Haber Ara

sayım Haber Arşivi

Malatya’da oylar yeniden sayıldı

Malatya'da yapılan itirazın ardından Hekimhan ilçesinde oylar, Akçadağ ilçesinde ise geçersiz oylar yeniden sayıldı. Yapılan sayımlar seçim sonuçlarını değiştirmedi.

Elazığ, Tunceli ve Bingöl'de oy verme işlemi tamamlandı

Elazığ, Tunceli ve Bingöl'de oy verme işleminin saat 16.00 itibariyle tamamlanmasıyla oy sayımına da başlandı.

Malatya’da sayım işlemi başladı

Malatya’da sandıklar 16.00’da kapandı ve sayım işlemine geçildi.

Adıyaman'da su kuşlarının sayımı tamamlandı

Adıyaman'da Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri su kuşu sayımını tamamladı.

Malatya’nın nüfusunda artış

Malatya'nın nüfusu 10 bin artarak 797 bin 36 kişiye ulaştı. Bu rakamla Malatya ülke genelinde nüfus itibariyle 28. sırada yer aldı.

Elazığ'da kış ortası kuş sayımı yapıldı

Elazığ'da kış ortası su kuşu sayımları yapıldı.

Siyer dersleri devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Medine Dönemi Siyer Derslerinin 5.'si gerçekleştirildi. Dersi veren Prof. Dr. M. Mahfuz Söylemez, İslam Birliğinin kurulması, muahhat, kıblenin tahvili, bayram namazları, nüfus sayımı, ezan ve oruç konularını anlattı.

Malatya Uluslararası Film Festivali için geri sayım başladı

Bu yıl 7'incisi düzenlenecek olan Malatya Uluslararası Film Festivalinde artık geri sayım başladı. 9 Kasım'da başlayacak olan festival bu yıl yine yıldızlar geçidine sahne olacak.

5. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası, Sanat Merkezi’nde yapılacak

Türkiye Satranç Federasyonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile düzenlenecek olan 5. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvasının için geri sayım başlarken, bu önemli organizasyonun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde yapılacağı belirtildi.

5. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası 20 Ağustos’ta başlayacak

Türkiye Satranç Federasyonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile düzenlenecek olan 5. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası için geri sayım başladı.

'Sokak sokak dolaşılacak'

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş için geri sayım sürerken en büyük görevin teşkilatlara düştüğünü belirten AK Parti Pütürge İlçe Başkanı Mikail Sülük, ev ve kişi ayırt edilmeden sokak sokak dolaşılacağını vurguladı.

AÖF sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

AÖF vize sınavları için geri sayım başladı. 26-27 Kasım tarihlerinde yapılacak olan AÖF Güz dönemi vize sınavları için giriş yerleri henüz açıklanmadı. Sınav giriş yerleri adreslere gönderilmeyip, internet üzerinden sorgulanacak.