Etiketler

MORMAŞ, 10 Milyon TL’lik yeni bir yatırıma imza attı

Battalgazi Belediyesi iştiraklerinden olan MORMAŞ'ın yeni açılan Kapı Üretim Tesisleri'ni yerinde inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, son dönemde şirketlerin konkordato ilan ettiği bir süreçte MORMAŞ'ın 10 milyon TL'lik bir yatırım yapmasının takdire şayan bir durum olduğunu söyledi.

Hatunsuyu Mahallesi’nde 70 kilometrelik asfalt yol yapıldı

Battalgazi Belediyesi tarafından Hatunsuyu Mahallesi Kıraç bölgesinde yeni açılan imar yolları asfaltlandı. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, imar yollarının açıldığı bölgede 70 kilometrelik asfalt çalışması yaptıklarını söyledi.

Battalgazi Belediyesi standı yoğun ilgi gördü

İstanbul Yeni Kapı'da yapılan Malatya Tanıtım Günleri'nde Battalgazi Belediyesi'nin standına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya'nın insanını, kültürünü ve tarihini daha iyi nasıl tanıtırız, onun gayreti ve çabası içindeyiz dedi.

Battalgazi Belediyesi’nden başarılı öğrencilere hediye

Battalgazi Belediyesi tarafından Akşemsettin İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin sportif başarılarından dolayı spor ayakkabısı ve eşofman hediye edildi.

“B1 Futbol Hiç Görmeyenler Ligi Yükselme Şampiyonası Malatya’da yapıldı

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından B1 Futbol Hiç Görmeyenler Ligi Yükselme Şampiyonası Malatya'da yapıldı. Müsabakalara katılmak için Malatya'ya gelen sporcular, Battalgazi Belediyesi tarafından ağırlandı.

Battalgazi’de asfalt çalışmaları sürüyor

Battalgazi Belediyesi tarafından Selçuklu Mahallesi Tekke Sokak'ta devam eden yeni kavşak, yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları tamamlandı. Sıcak asfalt seriminin tamamlanması ile birlikte Tekke Sokak modern bir görünüme kavuşurken, Hanımınçiftliği, Hacıyusuflar ve Pelitli mahallelerinde de asfalt çalışması gerçekleştirildi.

Battalgazi Belediyesi Twitter’da gündeme oturdu

Destan Şehri Battalgazi'yi gündeme taşımak amacıyla Battalgazi Belediyesi tarafından başlatılan kampanya (hashtag) destansehribattalgazi etiketi ile sosyal medyada gündeme oturdu. Günün bazı saatlerinde Battalgazi Belediyesince başlatılan bu kampanyaya İnönü Üniversitesi öğrencileri de destek verdi.

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim çalışmaları devam ediyor

Bölgenin ilk ve tek Engelsiz Yaşam Merkezi olan Battalgazi Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi, verdiği hizmetlerle dikkatleri üzerine çekiyor.

Tur Otobüsü 20 bin kişiye Battalgazi’yi gezdirdi

Battalgazi Belediyesi Tur Otobüsü, 2018 yılı turlarını tamamladı. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Mayıs ayında başlayan Tur Otobüsü ile tarihi ve kültürel varlıklara yönelik yapılan geziye 20 bine yakın kişinin katıldığını söyledi.

Bakan Kurum, Battalgazi’de yapılan hizmetleri inceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Battalgazi Belediyesi fuaye alanında bulunan ve yapılan hizmetlerin maketlerini inceleyerek, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'dan bilgiler aldı.

Vatandaşlara cuma namazı çıkışı aşure ikramı yapıldı

Battalgazi Belediyesi tarafından Cuma Namazı çıkışı, vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

Başkan Gürkan çalışmalarını yerinde inceledi

Battalgazi Belediyesi tarafından Selçuklu Mahallesi'nde devam eden yeni kavşak, yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarının yanı sıra mahalleye yeni bir park kazandırılıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni yapılaşmanın olduğu bölgede inşaat çalışmalarına rağmen kaldırım, yol ve kavşak düzenleme çalışması yaptıklarını söyledi.

Battalgazi Belediyesi’nden Turgut Özal Üniversitesi’ne destek

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ile birlikte Battalgazi Belediyesi tarafından Turgut Özal Üniversitesi kampüs alanında yapılan sıcak asfalt ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Öğrencilere trafik eğitimi veriliyor

Okulların yeni eğitim öğretime başlaması ile birlikte Battalgazi Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda da eğitim faaliyetlerine başlanıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirlediği program kapsamında, öğrencilere trafik kuralları ve trafik kültürü ile ilgili uygulamalı ve teorik eğitimler veriliyor.

Engelsiz Yaşam Merkezi çalışanlarından huzurevine ziyaret

Battalgazi Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi çalışanları ve yetkilileri Dünya Alzheimer Günü nedeniyle huzurevini ziyaret etti.

Kervansaray Buluşmaları kapsamında bisiklet turu düzenlendi

Battalgazi Belediyesi tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenen Kervansaray Buluşması kapsamında bisiklet turu gerçekleştirildi.

