Çalık ziyaretlerine devam eddiyor

Çalık, AK Parti Malatya Kadın Kollarının Eğitim Çalışması toplantına katılırken, Çelikhanlılar Derneği’ni ziyaret etti. Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği Malatya İl Temsilciğinde mimar ve mühendislerle bir araya gelen Çalık, ev ziyaretinde bulunarak mahalle toplantısı yaptı.   

Çalık ziyaretlerine devam eddiyor
Siyaset
Çalık, AK Parti Malatya Kadın Kollarının Eğitim Çalışması toplantına katılırken, Çelikhanlılar Derneği’ni ziyaret etti. Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği Malatya İl Temsilciğinde mimar ve mühendislerle bir araya gelen Çalık, ev ziyaretinde bulunarak mahalle toplantısı yaptı.   

Haber Editörü: Kayısı Haber

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, yerel seçimlerin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin en önemli üçüncü ayağı olduğunu belirterek, “31 Mart yerel seçimlerinde Malatya’da rekor oyla tüm belediye başkanlıklarını alacağız. Cumhurbaşkanımızın elini bir kez daha güçlendireceğiz” dedi. 
 
Çalık, AK Parti Malatya Kadın Kollarının Eğitim Çalışması toplantına katılırken, Çelikhanlılar Derneği’ni ziyaret etti. Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği Malatya İl Temsilciğinde mimar ve mühendislerle bir araya gelen Çalık, ev ziyaretinde bulunarak mahalle toplantısı yaptı. 
 

“AK Parti Kadın Kolları Eğitim Çalışması”
 
Milletvekili Çalık, AK Parti Malatya Kadın Kollarının Eğitim Çalışmasına katıldı. Toplantının açılışında konuşan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, “AK Parti kadın Kolları 5 milyona yaklaşan üye sayısı ile Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Biz kadınlar gücümüzün farkındayız. Kadın kolları olarak seçim sürecinde kapı kapı dolaşarak sahada olacağız.” dedi.
 
AK Parti’nin elde etmiş olduğu seçim zaferlerinde kadın kollarının önemli bir payının bulunduğunu belirten Milletvekili Çalık, “Tek vücut olarak hep birlikte mücadele etik. AK Parti iktidarları ile birlikte kadınlar siyasette, iş dünyasında, ticarette, bürokraside daha güçlü bir şekilde var olmaya başladı.  Kapının arkasında kalan kadınları değil, önüne de koyan bir anlayışın sahibi liderimiz var.  TBMM’de kadın milletvekillerimiz yüzde 18 oranında temsil ediliyor. 31 Mart yerel seçimlerinde Malatya’da rekor oyla tüm belediye başkanlıklarını alacağız.” dedi.
 
AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Şehir temiz olunca şehrin bereketinin artacağına inanan biriyim. 31 Mart’ta Malatya’da bir siyasi destan yazacağız. Kar demeden, kış demeden, gece gündüz demeden her sokağa gireceğiz, her kapıyı çalacağız.” diye konuştu.
 
Çalık, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanları ile de bir araya gelerek seçim çalışmaları hakkında istişare yaptı. 
 
Çelikhanlılar Derneği’ne ziyaret 
 

Milletvekili Çalık, beraberindeki partili yöneticiler ile birlikte Çelikhanlılar Derneği’ni ziyaret etti.  Çalık; buradaki konuşmasında, “31 Mart yerel seçimlerde yine sizin destek ve duaları ile birlikte beraberce yol yürümeye devam edeceğiz. Şimdi ittifaklar kurulmuş vaziyette ve bizim kurduğumuz ittifak Cumhur İttifakı, MHP ile yerel yönetimlerde de Yenikapı Ruhu ile beraberce hareket edeceğiz. Ama karşımızda duran bir başka ittifak, bu ittifak ipsizlerinde beraber olduğu CHP ile el ele tutuştuğu, PKK terör örgütünün el ele tutuştuğu partilerle ittifak gerçekleştiriyorlar. Malatya’da 31 Mart’ta hep birlikte tarih yazacağız” ifadelerini kaydetti.
 
