Cerrahi Maske Virüse Karşı Koruyor Mu?

Korona virüsü tehlikesi tüm dünya ülkelerinde hala kendini göstermektedir. Bu nedenle uzmanlar kişileri sosyal mesafe koruma adına ve maske kullanımı konusunda sıkça

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Korona virüsü tehlikesi tüm dünya ülkelerinde hala kendini göstermektedir. Bu nedenle uzmanlar kişileri sosyal mesafe koruma adına ve maske kullanımı konusunda sıkça uyarmaktadır. Özellikle toplu alanlarda bulunmak zorunda olan kişiler mutlaka sürekli olarak maske kullanmalıdır. Ayrıca maske seçerken alelade bir maske yerine koruyucu önlemi yüksek olan maskeler tercih edilmelidir. Bu sayede hastalığa ve virüse karşı kendinizi daha fazla koruyabilirsiniz. Son dönemlerde ülkemizde ve hatta pek çok dünya ülkesinde maske kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Ama buradaki amaç sadece maske kullanma değil, maskeyi doğru kullanmaktır. Yani sadece sıradan bir maske kullanarak virüsten kendinizi koruyamayabilirsiniz. Bu nedenle cerrahi maske kullanılması önerilir.

Korona virüsten kişileri en iyi koruyan bir maske türü ise cerrahi maske çeşitleridir. Bu maskeler sıradan kumaşlardan değil, özel kumaşlardan el değmeden hazırlanır. Bu nedenle üzerinde barından virüsler ağız ve burun yolu ile kişilere bulaşmaz. Özellikle sağlık bakanımızın vatandaşlara kullanmasını tavsiye ettiği maske çeşidi cerrahi maskelerdir.

En Kaliteli Maske Çeşitleri Nelerdir?

Bu salgın hastalığın önüne geçmek sıradan maskeler ile mümkün olmaz. Bu nedenle uzmanların önerisine kulak verip, kaliteli ve güvenilir maske çeşitlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Sabomar.com adresinde yer alan tüm maskeler, uzmanların önerdiği kalitede ve yine uzmanların önerdiği türdedir. Bu nedenle  siteden maske alış verişi yapabilirsiniz. Web site üzerinde bulunan maske çeşitliliği de oldukça fazladır. Bunlardan birkaç tanesi ise;

  • Medizer full ultrasonik cerrahi ağız maskesi 3 katlı meltbwn 50 adet, burun teli renk olarak beyazdır.
  • Medizer full ultrasonik cerrahi ağız maskesi 3 katlı meltbwn 50 adet, burun teli renk olarak mavidir.
  • Medizer full ultrasonik cerrahi ağız maskesi 3 katlı spunbond 50 adet, burun teli renk olarak beyazdır.
  • Medizer full ultrasonik cerrahi ağız maskesi 3 katlı spunbond 50 adet, burun teli çeşitli renklerde.
  • Medizer full ultrasonik cerrahi ağız maskesi 3 katlı spunbond 50 adet, burun teli, gri renkli
  • Medizer full ultrasonik cerrahi ağız maskesi 3 katlı spunbond 50 adet, burun teli turuncu,

Bu maskeler web sitesinde bulunan yalnızca birkaç çeşide ait olanlarıdır. Bu web sitesinden daha pek çok çeşitteki maskelere farklı renklerde ulaşma imkanınız da vardır. Yani sadece beyaz maskeler yerine kendinizi daha pozitif ve daha iyi hissedebileceğiniz çeşitli renklerdeki maskelere de ulaşabilirsiniz. Burada tercih sizlere kalmıştır.

Maske Nasıl Kullanılır?

Maske kullanımı sadece yasak olduğu için değil, kendi sağlığınız ve sevdiklerinizin sağlını korumak için de kullanılmalıdır. Yani sadece göstermek amacı gütmeden doğru bir şekilde kullanım yapmalısınız. Aksi halde virüs çok kolay bir şekilde vücudunuza tutunacaktır. Maske kullanımında dikkat edilmesi gereken konular ise

 

  • Öncelikle maskenizi takmadan önce mutlaka el hijyeninize dikkat etmeniz gerekir.
  • Ellerinizi sabun ile güzelce yıkadıktan sonra, sadece maskenin dış kısmından tutarak, kulaklarınızın arkasına geçirmeniz gerekir.
  • Daha sonra maskenin tüm ağız ve burunuzu kapattığından emin olmanız gerekir.
  • Burun üzerinde bulunan teli, burnunuza güzelce sabitlemeniz gerekir.

Maske kullanırken, kesinlikle maskeye dokunmamanız gerekir. Çünkü maskenin dış yüzeyinde yer alan virüsler, elinize oradan da vücudunuza bulaşabilir. Bu nedenle kullanırken de kullandıktan sonra da mutlaka temkini olmanız gerekmektedir.

Cerrahi maskelerin yanında koruma düzeyi oldukça fazla olan n95 maske çeşitlerinden de faydalanabilirsiniz. Eğer insanların yoğun olarak bulunduğu bir iş yerinde çalışıyorsanız, mutlaka n95 maske tercih etmeniz önerilir. Bu sayede kendinizi sadece korona virüsüne karşı değil, aynı zamanda da farklı hastalıklara ve çeşitli virüslere karşı da koruyabilirsiniz. Sabomar. Com adresinden cerrahi maske siparişi verebileceğiniz gibi n95 maske çeşitlerinden de sipariş verebilirsiniz.

Web siteden alacağınız tüm ürünler gibi maske çeşitleri de son derece güvenlidir. Gün içinde kullanmak için, sokakta kullanmak için ve iş yerlerinizde kullanmak için bu siteden maske alışverişleri ve siperlik alışverişleri yapabilirsiniz.

Sektörde 10 yıldır hizmet veren bu siteden alışveriş yapmak oldukça kolaydır. Aradığınız ürünü kategorilere bakarak bulabilirsiniz. Kategorilerden seçtiğiniz ürünler sepetinize ekleyip, kısa sürede satın alabilirsiniz. Üstelik çeşitli ödeme seçenekleri ile de ödemelerinizi daha kolay bir şekilde yapama imkanına da sahip olacaksınız.

3 Katlı Maske Kullanışlı Mı?

Pek çok kişi maskelerin koruyucu özelliğinden çok görünümü ile ilgilenmektedir. Ancak bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Çünkü maskeler görsellik için değil, koruyucu amaçlı kullanılmalıdır. 3 katlı maske çeşitleri de son derece güvenlidir. Bu maskelerden virüs geçme gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Sürekli dışarı çıkmak zorunda kalıyorsanız ve toplu alanlarda çok bulunuyorsanız üç katlı maske kullanmanız tavsiye edilir. Bu sayede virüsün vücudunuza girmesini önlemiş olursunuz. Web sitesinden 3 katlı maskeler, n95 maskeler ve cerrahi maskeleri toptan ve perakende olarak temin edebilirsiniz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?