Etiketler

Kent Konseyi gönüllülerinden merhamete davet

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ortak basın açıklaması düzenleyerek bütün insanları doğaya ve diğer canlılara karşı merhametli olmaya davet etti.

Duyarlı polise Kent Konseyi'nden plaket

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği, geçtiğimiz günlerde sokak köpeğine elleri ile su vererek büyük takdir toplayan polis memuru Seyit Kurtulmuş'a teşekkür plaketi verdi.

Kadın Bilinçlendirme Programı devam ediyor

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi kadınların sosyal hayata katılımlarını artırmak ve bilinçlendirmek amacıyla başlattığı mahalle bazlı kadın bilinçlendirme programlarına devam ediyor.

Çocuk Meclisi, trafik farkındalığı için yol kapattı

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü iş birliğinde trafik hastası münasebetiyle trafikte farkındalık oluşturmak adına bir etkinlik düzenledi.

Sağlıklı kilo veren kadınlara ödül!

Malatya'da sağlıklı kilo veren kadınlar Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından ödüllendirildi.

Yazar olacak çocukların konuğu Yazar Demirhan Kadıoğlu oldu

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi'nin organize ettiği Yazar Olacak Çocuk programı kapsamında yazar öğrenci buluşmaları Yazar Demirhan Kadıoğlu'nun katılımıyla devam etti.

Kadın Meclisi'nden 'Şehitlerimiz İçin' Hatim

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi vatan uğruna canlarını hiçe sayarak şehit düşen şehitleri anmak ve ruhlarına dua etmek adına hatim programı düzenledi.

Geleceğin yazarları, yazarlarla buluşmaya devam ediyor

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. işbirliğinde düzenlenen 'Yazar olacak çocuk' programı kapsamında yazar öğrenci buluşmaları devam ediyor.

23 Nisan’da çocuklar Sanat Sokağında eğlenecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi koordinasyonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Sanat sokağında 23 Nisan Çocuk Şöleni programı düzenlenecek.

Kadınlara çocuk ihmalini ve istismarını önleme yolları anlatıldı

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve MADEM işbirliğinde kadınlara çocuk ihmalini ve istismarını önleme yolları anlatıldı.

‘Bir Şair Bir Yazar Tanıyalım’ programı devam ediyor

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi bünyesinde çalışmalara devam eden Şairler ve Yazalar Çalışma Grubu, yerel şairlerin tanıtımını yapmak ve tecrübelerini yeni yetişen şairlerle paylaşmak adına başlattığı Bir Şair Bir Yazar Tanıyalım programına devam ediyor. Bu hafta düzenlene programın konuğu Kadir Dolaş oldu.

Kent Konseyi ve Kültür A.Ş.’den ödüllü yarışma

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş işbirliğinde 28 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında Ah Kudüs temalı Ben Yazar Olsam konulu ödüllü kompozisyon yarışması düzenlenecek.

“Birlikte Yaşama Kültürü” programına kadınlardan büyük ilgi

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve İletişim Paylaşım Çalışma Grubu işbirliğinde düzenlenen Birlikte Yaşama Kültürü programına kadınlar büyük ilgi gösterdi.

Çocuk Meclisinden “Vatan Aşkına” konulu program

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Malatya Büyükşehir Kültür Sosyal İşler Başkanlığı ortaklaşa olarak Vatan Aşkına konulu program düzenledi.

Lise öğrencileri hedefleri hakkında büyüklerinden bilgi aldı

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelerek, hedefleri hakkında büyüklerinden bilgi aldı.

Kadınlara temel yangın eğitimi verildi

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Hizmetleri Dairesi Başkanlığı işbirliğinde kadınlara yönelik Temel Yangın Eğitimi konulu konferans verildi.

Verimli ders çalışma seminerleri devam ediyor

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi 2016-2017 eğitim öğretim yılında başlamış olduğu Verimli Ders Çalışma Yöntemleri konulu seminerlerine, 2017-2018 döneminde de devam ediyor.

Kent Konseyi’nden resim ve kompozisyon yarışması

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından sosyal bilinci arttırmaya yönelik resim ve kompozisyon yarışmaları devam ediyor.

Şair Yazar buluşmaları başladı

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi bünyesinde çeşitli çalışmalar yürüten Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu, Malatya'nın yerel şair ve yazarlarını tanıtmak amacıyla Bir Şair Bir Yazar Buluşması konulu konferanslar düzenliyor.

‘Ailede sabır’ konferansı düzenlendi

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) iş birliğinde Özal Köyü mahalle sakinlerine Aile Uzmanı-Sosyolog Zehra Sönmez tarafından Ailede Sabır konulu konferans verildi.

Kent Konseyi’nden kitap desteği

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından kitabı olmayan okullara yönelik düzenlenen yardım kampanyaları kapsamında bir okulun daha kütüphanesine bağış yapıldı.

Fotoğraf severler konferansta buluştu

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi İletişim Paylaşım Çalışma Grubu'nun açtığı Dijital Fotoğrafçılık Kursu kapsamında fotoğrafçılık üzerine alanında uzman hocalar tarafından kursiyerlere konferanslar devam ediyor.

Gençler kentin nabzını tutmaya devam ediyor

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi belirli aralıklarla düzenlediği sokak röportajlarıyla kentin nabzını tutmaya devam ediyor.

Söz Küçüğün Programının Konuğu Vali Ali Kaban

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi, çocuklar ile kentin yöneticilerini bir araya getirerek, çocukların kent ve yönetim ile alakalı merak ettikleri hakkında cevap bulmak, kentin ekonomik, sosyal, sanatsal, kültürel kimliği hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve çocukların gelecek tasavvurlarında yöneticilerin örneklik teşkil emesi amacıyla Söz Küçüğün konulu bir proje başlattı.

Fotoğraf severler “Yaşamdan Kesitler” konferansında buluştu

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi İletişim Paylaşım Çalışma Grubu'nun açmış olduğu Dijital Fotoğrafçılık Kursu kapsamında fotoğrafçılık üzerine alanında uzman hocalar tarafından kursiyerlere konferanslar verilmeye devam ediyor.

Öğrencilere Malatyalı şahsiyetler anlatıldı

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Yeni Hamle Malatya Koleji'nde 10 Şahsiyet 10 Değer Projesinin sunumunu gerçekleştirdi.

‘Komşuluk Kültürü Fotoğraf Yarışması’ sonuçlandı

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından 2017 yılı lokomotif projesi olan Komşuluk Kültürü projesi kapsamında Komşuluk Kültürü nü anlatan fotoğraf sergisi açıldı.