Haber Ara

osb Haber Arşivi

1.OSB Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı

Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyet toplantısı Vali Aydın Baruş'un başkanlığında gerçekleştirildi.

Elazığ'da katı atık depolama alanında yangın

Elazığ OSB'de bulunan katı atık depolama alanında yangın çıktı, itfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonucu söndürdü.

İnönü Üniversitesi ile MTSO arasında iş birliği

İnönü Üniversitesi ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile arasında 'İş Yeri Uygulaması Eğitim İşbirliği Protokolü' imzalandı. İmzalanan protokol ile OSB Meslek Yüksek Okulunda eğitim gören öğrenciler fabrikalarda staj görecek.

Milletvekili Fendoğlu’ndan Kimya OSB talebi

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun 52. birleşiminde söz alarak Malatya'da Kimya Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasının gerekli olduğunu ifade etti.

Marasalı’dan OSB’lere ziyaret

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında ziyaretlerine devam ediyor.

Yazıhan Hayvancılık OSB’de fizibilite çalışması

Yazıhan ilçesine yapılacak olan Malatya Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için Fizibilite Hazırlama Projesi çalışmaları için OSB yönetim kurulu üyeleri sahada incelemelerde bulundu.

OSB'leri unutmayacağız

İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan adayı Cem Parlak seçim çalışmalarına devam ediyor.

Sadıkoğlu basın ile istişare toplantısı yaptı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi yerel medya temsilcileri ve basın çalışanları ile bir araya geldi.

Malatya Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi’nde sona gelindi

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi'nde sona gelindiğini vurgulayarak, Yönetimini oluşturduk, parselizasyonları yapıldı. Kesimhanesiyle, yem fabrikasıyla gerçekten modern, belki de Türkiye'ye örnek olabilecek bir Hayvancılık OSB yapacağız dedi.

1. OSB’nin 2. etap kısmının altyapı ihalesi yapıldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, geçtiğimiz Perşembe günü Ankara'da 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'nin 2. etap kısmının altyapı ihalesini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, Yüzde 43.21'lik kırımla yaklaşık 26 milyona ihale edildi. Güvenlik soruşturmasından sonra yer teslimi yapacağız. Malatyamıza ve iş dünyamıza hayırlı ve uğurlu olsun dedi.

OSB’den akan atık suya tepkiler sürüyor

Malatya'da Organize Sanayi Bölgesinden akan atık suların karıştığı Şahnahan Deresinde oluşan kirlilik ve koku bölge halkının tepkisine yol açıyor.

Maliye Bakanı Ağbal: “OSB içerisindeki işletmeler artık emlak vergisi ödemeyecek”

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan işletmelerin bundan sonra belediyelere emlak vergisi ödemeyeceklerini söyleyerek, bunun işletmelerin maliyetlerini aşağıya çekeceğini belirtti.

1.OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Toprak’ın başkanlığında yapıldı

Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Nisan ayı Olağan Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet toplantısı Vali Mustafa Toprak'ın başkanlığında yapıldı.

Vali Toprak OSB atık su tesislerinde inceleme yaptı

Vali Toprak, Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi ve 2. Organize Sanayi Bölgesinin arıtma tesislerinde ve atık suyunun deşarj edildiği dere yatağındaki noktada incelemelerde bulundu.

Bakan Özlü ve Tüfenkci'den OSB'ye ziyaret

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'da 3. Organize Sanayi Bölgesinde incelemede bulundu.

1. OSB Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı

Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Toprak'ın başkanlığında yapıldı. Toplantıda 8 firmanın talebi olan toplam 90 milyon 510 bin 77 metre kare arsanın yatırımcılara tahsisleri kararlaştırıldı.

Vali Toprak: İlimiz, hak ettiği nihai hedefe ulaşacaktır

Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Toprak'ın başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Toprak, Alınan kararlarla ilimiz hak ettiği nihai hedefe ulaşacaktır dedi.

2. OSB Müteşebbis heyet toplantısı yapıldı

Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyet toplantısı Malatya Valisi Mustafa Toprak başkanlığında gerçekleştirildi.

1. OSB Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı

Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Olağan Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet toplantısı Vali Mustafa Toprak'ın başkanlığında yapıldı.

Vali Toprak’tan Darende OSB’ye destek sözü

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Darende Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Vali Toprak OSB'de incelemelerde bulundu

Vali Mustafa Toprak, Malatya’da faaliyet gösteren yatırımcıları ziyaret etti.

OSB’de dolar yerine Türk lirası

Malatya Valisi Mustafa Toprak’ın başkanlığında toplanan Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, bundan sonra alt yapı bedelinin tahsilatı, iş ve işlemlerin Türk Lirası üzerinden yapılması kararı aldı.