Büyükşehir'den o habere yalanlama

Malatya Büyükşehir Belediyesi 'Büyükşehir'de işçi kıyımı" başlıklı haberi yalanladı.

Büyükşehir'den o habere yalanlama
Malatya
Malatya Büyükşehir Belediyesi 'Büyükşehir'de işçi kıyımı" başlıklı haberi yalanladı.

Haber Editörü: Kayısı Haber

Bir internet sitesinde çıkan "Büyükşehir'de işçi kıyımı" başlıklı habere yalanlama getiren Büyükşehir Belediyesi'nin basına göndermiş olduğu yalanlama metni şu şekilde:

“Son günlerde gerek Büyükşehir Belediyemiz, gerekse Belediyemiz İştiraki şirketlerimiz ile ilgili yalan yanlış bir takım haberler yapıldığı görülmektedir. Son olarak yapılan bir haberde ‘Esenlik Şirketimiz bünyesinde personel kıyımına başlandığı, 100’e yakın personelin işten atıldığı, özellikle son 10 gündür hemen her gün 10’a yakın personelin iş akdinin fesih edildiği’ şeklinde gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmayan bilgilere yer verilmektedir. 
Toplamda 870 personel istihdam edilen Esenlik şirketimizde son bir ay içerisinde toplam 9 personelimiz kendi istekleri ile işten ayrılmak istedikleri talebiyle başvurmuşlardır. Bu kişilerin kendi başvurularına istinaden yapılan gerekli incelemeler sonucunda ilgililerin herhangi bir hak kaybına uğramamaları açısından hukuki süreç başlatılmış, arabuluculuk hizmeti ile karşılıklı anlaşılarak işten ayrılmalarına şirketimiz tarafından onay verilmiştir. 
Aslı olmayan bu tür haberler "Malatya’nın Öz Malı" Esenlik Şirketimize zarar vermekte, Personellerimiz arasında huzursuzluğa neden olmaktadır. Halkımızın desteği ve güveniyle inşa edilmiş olan Esenlik markamızı yaralamaya yönelik yapılan bu tarz asılsız haberler ile Esenlik ismi hakkında olumsuz gündem oluşturma çabaları, herhangi bir sonuca ulaşmayacaktır. 
Kamu malının kutsal birer emanet olduğu gerçeğini şiar edinerek Esenlik Şirketimizin ve Malatya’mızın geleceği için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğimizi tüm halkımızın bilmesini isteriz. 
Basının ve kamuoyunun bilgisine sunarız.” 

Kayısı Haber - Bülten

Son Güncelleme: 05 Temmuz 2019 21:30

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 1

  • Biz de Mühendisiz | 05 Temmuz 2019 21:35

    Gürkan sen de ... çıktın. Esenlik teki mühendisleri markete sayıma göndermek mobbing değil midir?

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?