Etiketler

Çölyak hastaları açılacak imalathaneyi bekliyor

Elazığ'da Çölyak hastaları için glütensiz üretim yapacak olan imalathane için çalışmalar sürerken, biran önce faaliyete geçirilmesi için destek bekleniyor.

İnönü’de Çölyak hastalarına özel diyet yemeği

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, çölyak hastalarının hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla İnönü Üniversitesi yemekhanelerinde ve Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Çölyak hastalarına yönelik özel diyet yemeği çıkarılacağını ve çölyak hastalarına her türlü desteğin sağlanabileceğini söyledi.

Çölyak hastaları düzenlenen etkinlikte bir araya geldi

Adıyaman Çölyak Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, Adıyaman'da yaşamlarını sürdüren çölyak hastaları bir araya geldi.

Adıyaman Belediyesinden çölyak hastalarına gıda yardımı

Adıyaman Belediyesi tarafından çölyak hastalarına, glütensiz mamullerden oluşan gıda paketi dağıtıldı.

Büyükşehir'den çölyak hastalarına özel program

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Çölyak Günü dolayısıyla, Malatya'daki çölyak hastalarına yönelik bir program düzenlendi.

Büyükşehirden çölyak hastalarına glütensiz un ve bulgur

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından çölyak hastalarına glütensiz un ve bulgur verildi.

Çiftçinin yeni umudu Kinoa!

Akçadağ'da bölgenin girişimci çiftçilerinden Salih Özdemir tarafından deneme amaçlı 20 dekarlık alana kinoa ekimi gerçekleştirildi. NASA'nın astronotların beslenmesinde kullandığı için 'astronot bitkisi' olarak bilinen ve hayvansal proteine eşdeğer nadir bitkilerden olan kinoa, ekonomik değeri ile de dikkat çekiyor.

Vali Toprak: Çölyak hastalığına karşı duyarlı olmalıyız

Malatya Valisi Mustafa Toprak, 'Çölyak hastalığına dikkat çekerek, Çölyak hastalarına karşı hepimiz daha duyarlı olmalıyız' dedi.

Karslıoğlu'ndan Gürkan’a ziyaret

Malatya Çölyaklılarla Dayanışma Derneği Başkanı Serpil Karslıoğlu, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti. Ziyarette, çölyak hastalarının yaşadığı sorunlar konuşuldu.