Büyükşehir’de ilk satış MOTAŞ’tan geldi

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin borç sarmalında olduğu açıklandıktan sonra tasarruf tedbirleri çerçevesinde ilk araç satışı MOTAŞ’tan geldi.

Büyükşehir'de ilk satış MOTAŞ'tan geldi
Malatya
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin borç sarmalında olduğu açıklandıktan sonra tasarruf tedbirleri çerçevesinde ilk araç satışı MOTAŞ’tan geldi.

Haber Editörü: Kayısı Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan koltuğuna oturduktan sonra Büyükşehir Belediyesinin 1 milyar 778 milyon borcunun olduğunu ilk Meclis Toplantısında açıklamıştı. Bu borç açıklandıktan sonra karşı görüş eski Başkan Ahmet Çakır’dan gelmişti. Ve Büyükşehir Belediyesi’nin 801 milyon borcunun olduğunu çıktığı televizyon kanalından açıklamıştı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Büyükşehir Meclis Toplantısında muhalefet üyelerinin vermiş oldukları yazılı soru önergesine yazılı cevap veren Başkanlık, borcun 1 milyar 808 milyon olduğunu ve tasarruf tedbirlerinin sıkı bir şekilde devam ettiğini açıklamışlardı.

Bu tasarruf tedbirleri çerçevesinde ilk araç satışları MOTAŞ’tan geldi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ A.Ş Genel Müdürlüğüne bağlı 6 adet 2018 model Skoda Süper B otomobilleri bugün ilan sayfalarında yerini aldı.

22 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak olan ihalede tahmini bedelin 800 bin lira olarak açıklandığı görülüyor.

Kayısı Haber


 

Son Güncelleme: 11 Mayıs 2019 13:25

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 1

  • Nesrin | 11 Mayıs 2019 17:03

    Askidede altlarında var skoda süper b ler s d ler ye gayri.

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?