“Bir Damla Umut” su kuyusu açma projesi

Çınar Koleji öğrencileri hayata geçirdikleri projeyle uzak coğrafyalardaki kardeşlerine yardım eli uzatıp, onlarla gönül köprüsü kurmayı amaçlıyor.

Bir Damla Umut su kuyusu açma projesi
Eğitim
Çınar Koleji öğrencileri hayata geçirdikleri projeyle uzak coğrafyalardaki kardeşlerine yardım eli uzatıp, onlarla gönül köprüsü kurmayı amaçlıyor.

Malatya Çınar Koleji, Milli Eğitim İl Müdürlüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi ve bir giyim mağazası ortaklığı ile yürüttüğü “Bir Damla Umut” projesiyle Afrika’da su kuyusu açma çalışmalarına başladı. Çınar Koleji öğrenci ve velilerinin yoğun desteğiyle yürütülen kampanya çalışmaları devam ediyor. Proje dahilinde Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi temsilcileri Çınar Koleji öğrencilerine vakıf faaliyetleri hakkında seminerler düzenledi. Dünyadaki temiz su kullanımı hakkında bilgilendirilen öğrencilerin su kullanırken daha bilinçli hareket etmeleri hedefleniyor.

“Bir Damla Umut” projesi için yapılan sanatsal çalışmalar, masa tenisi turnuvası ve kermeslerle toplanan yardımlar Türkiye Diyanet Vakfı hesaplarına sorumlu öğretmenler tarafından yatırılıyor.

2. Geleneksel Şehitleri Anma Gecesinde ise proje iştirakçileri Milli Eğitim İl Müdürlüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi ve mağaza yetkililerine katılım kristali takdim edildiği belirtildi.HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Malatyahaber.tv, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece belirli içerik modülleri aktif edilmiştir.