Devletten aldıkları parayı FETÖ'ye aktarmışlar

Malatya'da 2011-2013 yılları arasında SODES Projeleri kapsamında nitelikli dolandırıcılık yaparak devletten aldıkları 1 milyon 534 bin 547 TL'yi terör örgütü FETÖ/PDY'ye aktardıkları değerlendirilen 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya’da 2011-2013 yılları arasında SODES Projeleri kapsamında nitelikli dolandırıcılık yaparak devletten aldıkları 1 milyon 534 bin 547 TL’yi terör örgütü FETÖ/PDY'ye aktardıkları değerlendirilen 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı. 

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile iltisaklı olarak faaliyet gösteren ve KHK ile kapatılan derneklerden, SODES Projeleri kapsamında nitelikli dolandırıcılık yaparak 2011-2013 yılları arasında devletten 1 milyon 534 bin 547 TL para aldıkları ve bu paraları usulsüz bir şekilde kullanarak örgüte para aktardıkları değerlendirilen 10 dernek ile ilgili çalışma yapıldı. Yapılan çalışmalarda derneklerde başkan ve proje koordinatörü olarak görev yapan 8 şüpheli daha gözaltına alındı. Emniyette tahkikatları tamamlanan şüphelilerden 7’si adliyeye sevk edildi. 

Öte yandan, bahse konu derneklerin başkan, proje koordinatörü, dernek yönetim üyelerinden toplam 79 şüpheli hakkında FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmaktan açılan soruşturma ve kovuşturma devam ederken, bunlardan 34’ü cezaevinde tutuklu bulunuyor. 

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?