Haber Ara

paneli Haber Arşivi

Filistin sineması konuşuldu

Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında 'Filistin Sineması Paneli' düzenlendi.

Doğumunun 90. yılında Cengiz Aytmatov paneli gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliği'nin katkılarıyla 9-15 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen 8. Malatya Uluslararası Film Festivali, film gösterimleri ve paralel etkinliklerle devam ediyor.

Malatya’da ‘Depremsellik ve Güvenli Kent Planlaması’ paneli

Deprem ve sağlıklı yapılaşma ile ilgili olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bir panel düzenlendi. 'Depremsellik ve Güvenli Kent Planlaması' konulu panele Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile bilim adamları katıldı.

‘Depremsellik ve Güvenli Kent Planlaması’ paneli

Malatya Büyükşehir Belediyesi son günlerde ülke genelinde yoğun bir şekilde konuşulan deprem ve güvenli yapılaşma konusunda 'Deprem ve Kent Planlaması' ile ilgili bir panel düzenleyecek.

Rehber öğretmenlere çocuk istismarını önleme paneli

Yeşilyurt Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından 'Çocuk ihmal ve istismarlarını önleme' paneli düzenlendi.

BİLSAM’dan “Kadın ve Kent” paneli

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) tarafından Kadın ve Kent konulu panel düzenlendi.

"Malatya ve kentsel Dinamiklerimiz” paneli düzenlendi

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) tarafında Malatya ve kentsel Dinamiklerimiz paneli düzenlendi.

İnönü Üniversitesinde teknoloji bağımlılığı paneli

İnönü Üniversitesi Yeşilay Topluluğu tarafından Teknoloji Bağımlılığı paneli düzenlendi. Panel de konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, teknoloji bağımlılığının giderek arttığına dikkat çekerek, Teknoloji bağımlılığı giderek artan bir problem dedi.

İnönü Üniversitesinde Abdülhamid’i Anma Paneli

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde Türk Dünyası ve Akraba Topluluğu tarafından “Vefatının 100. Yılında Abdülhamid’i Anma Paneli” düzenlendi.

Malatya Stadının çimleri için suni güneş cihazı alındı

Malatya'ya yapılan yeni stadyumun zemininin iklimsel şartlardan etkilenmemesi için suni güneş paneli sistemi devreye sokuldu.

Türkiye’de ve Malatya’da Su Yönetimi paneli düzenledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı'nın katılımıyla Türkiye'de ve Malatya'da Su Yönetimi konulu panel düzenledi.

15 Temmuz Destanı paneline vatandaşlardan yoğun ilgi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti ve Şehitleri Anma Programları kapsamında organize edilen 15 Temmuz Destanı konulu panele vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Mevsimlik gezici tarım işçilerin sorunları tartışıldı

Malatya Ziraat Mühendisler Odası tarafında Mevsimlik Gezici Tarım İşçiliği paneli düzenlendi.

Malatya’da "Tüm Zamanlarda Yıkılmayan En Sağlam Kale:Aile" paneli

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi ile İl Müftülüğü işbirliğinde Tüm Zamanlarda Yıkılmayan En Sağlam Kale Aile adlı panel düzenlendi.

Spor spikeri Cüneyt Kıran: Medya topluma hak ettiğini veremiyor

Türkiye Spor Yazarları Derneği Malatya Temsilciliği ve İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okulu (BESYO) ile birlikte düzenlenen Tecrübe konuşuyor paneline konuk olan başarılı spor spikeri Cüneyt Kıran, Bir iğne de kendimize batıralım. Ben aynı zamanda Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesinin başkan yardımcısıyım. Spor medyası, bence bu topluma hak ettiğini veremiyor. Bu acı ve ağır bir eleştiri. Ama bizim bununla yüzleşmemiz gerekiyor dedi.

TBB Başkanı Feyzioğlu Malatya Barosunu ziyaret etti

'Anayasa değişikliğini tartışıyoruz' paneli için Malatya'ya gelen Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu Malatya Barosunu ziyaret etti.

'Yeni Anayasa Değişikliği ve Gençlik' paneli düzenlendi

İnönü Üniversitesi Ortak Değer ve Düşünce Akademisi Topluluğu ile sivil toplum kuruluşları tarafından 'Yeni Anayasa Değişikliği ve Gençlik' paneli düzenlendi.

Ensar Vakfı'nda Anayasa Sistem Değişikliği konuşuldu

Ensar Vakfı Malatya Şube Başkanlığı ile Sivil Dayanışma Platformu Başkanlığı tarafından ortaklaşa tertiplenen 'Anayasa Sistem Değişikliği Bilgilendirme Paneli' gerçekleştirildi.

İnönü Üniversitesinde 'Başkanlık' paneli düzenlendi

İnönü Üniversitesi Büyük Doğu Fikir Topluluğu tarafından 'İdeal Nizamın Eşiğinde Başkanlık Paneli' düzenlendi.

Panelistler Vali Toprak'ı ziyaret etti

Battalgazi Kaymakamlığı, Battalgazi Belediyesi ve Milli Türk Talebe Birliği tarafından düzenlenen 'Terörle Mücadelede Fırat Kalkanı ve Türkiye' konulu panelin konuşmacıları Malatya Valisi Mustafa Toprak'ı ziyaret etti.

'Atatürk, Milliyetçilik ve Bilim' paneli düzenlendi

Malatya CHP il teşkilatı tarafından Atatürk, Milliyetçilik ve Bilim Paneli düzenlendi. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda yapılan panele konuşmacı olarak Prof. Dr. Kemal Arı ve eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek katıldı.

Büyükşehir'den Hüseyin Karatay'a vefa paneli

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından 80. Yaşında Hüseyin Karatay'ın Yazarlığı ve Sanat Anlayışı adlı panel düzenlendi.

Büyükşehir'den '80. Yılında Hüseyin Karatay' paneli

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, 2017 Yılı Kültür Takvimi kapsamında, '80. Yılında Hüseyin Karatay'ın Yazarlığı ve Sanat Anlayışı' konulu bir panel düzenlenecek.

Büyükşehir'den Said Çekmegil paneli

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya'nın önemli isimlerinden Mehmed Said Çekmegil ile ilgili bir panel düzenlenecek.

Türk Hukukunda Aile paneli düzenlendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) ile Malatya Barosu işbirliğinde Türk Hukukunda Aile paneli düzenlendi.

Siyer derslerinin dördüncüsü gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından başlatılan ve ‘Modern Çağda Peygamberi Bulmak’ Paneli ile 8 Ekim 2016 tarihinde başlayan Siyer dersleri kapsamında 4. ders gerçekleştirildi.