. yıl dönümü nedeniyle 20 Mayıs Turgut Özal Vakfı Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Çanakkale tiyatrosu düzenledi.

28 Şubat tiyatro ile anlatıldı

Yeşilyurt Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen Ödenmiş Bedeller, Bir 28 Şubat Tiyatrosu isimli oyunda, 28 Şubat postmodern darbe dönemindeki insan ve toplum yaşamındaki kırılganlıklar, acılar, zulümler, hüzünler ve baskılar ele alındı.

“O Neydi Gı” adlı tiyatro oyunu Akçadağ’da sahnelendi

Yeşilyurt Belediye Tiyatrosu tarafından hazırlanan O Neydi Gı adlı tiyatro oyunu Akçadağ ilçesinde sahnelendi.

Kazak-Türk dostluğu sahnelendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi'nin daveti ile Kazakistan Cumhuriyeti Devlet Tiyatrosu Sonsuz Mutluluk adlı tiyatro oyununu seyirciyle buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi tiyatroya yeni yetenekler kazandırıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki Şehir Tiyatrosu (MBŞT) yeni yetenekleri seyirciyle buluşturuyor. Yeni yeteneklere tiyatro eğitimi veren Büyükşehir Tiyatrosu, daha sonra seyirciyle buluşan oyunlarda rol veriyor.

MBŞT’den okula yeni başlayan öğrenciler için uyum etkinliği

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki Şehir Tiyatrosu (MBŞT) tarafından okula yeni başlayan minikler için geleneksel hale getirilen 'Okula Hoş Geldin' etkinliği bu yıl 5'nci kez düzenlendi. Etkinlikle 5 ilkokulda toplam 750 öğrenciye ulaşıldı.

Orta Oyunları Yeşilyurt sahnesinde

Yeşilyurt Belediye tiyatrosu tarafından Ramazan ayı programları için hazırlanan orta oyunları gösterileri Cumartesi akşamlarının vazgeçilmezi oldu.

Seyyah Tiyatro Tırı ilçeleri gezdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu (MBŞT), Seyyah Tiyatro Tırı ile 2017 bahar dönemi programı kapsamında ilçelerde 9 kez sahne açtı. İlçelerdeki okullara giden Seyyah Tiyatro ile 5 bin seyirciye ulaşıldı.

Büyükşehir Tiyatrosundan 3 kısa oyun

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MBŞT) tarafından Muhabbet-ül Muhavere, Akıl Baştadır Hastanesi ve Akdeniz Rüyası adlı 3 kısa oyun sahnelendi.

Tiratlar beğeni topladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MBŞT) tarafından Tiratlar gösterimi gerçekleştirildi. Klasik Dünya Tiyatro oyunlarından ve Türk Tiyatrosundan kısa bölümlerin sahnelendiği gösterim seyircilerin takdirini aldı.

Büyükşehir tiyatrosu tiratları sahneleyecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MBŞT) tarafından Tiratlar gösterimi yapılacak. Tiratlar, 20 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00'da gerçekleştirilecek.

Tiyatrocular ayakta alkışlandı

Yeşilyurt Belediye Tiyatro Grubu, 27 Mart Dünya Tiyatrocular Günü etkinlikleri çerçevesinde 'Önce Sevgi'ler Sonra Ümit'ler Kaybolup Gittiler' adlı tiyatro oyununu sahnelendi.

Lise öğrencilerinden 'Çanakkale' tiyatrosu

Lise öğrencileri, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102'nci yıldönümü dolayısıyla tiyatro gösterisi yaptı. Yoğun ilginin olduğu tiyatro gösterisinde öğrenciler performanslarıyla büyük alkış aldı.

Çanakkale günlükleri tiyatroyla anlatıldı

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Belediye Tiyatrosu, 102 yıl önce Çanakkale'de işgal güçlerine karşı büyük bir destan yazan kahraman askerlerin savaş sırasında tuttukları günlükleri sokak tiyatrosuyla anlattı.

'Kız Kurusu Gül Hanım' seyirciyle buluştu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MBŞT) tarafından 'Kız Kurusu Gül Hanım' adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Deyimler Konuşuyor adlı oyun sahnelenmeye başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MBŞT), Deyimler Konuşuyor adlı çocuk oyununu sahnelemeye başladı. Çocuk oyuncuların rol aldığı oyun, ücretsiz sahneleniyor.

Kahraman Ömer Halisdemir tiyatroyla anıldı

Özel Kuvvetler Komutanlığı savunmasıyla 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı başkahramanlar arasında yer alan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir, Malatya’da tiyatro etkinliğiyle anıldı.

Çocuk Tiyatrosundan, diyabet hastası çocuklara destek

Büyükşehir Belediyesi diyabet hastası çocuklara özel tiyatro oyunu gösteri düzenledi.