Mühendislerle istişare toplantısı 
 
Milletvekili Çalık, beraberinde AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği Malatya İl Temsilciliği'ne bağlı mesleki odaların başkan ve temsilcileri ile bir araya geldi.
Çalık, “Cazibe merkezi olan Malatya’da mühendislerimizin bize sunacağı katkılara ihtiyacımız var. Bize sunacağınız tekliflere sonuna kadar açığız. Malatya’ya yatırım için önerileri olan bütün arkadaşlarımızın önerilerini bekliyorum. Ben özellikle bize Malatya için proje önerisinde bulunan arkadaşlarımızın her zaman sunduğu projesini söylerim. Onkoloji Hastanesi Şevket Keskin’den gelmiştir, Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi Kırmızı Et Üreticiler Birlik Başkanı Mehmet Taneli’den gelmiştir gibi birçok projemizi, onlar bize sadece dosya halinde getirdiler, biz bunun Ankara’daki takiplerini yaparız. Mühendislerimiz Malatya’nın beyin takımıdır. Mühendislerimizin, mühendislerimizin şehrimizin imar ve inşa edilişinde destek olmaları, yapılacak çalışmalara katkı sunmaları, yapılan çalışmalara zihinsel bir karşı duruşla değil, varsa gerekçelerini paylaşmalarını istiyoruz. Şehrimiz için beraberce yol alalım istiyoruz” şeklindeki açıklamasını kaydetti.
Çalık, ilk olmasına karşın, çok verimli bir toplantıyı gerçekleştirdiklerini ifade etti. 
 
AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, “Biz şehirleri yönetirken şehrin değerleri ile şehri yönetmeyi hep arzulamıştırız. Doğrusu da budur. Erdemli ve faziletli şehirler, şehrin değerleri ile yönetildiği zaman bir anlam kazanır. Katılımcı belediyecilik anlayışı içerisinde sivil toplum kuruluşları, odalarımız, meslek kuruluşları, sendikalar, kanaat önderleri ve yerel önderlerle birlikte şehri yönetmeye talibiz. Bize en büyük katkıyı mühendislerimizin vereceğine inanıyorum.” diye konuştu.
 
-Evde mahalle toplantısı yaptı
 
Milletvekili Çalık, beraberindeki partililerle birlikte Tandoğan Mahallesinde ev toplantısına katıldı. 
Vatandaşlarla sohbet eden Milletvekili Çalık, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hem darbelerle, hem terör örgütleriyle, hem de uluslararası güçlerle mücadelemizi yaptık, yapıyoruz. Şimdi yapılmak istenen bir ekonomik darbe var. Bu ekonomik darbeye de ben inanıyorumki, milletimiz 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı göğsünüzü nasıl siper ettiyseniz, aynen o şekilde siper etmeye devam edeceksiniz. 31 Mart yerel seçimleri ile birlikte Cumhur İttifakı ile birlikte yolumuza devam edeceğiz. Şimdi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin en önemli üçüncü ayağını yapmamız lazım, cumhurbaşkanımızı seçtik, milletvekillerini seçtik, şimdi sıra belediye başkanlarında. Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirmek için yapmamız gereken yerel seçimlerde tüm belediye başkanlıklarını almaktır. Uluslar arası camiaya Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gücünü bir kez daha göstermeliyiz ve mührü AK Parti’nin üzerine vurmalıyız. Şimdi Amerikası’da İsrail’i de, İngiltere, Almanya, Fransa  Türkiye’deki bu yerel seçimlerin ne olacağına bakıyor; onlar bakarken mazlum coğrafyasından da bakıyorlar ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan için dua ediyorlar.İsrail’de bu seçimin ne olacağına bakıyor, Filistinlilerde ne olacağına bakıyor ve dua ediyor. ” diye konuştu. 
 

Son Güncelleme: 04 Ocak 2019 11:05

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?