Haber Ara

malatya otizm derneği Haber Arşivi

Yeşilyurt Belediyesinden özel çocuklara ayrıcalıklı hizmet

Malatya Otizm Derneğini ziyaret eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, belediye olarak engelli çocuklara ve vatandaşlara ayrıcalıklı hizmet sunduklarını söyledi.

Avşar’dan Otizm Derneği’ne destek sözü

Malatya Otizm Derneği Başkanı Alaattin Baydaş, MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar'ı ziyaret etti. Başkan Avşar engellilerin ihtiyacı olan her türlü ihtiyacı karşılamaya hazır olduklarını dile getirdi.

Otizm’de eylem planı uygulanması için imza kampanyası

Malatya Otizm Derneği tarafından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hazırlanan ve Türkiye için bir ilk olan Otizm Spektrum Bozuklukları Ulusal Eylem Planının uygulanması için imza kampanyası başlatıldı.

Baydaş: Ben buradan vatandaşlarımızı uyarıyorum

Malatya Otizm Derneği Başkanı Alaattin Baydaş, son günlerde bazı kişilerin engellileri öne sürerek vatandaşlara dergi sattığını iddia ederek, Ben buradan vatandaşlarımızı uyarıyorum, engelliler adına dergi satanlara itibar etmeyin dedi.

Alaettin Baydaş: Otizmliler hergün hatırlanmalı

Malatya Otizm Derneği üyeleri, Dünya Otizmliler Farkındalık Günü'nde bir araya geldi.

Malatya'da Otizmli 400 çocuk var

Malatya Otizm Derneği tarafından yapılan araştırmaya göre kentte ilk tespitlere göre 400 Otizm hastası çocuk bulunuyor.

Başkan Çakır'a teşekkür ziyareti

Malatya Otizm Derneği Başkanı Alattin Baydaş ile Malatya Down Sendromlular Derneği Başkanı Mehmet Ilkım beraberlerinde dernek üyeleri ve veliler ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Malatya Otizm Derneği yeni başkanını seçti

Malatya Otizm Derneğinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulun ardından başkanlığa Alaettin Baydaş seçildi.

'Hayatı Paylaşıyoruz' spor şenliği yapıldı

Malatya Otizm ve Down Sendromlular Derneği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, İnönü Üniversitesi ve Yeşilyurt Belediyesinin işbirliğiyle engelli bireyler için 'Hayatı Paylaşıyoruz' spor şenliği düzenledi.

Polat: Engelli kardeşlerimizin her zaman emrindeyiz

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Görme Engelliler Spor Kulübü ve Otizm Derneğini ziyaret etti.

Malatya Otizm Derneğinden Gürkan’a ziyaret

Malatya Otizm Derneği Başkanı Melahat Kartal ve derneğin yönetim kurulu üyeleri, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek, otizmli çocukların sorunları konuşuldu.