Başkan Yanılmaz;" Elazığ Skylife Dergisi’nde yer alacak"

Elazığ'ın özellikleri, güzellikleri ve zenginliklerinin uçak içi dergisi Skylife'da yer alacağını belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Harput'un UNESCO dünya miras listesine girmesiyle ilgili çalışmaların son hızla devam ettiğini söyledi.

Başkan Yanılmaz   Elazığ Skylife Dergisinde yer alacak
Elazığ
Elazığ’ın özellikleri, güzellikleri ve zenginliklerinin uçak içi dergisi Skylife’da yer alacağını belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Harput’un UNESCO dünya miras listesine girmesiyle ilgili çalışmaların son hızla devam ettiğini söyledi.

Elazığ, uçak içi dergisi olan Skylife Dergisi’nde yer alacak. Bu kapsamda Elazığ’a gelen derginin ekibi başta Harput olmak üzere birçok yerin fotoğrafını çekerek, kent hakkında bilgiler aldı. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’da ekiple bir araya geldi.

Harput’un 4 bin yıllık kadim bir şehir olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Medeniyetler, kültür ve sanatın birleştiği bir kent. Elazığ’ın özelliklerini, güzelliklerini ve zenginliklerin Sklife Dergisi’nde yer alsın istedik. Bu kapsamda belediye olarak Skylife Dergisi yetkililerin ilimize davet ettik. 2 gündür ilimizi geziyorlar ve çekimlerimi yapıyorlar. Güzelliklerini fotoğraflıyorlar. İnşallah önümüzdeki aylarda Skylife Dergisi’nde ilimizin tüm güzelliklerini ve özelliklerini orada görme imkanı olacak” dedi.

UNESCO çalışmalarının son hızla devam ettiği aktaran Başkan Yanılmaz, “Bu anlamada İstanbul ve Ankara birçok toplantılar yapmıştık. Akabinde Paris’te ilimizi tanıtmıştık. Geçen hafta yapmış olduğumuz görüşmelerde Harput’un UNESCO dünya miras listesine girmesiyle ilgili çalışmaların son hızla devam ettiğini gördük” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Malatyahaber.tv, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece belirli içerik modülleri aktif edilmiştir.