Etiketler

FETÖ davasında 16 sanığa müebbet, 57 sanığa beraat

15 Temmuz'daki darbe kalkışması ile ilgili Malatya'da görülen FETÖ/PDY ana davasında mahkeme, 76 sanıktan 14'üne ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, 2 sanığa ise müebbet hapis cezası verdi. 57 sanığın beraat ettiği davada Adem Huduti'ye 15 yıl, Ersin Yıldırım'a 7 yıl 6 ay ve Mustafa Sinan Soybaş'a 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Adem Huduti’ye 15 yıl hapis cezası

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Malatya'da görülen FETÖ/PYD ana davasında dönemin 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Huduti, darbe kalkışması davasında Malatya'da yargılanan 76 asker arasında orgeneral rütbesi ile en yüksek rütbeli sanık olarak yargılanıyordu.

Malatya FETÖ ana davasının bir numaralı sanığı Adem Huduti savunma yapıyor

Malatya'daki darbe girişimi ana davasında bir numaralı sanık olarak yargılanan dönemin eski 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, karar öncesi esas hakkındaki son savunmasında kendisinin darbeci olduğu iddialarını kabul etmeyerek, o gün sadece darbe karşıtı emirler verdiğini savundu.

Malatya’da FETÖ/PYD ana davası devam ediyor

Malatya'da 15 Temmuz'da darbe girişimine ilişkin görülen ana davada aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin de bulunduğu sanıkların yargılanmasına bugün de devam ediliyor.

Huduti’nin de aralarında olduğu sanıklar savunmalarını yapacak

Malatya'da 15 Temmuzda darbe girişimine ilişkin görülen ana davada aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin de bulunduğu sanıkların yargılanmasına devam ediliyor.

Malatya’daki FETÖ/PDY davasında 1 tahliye

Malatya'daki darbe girişimine ilişkin görülen FETÖ/PDY davasında mahkeme ara kararları açıkladı. Mahkeme, dönemin 2.Ordu Komutanı Adem Huduti'nin emir subayı Sedat Kaya'nın tahliyesine karar verdi.

FETÖ/PDY davası devam ediyor

Malatya'da 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin görülen davada sanıkların savunmalarının alınmasına devam ediliyor.

Darbe girişimi duruşmasında şok iddialar

Malatya'da 76 sanıklı FETÖ/PDY davasının 6'ncı duruşmasında savunma yapan tutuksuz sanıklardan bir erin o gece Yüzbaşı Kemal Keskin'in telefonla konuştuğunu iddia etmesi üzerine söz alan Kemal Keskin, Ordu Komutanı Adem Huduti ile görüştüğünü ileri sürdü. Bunun üzerine söz verilen Huduti ise Kemal Keskin ile hiçbir görüşme yapmadığını iddia etti.

Adem Huduti: Karargaha gidip yönetimi ele almak istedim

Malatya'daki FETÖ/PDY davasında bir numaralı sanık olarak yargılanan 2. Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti savunmasına devam etti. Duruşmaya öğle arası verildi.

Adem Huduti: FETÖ ile hiçbir şekilde bağlantı kurmadım

Malatya'da 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili açılan davada numaralı sanık olarak yargılanmasına başlanan 2. Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Hayatımın tüm safhasında FETÖ ile hiçbir şekilde bağlantı kurmadım dedi.

Huduti: Darbe planını ve icra edenleri lanetliyorum

Malatya'da 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili açılan davada bir numaralı sanık olarak yargılanmasına başlanan 2. Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Darbe planını ve icra edenleri lanetliyorum diyerek sözlerine başladı.

FETÖ/PDY davası devam ediyor

Malatya'da görülen 76 sanıklı FETÖ/PDY davasında bugün 3. duruşma görülüyor.

Erler, 15 Temmuz gecesini anlattı

Malatya'da 15 Temmuz darbe girişiminin en rütbelisi dönemin 2.Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin de yer aldığı 76 sanığın yargılanması sürüyor. Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde tutuksuz yargılanan erler 15 Temmuz gecesinde 2. Ordu Komutanlığında yaşananları anlattı.

76 sanıklı darbe girişimi davası başladı

15 Temmuz darbe girişiminin Malatya ayağında tutuklanan ve aralarında kalkışmanın en rütbeli ismi olan 2. Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin de yer aldığı 28'i tutuklu 76 sanık ilk kez hakim karşısına çıkıyor.

76 sanıklı FETÖ davası yarın başlıyor

15 Temmuz'da FETÖ'cü askerlerin darbe girişimi sonrası tutuklanan ve aralarında ordudan ihraç edilen 2. Ordu eski Komutanı Adem Huduti'nin de bulunduğu 76 sanık yarın ilk kez hakim karşısına çıkıyor.

76 sanıklı FETÖ davası 7 Mart'ta başlıyor

15 Temmuz'da FETÖ'cü askerlerin darbe girişimi sonrası tutuklanan ve aralarında ordudan ihraç edilen 2. Ordu eski Komutanı Adem Huduti'nin de bulunduğu 76 sanık ile ilgili ilk duruşma 7 Mart 2017 tarihinde başlayacak.

76 şüphelinin bulunduğu iddianame kabul edildi

15 Temmuz'da yaşanan kalkışmanın Malatya ayağında aralarında 2. Ordu eski Komutanı Adem Huduti'nin de yer aldığı 76 şüpheli için hazırlanan 165 sayfalık iddianame kabul edildi.

Darbe girişimi iddianamesi kabul edildi

15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan 2. Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti ile bazı generaller, subay, astsubay ve erlerin de aralarında bulunduğu 76 şüpheli hakkında Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame kabul edildi.