Etiketler

Hurda bisiklet, 'Hür Yusuf' oldu

Adıyaman'da ortaokul 7. Sınıf öğrencisi Yusuf Karakuş, hurdalıktan 10 TL'ye aldığı bisiklete güneş paneli takarak 'Hür Yusuf' isimli aracı yaptı.

Üniversiteli öğrencilere vergi bilinci anlatıldı

Malatya'da Vergi Haftası dolayısıyla İnönü Üniversitesinde 'Vergi Bilinci ve Meslek Tanıtım' konulu panel düzenlendi.

Alkol kullanım yaşı düşüyor

Yeşilay Haftası nedeniyle verilen panelde konuşan İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Birgül Cumurcu, Ülkemizde 17 milyon civarında alkol kullanan kişi bulunmakta, Alkolü ilk kullanma yaşı maalesef 11 yaşlara hatta daha da altına indiğini görebilmekteyiz. dedi.

Elazığ'da panelvan takla attı: 3 yaralı

Elazığ'da takla atıp tepelik alana çarpan panelvanda bulunan 3 kişi yaralandı.

Malatya’nın maden potansiyeli değerlendirildi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Maden Mühendisleri Odası ve İnönü Üniversitesi tarafından ortaklaşa olarak Malatya Maden Potansiyelinin Değerlendirilmesi konulu panel düzenlendi.

Filistin sineması konuşuldu

Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında 'Filistin Sineması Paneli' düzenlendi.

STK’ların karşılaştıkları sorunlar konuşuldu

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen Sivil Toplum Akademisi programında Sivil Toplum Kuruluşlarının Faaliyet Sürecinde Karşılaştıkları Sorunlar ve Çözüm Önerileri konulu panel düzenlendi.

Doğumunun 90. yılında Cengiz Aytmatov paneli gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliği'nin katkılarıyla 9-15 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen 8. Malatya Uluslararası Film Festivali, film gösterimleri ve paralel etkinliklerle devam ediyor.

'2023’e doğru yeni Türkiye' konulu panel

Yeşilyurt Belediyesi ile Milli Türk Talebeler Birliği (MTTB) Malatya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen '2023'e Doğru Yeni Türkiye' konulu panelde, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması halinde bölgesel ve küresel boyutlardaki gücünün daha da artacağı konuşuldu.

İhsan Akın’dan fuara davet

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, 12. Tarım Fuarı kapsamında 8. En Güzel Kuzu yarışması, 1. Kırkım Şenliği ve Güneş Enerjisi Farkındalık Panel Dağıtımı etkinlikleri düzenleneceğini belirterek, herkesi programa katılmaya davet etti.

Malatya’da ‘Depremsellik ve Güvenli Kent Planlaması’ paneli

Deprem ve sağlıklı yapılaşma ile ilgili olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bir panel düzenlendi. 'Depremsellik ve Güvenli Kent Planlaması' konulu panele Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile bilim adamları katıldı.

BİLSAM’ın paneller serisi devam ediyor

BİLSAM tarafından gerçekleştirilen paneller serisinde bu hafta 'Beyin, Zihni ve Kuantum ile İnsan kainat ilişkisi' konulu panel düzenlendi.

‘Depremsellik ve Güvenli Kent Planlaması’ paneli

Malatya Büyükşehir Belediyesi son günlerde ülke genelinde yoğun bir şekilde konuşulan deprem ve güvenli yapılaşma konusunda 'Deprem ve Kent Planlaması' ile ilgili bir panel düzenleyecek.

Rehber öğretmenlere çocuk istismarını önleme paneli

Yeşilyurt Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından 'Çocuk ihmal ve istismarlarını önleme' paneli düzenlendi.

BİLSAM’dan “Kadın ve Kent” paneli

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) tarafından Kadın ve Kent konulu panel düzenlendi.

Akın’dan etkinliklere davet

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, 12. Tarım Fuarı kapsamında 8. En Güzel Kuzu Yarışması, 1. Kırkım Şenliği ve Güneş Enerjisi Farkındalık Panel Dağıtımı etkinlikleri düzenleyeceklerini ifade ederek, herkese etkinliklere davet etti.

"Malatya ve kentsel Dinamiklerimiz” paneli düzenlendi

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) tarafında Malatya ve kentsel Dinamiklerimiz paneli düzenlendi.

İnönü Üniversitesinde teknoloji bağımlılığı paneli

İnönü Üniversitesi Yeşilay Topluluğu tarafından Teknoloji Bağımlılığı paneli düzenlendi. Panel de konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, teknoloji bağımlılığının giderek arttığına dikkat çekerek, Teknoloji bağımlılığı giderek artan bir problem dedi.

İnönü Üniversitesinde Abdülhamid’i Anma Paneli

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde Türk Dünyası ve Akraba Topluluğu tarafından “Vefatının 100. Yılında Abdülhamid’i Anma Paneli” düzenlendi.

Bilsam paneller serisi başladı

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) seri paneller serisi başladı. BİLSAM konferans salonunda gerçekleşen panele Bilsam Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim gezer, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Malatya Stadının çimleri için suni güneş cihazı alındı

Malatya'ya yapılan yeni stadyumun zemininin iklimsel şartlardan etkilenmemesi için suni güneş paneli sistemi devreye sokuldu.

Gazi Meclis’te 15 Temmuz gecesi yaşananlar anlatıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bir panel ile 15 Temmuz'da Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaşananlar ele alındı.

Kansere çok yönlü bakış panelle anlatıldı

4-6 Şubat Kanser Farkındalık Haftası nedeniyle, Malatya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde İnönü Üniversitesi, Sağlık İl Müdürlüğü ve Türkiye Fizyoterapistler Derneğinin katkıları ile Kansere Çok Yönlü Bakış konulu bir panel düzenlendi.

Ünlü Halk Şairi ölüm yıl dönümünde anıldı

Ünlü Halk Şairi Fehmi Gür, vefatının 35. yıldönümünde Arapgir'de düzenlenen bir panelle anıldı.

Büyükşehir’den panele davet

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Medine Dönemi Siyer Dersleri'nin 6'ncısı panel olarak gerçekleştirilecek. Medine Vesikası konulu panele tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.

Türkiye’de ve Malatya’da Su Yönetimi paneli düzenledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı'nın katılımıyla Türkiye'de ve Malatya'da Su Yönetimi konulu panel düzenledi.

15 Temmuz Destanı paneline vatandaşlardan yoğun ilgi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti ve Şehitleri Anma Programları kapsamında organize edilen 15 Temmuz Destanı konulu panele vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kayısı Kükürtleme ve Kurutma Sistemlerinin tanıtımı yapıldı

Malatya'da Yüksek Kaliteli Kuru Kayısı Üretimi için Kükürtleme ve Kurutma Sistemleri adlı proje düzenlenen panelle tanıtıldı.

Mevsimlik gezici tarım işçilerin sorunları tartışıldı

Malatya Ziraat Mühendisler Odası tarafında Mevsimlik Gezici Tarım İşçiliği paneli düzenlendi.

Malatya’da "Tüm Zamanlarda Yıkılmayan En Sağlam Kale:Aile" paneli

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi ile İl Müftülüğü işbirliğinde Tüm Zamanlarda Yıkılmayan En Sağlam Kale Aile adlı panel düzenlendi.