Haber Ara

orgeneral Haber Arşivi

Korgeneral Yayla’dan Vali Baruş’a ziyaret

2.Ordu Komutan Vekili Korgeneral Sinan Yayla, Malatya Valisi Aydın Baruş'u ziyaret etti.

Orgeneral Dündar Malatya’da

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve 2. Ordu Komutan Vekili Korgeneral Sinan Yayla, Malatya Valisi Aydın Baruş'u ziyaret etti.

Jandarma Genel Komutanı Çetin Malatya’da

Bazı temaslarda bulunmak üzere Malatya'yı gelen Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Vali Aydın Baruş'u makamında ziyaret etti.

Tüfenkci’den Muharrem İnce’ye tepki

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel hakkındaki açıklamalarına ilişkin, 'Sen ancak rüyanda görürsün iktidar olmayı, başkomutan olmayı. Onun için değil apoletlerini sökmeyi düğmesine bile el uzatamazsın çünkü o milletin bağrından çıkmış ordunun komutanı' dedi.

Adem Huduti’ye 15 yıl hapis cezası

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Malatya'da görülen FETÖ/PYD ana davasında dönemin 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Huduti, darbe kalkışması davasında Malatya'da yargılanan 76 asker arasında orgeneral rütbesi ile en yüksek rütbeli sanık olarak yargılanıyordu.

Malatya FETÖ ana davasının bir numaralı sanığı Adem Huduti savunma yapıyor

Malatya'daki darbe girişimi ana davasında bir numaralı sanık olarak yargılanan dönemin eski 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, karar öncesi esas hakkındaki son savunmasında kendisinin darbeci olduğu iddialarını kabul etmeyerek, o gün sadece darbe karşıtı emirler verdiğini savundu.

Genelkurmay Başkanı Akar, Malatya’da denetlemelerde bulundu

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Malatya'da 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üs Komutanlığında denetlemelerde bulundu.

Başbakan Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Akar ve MİT Müsteşarı Fidan’ı kabul etti

Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüştü ardından MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak’tan Vali Kaban’a veda ziyareti

Yüksek Askeri Şura kararıyla emekliliğe sevk edilen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Malatya Valisi Ali Kaban'a ziyarette bulunarak veda etti.

2. Ordu Komutanı Korgenral Temel, Vali Kaban’ı makamında ziyaret etti

2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, Malatya Valisi Ali Kaban'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Korgeneral Temel ve Tuğgeneral Sayat’dan Vali Toprak’a veda ziyareti

2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ve 2. Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Hançeri Sayat, geçtiğimiz günlerde yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Merkez Valiliğine atanan Malatya Valisi Mustafa Toprak'a veda ziyaretinde bulundu.

Bakan Işık ve Kara Kuvvetleri Komutanından şehit Yarbay Yakut’un ailesine taziye ziyareti

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Şırnak'ta düşen helikopterde şehit olan Jandarma Yarbay Songül Yakut'un ailesine taziye ziyaretinde bulundular.

Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı, Vali Toprak'ı ziyaret etti

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Şeref Öngay, Vali Mustafa Toprak'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak, Vali Toprak'ı ziyaret etti

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Malatya Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.

Adem Huduti: Karargaha gidip yönetimi ele almak istedim

Malatya'daki FETÖ/PDY davasında bir numaralı sanık olarak yargılanan 2. Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti savunmasına devam etti. Duruşmaya öğle arası verildi.

Adem Huduti: FETÖ ile hiçbir şekilde bağlantı kurmadım

Malatya'da 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili açılan davada numaralı sanık olarak yargılanmasına başlanan 2. Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Hayatımın tüm safhasında FETÖ ile hiçbir şekilde bağlantı kurmadım dedi.

Huduti: Darbe planını ve icra edenleri lanetliyorum

Malatya'da 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili açılan davada bir numaralı sanık olarak yargılanmasına başlanan 2. Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Darbe planını ve icra edenleri lanetliyorum diyerek sözlerine başladı.

Erler, 15 Temmuz gecesini anlattı

Malatya'da 15 Temmuz darbe girişiminin en rütbelisi dönemin 2.Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin de yer aldığı 76 sanığın yargılanması sürüyor. Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde tutuksuz yargılanan erler 15 Temmuz gecesinde 2. Ordu Komutanlığında yaşananları anlattı.

76 sanıklı darbe girişimi davası başladı

15 Temmuz darbe girişiminin Malatya ayağında tutuklanan ve aralarında kalkışmanın en rütbeli ismi olan 2. Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin de yer aldığı 28'i tutuklu 76 sanık ilk kez hakim karşısına çıkıyor.

Başkanı Polat öğrencilerle tecrübelerini paylaştı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, öğrencilerin doğru ve iyi bir gelecek planlamasına yardımcı olmak amacıyla başlatılan Gelecek Hepimizin projesi kapsamında Orgeneral Eşref Bitlis Anadolu Lisesinde düzenlenen söyleşide öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

Erdoğan, 2. Ordu Komutanlığını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Malatya'da 2. Ordu Komutanlığını ziyaret etti.

Darbe girişimi iddianamesi kabul edildi

15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan 2. Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti ile bazı generaller, subay, astsubay ve erlerin de aralarında bulunduğu 76 şüpheli hakkında Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame kabul edildi.

Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar Malatya'da

Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Malatya’ya geldi.