Etiketler

Büyükşehir Siyer dersleri devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Medine Dönemi Siyer Dersleri'nin 18.si gerçekleştirildi. Dersi, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Önkal verdi.

Siyer derslerinin 16.’sını Prof.Dr. Sırma verecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Medine Dönemi Siyer Derslerinin 16.sını Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma verecek.

Siyer Dersleri devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Medine Dönemi Siyer Derslerinin 15.si gerçekleştirildi.

14. siyer dersi yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Medine Dönemi Siyer Derslerinin 14.sü gerçekleştirildi.

Siyer dersleri sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Medine Dönemi Siyer Derslerinin 13'üncüsü gerçekleştirildi.

Siyer Derslerinin 12’ncisi gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Medine Dönemi Siyer Derslerinin 12.si gerçekleştirildi. Derste, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fethullah Zengin, Senetu'l Vüfud (Heyetler Yılını) anlattı.

Siyer Dersleri devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Medine Dönemi Siyer Dersleri'nin 11'ncisi gerçekleştirildi. Derste, Prof. Dr. Mehmet Mahfuz Söylemez, Hudeybiye Barış Müsalahasını anlattı.

Büyükşehir’den panele davet

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Medine Dönemi Siyer Dersleri'nin 6'ncısı panel olarak gerçekleştirilecek. Medine Vesikası konulu panele tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.

Siyer dersleri devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Medine Dönemi Siyer Derslerinin 5.'si gerçekleştirildi. Dersi veren Prof. Dr. M. Mahfuz Söylemez, İslam Birliğinin kurulması, muahhat, kıblenin tahvili, bayram namazları, nüfus sayımı, ezan ve oruç konularını anlattı.

Siyer Derslerinin üçüncüsü yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Medine Dönemi Siyer Derslerinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Dersi veren Prof. Dr. Mustafa Ağırman, Mescidin Kurulması konusunu anlattı.

Medine Dönemi Siyer Dersleri’nin 2’ncisi gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Medine Dönemi Siyer Dersleri'nin 2.si gerçekleştirildi. Dersi veren Prof. Dr. Adnan Demircan, Hicret ve Hz. Peygamber'in Medine'ye Ulaşması konularını anlattı.

Siyer dersleri yeniden başlıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenen siyer dersleri, bu yıl da devam edecek. Geçtiğimiz yıl 16 hafta süren Mekke Dönemi Siyer Derslerinden sonra bu sene Medine Dönemi Siyer dersleri işlenecek.

Siyer dersleri devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Siyer Derslerinin 16'ncısı gerçekleştirildi. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Apak'ın verdiği derste Hz. Peygamber'in Mekke'deki Sosyal İlişkileri konusu işlendi.

Malatya’da Siyer dersleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Siyer Derslerinin 15.'si gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Demircan'ın verdiği derste Hz. Peygamberin Mekke'de ki İbadet Hayatı konusu işlendi.

Siyer derslerinin 8'ncisi işlendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Siyer Dersleri'nin 8'ncisi gerçekleştirildi. Derste, ilk Müslümanlar ve İslam'ı seçme nedenleri anlatıldı.

Siyer Derslerinde 'Risaletin başlaması' anlatıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Siyer Dersleri'nin 7'ncisi gerçekleştirildi. Prof. Dr. Cemalettin Erdemci tarafından verilen derste Risaletin Başlaması, İnen İlk Ayetler ve Tahlili konusu anlatıldı.

Siyer dersleri devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından başlatılan Siyer Derslerinin 6’ıncısı gerçekleştirildi.

Siyer derslerinin dördüncüsü gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından başlatılan ve ‘Modern Çağda Peygamberi Bulmak’ Paneli ile 8 Ekim 2016 tarihinde başlayan Siyer dersleri kapsamında 4. ders gerçekleştirildi.