Battalgazi’de festival coşkusu başladı

Battalgazi Kaymakamlığı ve Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Kervansaray Buluşması'nın açılış programı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Birbirinden güzel renkli gösterilerin yapıldığı programda, tarihi ve kültürel varlıkların önemine dikkat çekildi.

Okulların bahçesi yeni eğitim öğretim yılına hazır

Battalgazi Belediyesi tarafından 2018-2018 eğitim-öğretim yılı öncesinde ilçedeki okul bahçelerinde temizlik çalışması yapıldı.

Battalgazi’de tarihi mekanları gezdiler

Battalgazi Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim alan engelli bireyler ile aileleri Battalgazi ilçesindeki tarihi mekanları gezdiler. Başkan Gürkan, geziye katılanlarla yakından ilgilenerek, Bu gezinin burada ki çocuklarımıza artı bir katkı sağlayacağına inanıyorum dedi.

Özel pullar kervansaray buluşmalarında sergilenecek

Battalgazi Belediyesi tarafından Uluslararası Kervansaray Buluşmaları Melita'dan Battalgazi'ye Tarih-Arkeoloji-Kültür Sanat Günleri'nin 10'uncusu 14 Eylül Cuma günü kortej yürüyüşü ile başlayacak. Kervansaray Buluşmaları kapsamında 15 Eylül Cumartesi günü Malatya'dan gönderilen tüm mektuplar 'Özel Tarih Damgası' ile Kervansaray Buluşmaları konulu gönderilecek ve Kervansaray Buluşmaları kapsamında Ankara Pul Müzesinden getirilen özel pullar sergilenecek.

Zeynel Abidin Türbesi’nde temizlik çalışması yapıldı

Battalgazi Belediyesi tarafından Hz. İmam Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı'nın temizliği yapıldı. Muharrem Ayı dolayısıyla yapılan temizlikten dolayı Vakıf yetkilileri, memnuniyetlerini dile getirdi.

2018 yılı antrenör vize semineri ikinci etabı yapıldı

2018 yılı Antrenör Vize Semineri ikinci etabı Battalgazi Belediyesi Konferans salonunda yapıldı.

Esnaf İşhanı’nda düzenleme çalışmaları tamamlandı

Battalgazi Belediyesi tarafından Akpınar Mahallesi'nde bulunan Esnaf İş Hanı'nda devam eden düzenleme çalışmaları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

10’uncu Uluslararası Kervansaray Buluşmasının hazırlıkları tamamlandı

Battalgazi Belediyesi tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenecek olan Uluslararası Kervansaray Buluşması Melita'dan Battalgazi'ye Tarih-Arkeoloji-Kültür Sanat Günleri 15-25 Eylül'de düzenlenecek. Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, aynı tarihte ayrıca Malatya'nın fethinin 917'nci yıl dönümünü de coşkuyla kutlayacaklarını söyledi.

Minibüs duraklarında yapılan düzenleme çalışmaları tamamlandı

Battalgazi Belediyesi tarafından eski Buğday Pazarı'nda bulunan Minibüs Durakları'ndaki yeniden düzenleme çalışmaları tamamlandı.

Toygar Mahallesi’nde sıcak asfalt serimi yapıldı

Battalgazi Belediyesi tarafından Toygar Mahallesi'nde 5 km'lik sıcak asfalt seriminin yanı sıra Sahil Camii çevre düzenlemesi gerçekleştirildi.

Battalgazi Belediyesi’nde yol açma çalışmaları

Battalgazi Belediyesi tarafından Turgut Özal Caddesi ile Kırkgöz Caddesi'ni birbirine bağlayan ve yeni açılan bağlantı yolunda altyapı temel malzeme serimi tamamlandı. Temel yapım çalışmaları devam eden bağlantı yolunun, Eskimalatya merkez trafiğini büyük oranda rahatlatacağı belirtildi.

Karatepe halkı hizmetlerden memnun

Battalgazi Belediyesi tarafından Karatepe Mahallesi'nde yapılacak olan 10 km'lik sıcak asfalt çalışmalarına başlandı. Karatepe Mahalle Muhtarı Gazi Yoldaş, yapılan hizmetlerden memnun olduklarını belirterek, Evlerin önü sıcak asfalt ile kaplanıyor. Bu bizim için gurur kaynağı dedi.

Battalgazi Belediyesi, kasap önlüğü ve et poşeti dağıttı

Battalgazi Belediyesi tarafından kurban kesim noktalarında et poşeti ve kasap önlüğü dağıtıldı. Kurban ibadetini yerine getiren vatandaşlar, kasap önlüğü ve et poşeti uygulamasından memnun olduklarını ifade ettiler.

Battalgazi Belediyesi sıcak asfalt çalışmalarına devam ediyor

Battalgazi Belediyesi tarafından Bahri Mahallesi'nde başlayan sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor.

  • Ana Sayfa
  • Malatyahaber.tv, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece belirli içerik modülleri aktif edilmiştir.